Mzdové účetnictví - legislativní novinky roku 2023

Cílem školení je seznámit účastníky s aktuálními změnami ve mzdové účtárně a v pracovněprávní oblasti.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Akce proběhne online
Téma
Mzdová účtárna na začátku roku – aplikace legislativních novinek v praxi

Okruhy online školení

  • Sociální pojištění – podrobně o slevách na pojistném od února 2023, povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance, oznamování záměrů uplatnit slevu, portál pro zaměstnavatele, úprava formulářů atd., parametrické změny v sociálním pojištění, redukční hranice pro nemocenské a náhradu mzdy, zaměstnání malého rozsahu, informace k výchovnému a dalším připravovaným změnám v oblasti důchodů a povinností pro zaměstnavatele – snížený důchodový věk pro vybrané profese, změny v archivaci a další.
  • Zdravotní pojištění – minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů.
  • Ostatní parametrické změny – minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2022.
  • Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2023 – změny v nezabavitelných částkách, další zastavování exekucí od roku 2023 atd.
  • Změny zákona o daních z příjmů – slevy na dani a nezdanitelné části základu daně, připomenutí změn z roku 2022 s dopadem na roční zúčtování příjmů a změny od roku 2023.
  • Zákoník práce a další připravované změny – antibyrokratický balíček, úprava home-office, dohod konaných mimo pracovní poměr a další změny v souvislosti se směrnicí EU.
  • Připravovaná změna vyhlášky o pracovnělékařských službách od 1. ledna 2023 – zrušení vstupních a periodických prohlídek u nerizikových prací, úprava obsahu pracovnělékařských služeb, dohledu, náležitostí posudku, poradenství, změny v příloze k vyhlášce a další.
  • Další legislativní změny a novinky k datu konání semináře.

Pro koho

Školení je vhodné pro všechny mzdové účetní.

Jak bude školení probíhat

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Video

Ukázka online školení

Ceny a vstupenky

Registrace

Základní cena

1 990 Kč cena je uvedena bez DPH

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Zuzana Kopuncová

Senior Event Manager