Jarní novinky pro mzdové účetní

Na našem jednodenním online školení se dozvíte aktuální novinky z oblasti mzdového účetnictví a všechna aktuální témata pro mzdové účetní k datu konání školení. Obsah budeme upřesňovat dle situace v připravované legislativě.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Téma
Mzdová účtárna – novinky, změny, aktuality (online)

Hlavní témata

  • Připravované změny v sociálním pojištění – oznamování dohod o provedení práce a zaměstnání malého rozsahu nezakládající účast na nemocenském pojištění OSSZ (dočasná ochrana i ostatní zaměstnanci), slevy na pojistném pro pracující důchodce, prarodičovská dovolená, odpuštění příslušenství u pohledávek na sociálním pojištění a další novinky. 
  • Změny zákona o zaměstnanosti – nová definice nelegální práce atd. 
  • Mimořádné prohlídky po novele vyhlášky o pracovnělékařských službách, kdy se provádí, prohlídky v úplném a neúplném rozsahu - rozdíl, nový termín pro periodickou prohlídku po mimořádné prohlídce atd. 
  • Novela zákoníku práce – nově sdělované údaje zaměstnancům, úprava dohod konaných mimo pracovní poměr (pracovní doba, příplatky, právo na překážky v práci, řádná dovolená), úprava home office, změny v doručování atd. 
  • Další změny k datu konání semináře (bude doplněno dle schvalované legislativy).

Pro koho

Školení je vhodné pro všechny mzdové účetní.

Jak bude školení probíhat

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Video

Ukázka online školení

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Zuzana Kopuncová

Senior Event Manager