Tato akce již proběhla, ale můžete si zakoupit záznam. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení konference

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

9:10 - 9:35

Trezor, bezpečné prostředí pro Vaše kritická data

Jak chránit kritická data, a hlavně jak je rychle a garantovaně obnovit v případě úspěšného kybernetického útoku? To je otázka, kterou si dnes musí klást skoro každý. Představíme vám koncept bezpečného izolovaného prostředí, trezoru, pro Vaše kritická data včetně kontroly jejich čistoty pro úspěšnou a rychlou obnovu.

David Průša David Průša

System Engineer

DELL Technologies

David Průša

David Průša, Data Protection System Engineer ve společnosti Dell Technologies s více než 20letými zkušenostmi v IT. David se specializuje na Cyber Recovery řešení.

9:35 - 10:00

Připraveni na útok? Jak efektivně využít nejrozsáhlejší a volně dostupnou databázi útoků?​

O tom, že zdravotnictví je terčem kybernetických útoků není pochyb. Jak můžou takové útoky vypadat? Známe techniky a taktiky, které útočníci používají?
Kybernetické útoky jsou naštěstí předmětem zkoumání řady odborníků a činnost významných skupin, které za nimi stojí, je kontinuálně dokumentována. Nejrozsáhlejší a volně dostupnou databází „útoků“ je MITRE ATT&CK®. Obsahuje informace od počáteční rekognoskace terénu útočníkem, až po jeho finální útočnou akci, např. ransomware.
Jak se na útoky připravit? Začneme tím, jak dohnat informační náskok útočníků a jak účinně vzdělávat uživatele, přes bezpečnost informačních systémů, sítí, koncových stanic, ve které je klíčovým slovem „nulová důvěra“, až po schopnost správně reagovat na bezpečnostní incident.

Petr Mojžíš Petr Mojžíš

Security Architect

ANECT

Petr Mojžíš

Petr se více než deset let věnuje informační a kybernetické bezpečnosti, ať v už bance či po většinu profesní dráhy jako konzultant. Je autorem jednoho z rozšířených e-learnigových kurzů v oblasti ochrany osobních údajů a garantem obsahu vzdělávací platformy Clashing, jejíž cílem je vzdělávat uživatele na základní návyky v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti formou hry. V současné době jako Security Architect pomáhá společnostem napříč sektory analyzovat jejich bezpečnostní rizika a stanovovat bezpečnostní strategie.

10:00 - 10:25

Jednoduchá a efektivní správa počítačů je jeden z pilířů úspěšné digitalizace také ve zdravotnictví

Instalace a aktualizace stolních počítačů nebo notebooků je nikdy nekončíci, časově náročná činnost. Efektivní řešení této problematiky umožní se věnovat důležitějším úkolům IT oddělení. Pro usnadnění správy koncových zařízení je tradiční Virtuální Desktop (VDI) možným řešením, ale bývá většinou značně náročný na novou infrastrukturu a tím nebývá nákladově přívětivý. Řešení ceBox Workspace spojuje výhody centralizované administrace VDI a výpočetního výkonu klasických stolních počítačů nebo notebooků. Zní to zvláštně? Dost možná, ale představíme Vám řešení, které nevyžaduje masivní serverovou nebo cloudovou infrastrukturu, ale využívá výpočetní výkon stávajících počítačů a umožňuje komplexní monitoring a správu.

Tomáš Pácal Tomáš Pácal

Business Development Manager

WISPER

Tomáš Pácal

Během posledních 10 let pracoval pro jednoho z mobilních operátorů v ČR, na pozicích souvisejících s rozvojem ICT služeb u klíčových zákazníků. Podílel se na projektech od desktopové nebo serverové virtualizace až po řešení pro Průmysl 4.0. Nyní je součástí francouzské vývojářské IT společnosti skupiny WISPER a nyní rozvíjí obchodní aktivity produktu pro bezserverovou virtualizaci a centralizovanou správu stolních počítačů a notebooků ceBox a komunikační platformu XiVO v rámci České republiky, Slovenska a Polska.

10:25 - 10:55

Přestávka

10:55 - 11:20

Úloha Národního centra elektronického zdravotnictví ve světle Národního plánu obnovy

V roce 2022 znovuzřízené Národní centrum elektronického zdravotnictví Ministerstva zdravotnictví se bude zásadním způsobem podílet na podpoře a koordinaci aktivit, spojených s realizací reforem Národního plánu obnovy a projektů podpořených z IROP 2 v oblasti digitalizace zdravotnictví, včetně standardizace, telemedicíny a kybernetické bezpečnosti.

Martin Zeman Martin Zeman

Ředitel odboru IT a elektronizace zdravotnictví

MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ

Martin Zeman

Vystudoval Elektrotechnickou fakulta ČVUT v Praze, obor technická kybernetika - lékařská biokybernetika a Brno International Business School, management zdravotnických zařízení. Přes 30 let pracuje ve zdravotnictví, převážně ve zdravotnické informatice a managementu nemocnic. Do jeho působnosti na Ministerstvu zdravotnictví spadá Národní centrum elektronického zdravotnictví. Je předsedou České společnosti zdravotnické informatiky a vědeckých informací ČLS JEP.

11:20 - 11:45

Jak levně a legálně nakoupit licence a ještě na tom vydělat?

Získejte peníze na upgrade infrastruktury prodejem svých starých licencí a zjistěte, jaké podmínky lze stanovit u veřejných zakázek na nákup softwarových licencí tak, abyste se vyhnuli nelegálnímu softwaru a nakoupili za nejlepší cenu na trhu.

Martin Predný Martin Predný

CEO

PREDNY SLM

Martin Predný

Vystudovaný právník, dříve spolumajitel digitální agentury a několika start-upů, se v oboru licencování pohybuje již od roku 2013. V roce 2019 se spojil s lídrem na trhu výkupu a prodeje on-premise licencí, německou PREO software a prostřednictvím PREDNY SLM a paragrafů utváří podobu trhu s druhotnými licencemi ve střední a východní Evropě.

11:45 - 12:10

Zvýšení kybernetické bezpečnosti dle směrnice NIS2 s využitím dotací Ministerstva zdravotnictví

Koncem roku byla na evropské úrovni schválena směrnice NIS2 o zajištění vysoké úrovně kybernetické bezpečnosti. Ta se týká i veřejných subjektů poskytujících zdravotní služby s více než 50 stálými zaměstnanci. V letošním roce bude probíhat implementace této směrnice do národní legislativy. Nyní probíhají jednání o alokaci dodatečných finančních prostředků v rámci Národního plánu obnovy. V rámci přípravy na plánovanou výzvu je nyní třeba zpracovat záměr projektu posílení kybernetické bezpečnosti dle podporovaných aktivit Ministerstva zdravotnictví. Velkou část těchto aktivit jste schopni naplnit s využitím služeb, produktů nebo dodatečných softwarových modulů společnosti ESET. Ve své přednášce ukážu, s jakými projekty jsme schopni Vám pomoct, abyste mohli čerpat prostředky z plánované výzvy smysluplně a co nejjednodušeji.

Václav Zubr Václav Zubr

Pre-Sales Engineer

ESET software

Václav Zubr

Po studiu informačních technologií nastoupil do společnosti ESET software, kde se věnuje kybernetické bezpečnosti. Osm let pracuje na pozici technického specialisty a Pre-Sales Engineera, ve které objasňuje schopnosti dnešního malwaru, moderních útoků a detekčních systémů. Napomáhá zajistit bezpečnost IT infrastruktury zákazníků. Cyber security technologie jsou spolu s fotbalem jeho velkým koníčkem.

12:10 - 12:35

Jak chránit medicínská data, která nelze zabezpečit pomocí tradičního backupu – jak mi pomůže tzv. backupless datové úložiště

Ve zdravotnictví vzniká obrovské množství data, ukládaných ve formě souborů (obrazové materiály, scany apod.), které vzhledem k jejich množství a charakteru není buď technicky možné nebo ekonomicky smysluplné zálohovat tradičními backupy. Pro zajištění ochrany těchto dat proti logické chybě, kybernetickým útokům atd. je možné využít tzv. backupless datových úložišť. Představíme Vám technické řešení takového úložiště a ukážeme další možnosti jeho využití, nejen pro medicínská data.

Martin Lenk Martin Lenk

Advisory Systems Engineer

DELL Technologies

Martin Lenk

Během posledních 10 let se specializuje na problematiku ukládání a ochrany nestrukturovaných dat, návrhu datových úložišť a jejich integraci do aplikačního prostředí. Cenné zkušenosti získal z realizovaných projektů v rámci svého působení napříč regionem východní Evropy.

12:35 - 13:35

Oběd

13:35 - 14:00

Sedm statečných - SOC pro 7 oblastních nemocnic kraje

Také řešíte otázku, jak optimálně zavést nepřetržitý bezpečnostní dohled do několika zdravotnických zařízení kraje? Poskytneme Vám několik tipů vycházejících z naší praktické zkušenosti. Směřujte k centralizovanému řešení, které je schopno bez dramatických nákladů sjednotit vyhodnocování bezpečnostních událostí z různých technologií a aplikací obdobného typu a zároveň zesílí schopnost kybernetické bezpečnostní události v cílovém prostředí detekovat.

Pavel Štros Pavel Štros

Technický ředitel

DATASYS

Pavel Štros

Vystudoval MFF UK a následně bezpečnost počítačových sítí na Univerzitě obrany v Brně. Po prvotních profesních zkušenostech se špičkovými firewally a autentizačními systémy pracoval od roku 2000 ve společnosti DATASYS na pozici seniorního konzultanta pro dodávky provozních a bezpečnostních dohledových systémů. Je jedním z architektů bezpečnosti a hlavním tvůrcem ISMS Informačního systému datových schránek.

14:00 - 14:25

Kolik konzolí správy potřebujete pro nasazení všech adekvátních bezpečnostních opatření?

SIEM, EPP, EDR/XDR, Risk Assessment, FIM, Patch Management, ochrana kontejnerizace, cloudů, atd. Poslechněte si, co všechno vaší organizaci poskytne naše bezpečnostní platforma Bitdefender GravityZone – jedna platforma pro řízení kyberbezpečnosti a kyberodolnosti v organizaci. Od analýzy rizik, přes monitoring integrity dat či záplatování aplikací, až po detekci cílených útoků. Vše v jednom, v českém jazyce.

Jaroslav Hromátka Jaroslav Hromátka

Security Specialist

IS4 security/Bitdefender

Jaroslav Hromátka

Po ukončení studia začal pracovat velké firmě jako IT manažer a čím více se seznamoval se správou systémů a serverovými technologiemi, tím více ho zajímalo, jak všechny tyto komplexní procesy zabezpečit. Poslední 3 roky pracuje pro firmu IS4Security jako bezpečnostní specialista, kde se stará o pre-sales a post-sales podporu pro koncové zákazníky a partnery. Jeho cílem je posilovat bezpečnostní postoj organizací v České republice a na Slovensku. Posledních několik let se zabývá forenzní analýzou malware, testováním nově objevených zranitelností a vytvářením způsobů detekce takových exploitů.

14:25 - 14:50

Od záplavy alertů k autonomnímu řešení

Nepřehledná a složitá IT, IoT i OT prostředí jsou ideálním adeptem na nasazení autonomního a efektivního řešení ochrany před kybernetickými hrozbami. Problémem dnes není získat dostatek informací o zranitelnostech a útocích, ale správně a včas je vyhodnotit pro zamezení kompromitace a negativního dopadu na bezpečnost a funkčnost systémů. Rychlost reakce je pak naprosto klíčová a obrovské množství informací v kombinaci s nedostatkem lidských zdrojů ji zásadně brzdí. Řešením je autonomní platforma pracující nejen s daty z koncových stanic, ale nabízející i účinné klamání útočníka. Identifikace, odhalení, zastavení a často i dopadení útočníka v plně autonomní platformě je recept na zvýšení bezpečnosti a odolnosti nejen IT systémů.

Zdeněk Kopta Zdeněk Kopta

Sales Manager

TAKTIK, a.s.

Zdeněk Kopta

Po vystudování fakulty elektrotechnické na ZČU působil v oblasti IT bezpečnosti a IT řešení pro enterprise zákazníky. Ve společnosti TAKTIK má na starosti obchodní záležitosti s přesahem i na technické aspekty nabízeného portfolia.

Peter Lechman Peter Lechman

Director, Enterprise Sales Eastern Europe

SentinelOne

Peter Lechman

V ICT působí víc než 15 let. Začínal v Cisco kde během 7 let prošel různými obchodními pozicemi včetně starosti o největší společnosti v ČR. V roce 2014 byl první zástupce Palo Alto Networks ve Východní Evropě kde postupně vybudoval úspěšný obchodní tým v regionu a v posledních třech letech budoval prodejní kanál ve Východní Evropě, Turecku a CIS regionu. V září 2022 nastoupil do SentinelOne na pozici obchodního ředitele pro Východní Evropu s ambicí získat prvenství na poli XDR a ochrany koncových bodů.

14:50 - 15:20

Přestávka

15:20 - 15:45

Spolehlivá záloha – poslední instance obrany vůči kybernetickým hrozbám

– Zdravotnictví je jedním ze 3 odvětví nejpostiženějších kybernetickými útoky
- Útočníci nacházejí stále sofistikovanější a preciznější formy útoků
- Ochrana dat již nemůže být jenom „nějaká“. Musí být NEZDOLNÁ

Boris Mittelmann Boris Mittelmann

Senior Systems Engineer

Veeam Software

Boris Mittelmann

Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

15:45 - 16:10

Bankovní identita jako akcelerátor digitalizace českého zdravotnictví

Nezbytnou podmínkou efektivní digitalizace českého zdravotnictví je bezpečná a jednoznačná identifikace klienta-pacienta-pojištěnce, a to silným a důvěryhodným autentizačním prostředkem.
Bankovní identita (a její služba #BankID) využívá způsob, kterým se klienti českých bank přihlašují do svého internetového bankovnictví. Tento efektivní nástroj digitální identifikace lze využít v celé řadě služeb, aplikací a systémů včetně zdravotnictví.
V prezentaci se dozvíte, jak bankovní identita v Česku vznikala a proč banky mají všechny předpoklady být úspěšnými poskytovateli identifikačních služeb. Na datech a příkladech si ukážeme, v jakých segmentech a proč se BankID masivně prosazuje, zmíním i již fungující projekty z českého zdravotnictví a nastíním oblasti, kde vidíme potenciál dalšího rozvoje.

Jiří Beneš Jiří Beneš

Business development manager

Jiří Beneš

Absolvent Masarykovy univerzity v Brně. Celou profesní dráhu působí v oblasti informačních technologií, především v oblasti strategie, implementace a rozvoje velkých informačních systémů a IT služeb. 20 let pracoval ve společnosti MONET+ , která dodává IT řešení a služby zejména pro státní a bankovní sektor. Aktivně se podílel na projektech elektronických občanek a pasů, systémech pro výběr elektronického mýta a řešení pro zabezpečení elektronického bankovnictví pro řadu bank v Čechách a na Slovensku. Ve společnosti Bankovní identita, a.s. se specializuje na oblast digitalizace zdravotnictví a školství.

16:10 - 16:35

Řešíte u eHealth produktů technologie, ale ne design? Přicházíte o čas a peníze.

Přednáška Jakuba Karlece objasní divákům hodnotu designu digitálních produktů ve zdravotnictví. Nové technologie a software neustále posouvají zdravotnictví dopředu, ale pokud mají špatný design, organizace přichází o čas i peníze. Ukázky z uživatelského testování vás přesvědčí, jak velké rozdíly v použitelnosti může dělat dobrá UX. Jakub zároveň přidá tipy na to, co si u digitálních produktů hlídat. Dozvíte se, jak můžete základní testování provést svépomocí a jaké otázky a komu máte z pozice testující klást.

Vyplatí se tomu věnovat pozornost? O tom nepochybujte. Dobře navržené systémy vyžadují nižší čas na zaškolení personálu, snižují chybovost práce, zvyšují ochotu nemocničního personálu je využívat, a ve výsledku zvyšují kapacitu zdravotnictví.

Jakub Karlec Jakub Karlec

Spolumajitel

2FRESH

Jakub Karlec

Jakub Karlec pomáhá firmám i startupům s designem. Je spolumajitel 2FRESH, společnosti, která dodává firmám UX designery a výzkumníky. Jako lead designer už 20 let navrhuje a testuje informační systémy, weby a aplikace. Pomáhal s designem nemocničních systémů, rozhraní v autech i zákaznických aplikací bank a operátorů. Design je podle Jakuba hlavně nástroj, který pomáhá byznysu – zlepšuje použitelnost produktů, zákaznickou spokojenost a pomáhá získávat nové klienty.

16:35 - 16:45

Tombola

16:45

Předpokládaný konec konference