Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Společenská odpovědnost aneb Každý můžeme něco změnit

Můžete být majitelem rodinné firmy, zaměstnancem ve velké korporaci, studentem, architektem, maminkou na mateřské. Můžete dělat cokoli, žít kdekoli, a přitom patřit k lidem, kteří mají jedno společné: není jim lhostejné, co se kolem nich děje. Vždy je tu někdo nebo něco, kdo potřebuje pomoci. Nemusíte být bohatí, nemusíte zastupovat velkou firmu, nemusíte mít geniální nápady. Stačí dívat se, všímat si, potlačit lhostejnost. Dokáže to každý. Nechte se inspirovat těmi, kteří pomáhají. Mají různé možnosti, různou motivaci, ale hlavně energii na rozdávání.

Moderátoři

Martina Kemrová

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (čeština – historie), studovala též teorii tance na HAMU a jógovou terapii. Profesní kariéru zahájila v Českém rozhlase, kde zastávala mj. post vedoucí odboru marketingu a styku s veřejností. Poté dva roky pracovala jako manažerka a tisková mluvčí telekomunikační společnosti Aliatel. Od roku 2002 působí ve společnosti T-Mobile Czech Republic, v současné době jako manažerka firemní komunikace. Je tiskovou mluvčí a vedle externího PR je zodpovědná i za společenskou odpovědnost firmy. V roce 2010 získala ocenění „PR manažer roku“. Má ráda tanec, psy a knihy.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Přednášející

Jan Dezort

Honza je profesí právník a v projektu Nadačního fondu Generace 21 (http://www.gen21.cz/) na záchranu 153 iráckých křesťanů hraje klíčovou roli. Navštěvoval uprchlické tábory v Iráku, vybíral zde uprchlíky, kromě toho se také významně účastnil vyjednávání s českým státem. Celé iniciativě věnoval stovky nebo spíš tisíce hodin svého osobního času. Můžete čekat inspirativní povídání člověka, který „TO“ zažil z první ruky.

Jana Hájková

Osud mi dopřál báječnou rodinu, manžela, zdravé syny Jakuba (9) a Vojtu (5). Bydlím na okraji Prahy v Horních Počernicích. Čas, který dobrovolnické činnosti věnuji, se snažím rozdělit mezi Středisko křesťanské pomoci Horní Počernice (http://skphopo.cz) a aktivity organizované pod záštitou spolku Divizna (www.pocernickasetkavani.cz). Tyto organizace jsme poznala díky aktivitě „Den pro dobrý skutek“, který organizuje společnost, ve které pracuji. Se svými kolegy jsme pořádali Sportovní den pro děti v ZŠ praktické a speciální v Horních Počernicích. Právě tam jsem se setkala s lidmi, kteří se o mentálně a fyzicky postižené starají ve volném čase a snaží se je zapojit do běžného života. Atmosféra těchto setkání mě natolik oslovila, že jsem se začala vracet a postupně se od náhodné výpomoci posunula k aktivní pomoci a organizaci řady společných událostí. Pomáhám v rámci svých možností a přijde mi to naprosto přirozené a naplňující. Důležitá pro mě byla osobní zkušenost a příležitost nahlédnout do světa lidí, kterým pomáháme. Být součástí party dobrovolníků, která se stará o volnočasové aktivity mentálně či zdravotně postižených, mi dává pocit užitečnosti. Také mě nesmírně obohacuje.

Jitka Jakubičková

Jsem velmi společenský člověk, který jen málokdy vyhledává samotu. Mým největším životním štěstím je má rodina, se kterou ráda trávím volný čas, nejlépe v přírodě. Mojí životní vášní je umění v jakékoli podobě a pevně věřím, že se mi podaří vytvořit umělecko-řemeslné sdílené dílny. Proto vznikl spolek AvantgArt, z. s. s myšlenkou spojit lidi, kteří se snaží oživit či zviditelnit konkrétní místa. Začátkem tohoto roku jsme se pustili do obnovy zašlé slávy jedné z dominant Vratislavic nad Nisou, dnes už kulturní památky, kterou je známá zauhlovací a vodárenská věž v areálu vratislavického Intexu. Náš záměr vrátit „Zauhlovačce“ život ve formě kulturního a společenského centra podpořila částkou 70 tisíc korun českých Nadace Via v rámci grantu Města z jiného těsta. Tato částka na důkladnou revitalizaci ladem ponechaného objektu nestačí, a tak jsme se zaměřili na pomoc dobrovolníků z nejbližšího okolí Zauhlovačky, kteří již třikrát pomohli s úklidem interiéru věže. Cílem je vyčistit Zauhlovačku tak, aby mohla být představena veřejnosti jako jedinečný prostor pro možné setkávání nejen Severočechů. I vy se můžete zapojit svojí vlastní dovedností, finančním příspěvkem či dobrovolnou pomocí. Sledujte facebook Zauhlovačka - AvangtgArt z. s..

Vojtěch Paukner | Martin Kučera

Všechno to začalo v roce 2013, kdy Vojta dostal nápad založit neziskový projekt, který by dětem z dětských domovů plnil jejich vánoční přání. Inspiroval se lokálními sbírkami hraček, které mu připadaly jako skvělý nápad, ale v době internetu byla jejich forma trošku zastaralá. Proto o svém nápadu řekl Martinovi a spolu v listopadu spustili první kolo projektu, ve kterém děti z oslovených dětských domovů sepsaly svá přání, a kdokoli jim je mohl splnit prostřednictvím webové stránky. Projekt měl úspěch a splnilo se kolem pětiset přání a stránky navštívily desetitisíce lidí. Proto se kluci rozhodli spustit i další kolo. Tentokrát se splnilo mnohem více přání než rok předtím a projekt se dostal i do podvědomí větších médií – například České televize. Bylo stále ale ještě mnoho věcí, které bylo potřeba vylepšit. Jedním z nich byl problém desítek příchozích mailů denně, což v životě studenta je časově téměř nesplnitelný úkol. V třetím a dosud posledním ročníku se podařilo klukům doladit celý systém do stavu, kdy projekt ve většině případů fungoval sám. A tak se na konci roku 2015 podařilo přes tento projekt splnit krásných 1.500 přání.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Patron

Organizátor

Produkce