Dvoudenní školení pro pokročilejší mzdové účetní

Dvoudenní online školení se zaměří především na exekuce a jiné srážky ze mzdy a řádnou dovolenou a její čerpání

 Proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Téma
Srážky ze mzdy, exekuce, řádná dovolená, dovolená u dohod

Okruhy online školení

První den - exekuce a jiné srážky ze mzdy

  • výkony rozhodnutí, dohody o srážkách ze mzdy, povinnosti zaměstnavatele, odpovědnost mzdových účetních, nezabavitelné částky, výpočet srážek, určení jejich pořadí, vyživované osoby 
  • přechod k novému zaměstnavateli, více plátců mzdy současně, nemoc zaměstnance 
  • srážky na stravné při exekuci a insolvenci, daňový bonus a roční zúčtování, sledování insolvenčního rejstříku, postup při insolvenci po novele insolvenčního zákona – zahájení, průběh, oddlužení, způsoby oddlužení, povinnosti zaměstnavatele, když k oddlužení nedojde atd. 
  • vzorové příklady srážek ze mzdy – souběh přednostní a nepřednostní pohledávky dle pořadí, výživné, poměrné uspokojení pohledávek, odstupné apod.

Druhý den – řádná dovolená od roku 2021, její aplikace v praxi a dovolená u dohod od roku 2024

  • základní výměra dovolené, prodloužená dovolená, dovolená za kalendářní rok a její poměrná část, stanovení nároku na dovolenou, týdenní pracovní doba, výkon práce pro účely řádné dovolené, limitované překážky v práci atd. 
  • dodatková dovolená 
  • čerpání řádné dovolené, převod dovolené do dalšího roku, zůstatky dovolené, proplacení dovolené, krácení dovolené, přečerpání řádné dovolené atd. 
  • dovolená čerpaná bezprostředně po mateřské dovolené 
  • dovolená čerpaná u dohod konaných mimo pracovní poměr po novele zákoníku práce v příkladech

Pro koho

Dvoudenní školení je vhodné pro pokročilejší mzdové účetní, které již účtují, ale potřebují doplnit další znalosti. Volně navazuje na Dvoudenní školení pro začínající a mírně pokročilé mzdové účetní.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Jak bude školení probíhat

Školení je dvoudenní, konat se bude v pondělí 15. dubna od 9 do 13 hodin a pokračovat bude v úterý 16. dubna od 9 do 13 hodin. Je online, proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Video

Ukázka online školení

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Martina Oravcová

Event Manager