Online školení pro pokročilejší mzdové účetní

Dvoudenní online školení se zaměří především na srážky ze mzdy, exekuce, oddlužení, zacházení s osobními údaji zaměstnanců.

Proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Téma
Srážky ze mzdy, exekuce, insolvence, oddlužení, povinnosti zaměstnavatele k úřadu práce, osobní údaje zaměstnanců

OKRUHY ONLINE ŠKOLENÍ

První den – exekuce a jiné srážky ze mzdy

  • výkony rozhodnutí, dohody o srážkách ze mzdy – povinnosti zaměstnavatele, odpovědnost mzdových účetních, nezabavitelné částky, výpočet srážek a určení jejich pořadí, vyživované osoby
  • přechod k novému zaměstnavateli, více plátců mzdy současně, nemoc zaměstnance
  • srážky na stravné při exekuci a insolvenci, daňový bonus a roční zúčtování, sledování insolvenčního rejstříku
  • postup při insolvenci po novele insolvenčního zákona od 1. 6. 2019 – zahájení, průběh, oddlužení, způsoby oddlužení, povinnosti zaměstnavatele, když k oddlužení nedojde

Druhý den – kontroly inspekcí práce, povinnosti zaměstnavatele k úřadu práce, zaměstnavatel a osobní údaje zaměstnanců

  • jaké údaje lze s ohledem na GDPR zjišťovat před vznikem pracovněprávního vztahu (životopis, dotazníky, kopírování dokladů)
  • zacházení s osobními údaji v průběhu pracovněprávního vztahu (komu lze údaje sdělovat, jak je uchovávat, fotografie, souhlasy, docházka)
  • osobní údaje po skončení pracovněprávního vztahu (vyřazení dokumentů, kontroly, archivační doby)

PRO KOHO

Dvoudenní školení je vhodné pro pokročilejší mzdové účetní, které již účtují, ale potřebují doplnit další znalosti. Volně navazuje na Online školení pro začínající a mírně pokročilé mzdové účetní.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Video

Ukázka online školení

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Zuzana Kopuncová

Senior Event Manager