Menu Zavřít

Blog

Pořádáme odborné akce od školení až po velké celodenní konference. Online i offline. Podívejte se na ně.

CIF: Český trh SVOD otřesy nečekají, Prima vyhlíží 100 tisíc platících

 Autor: II
Rostoucí inflace a očekávané úspornější chování českých zákazníků by nemělo negativně dopadnout na český trh SVOD služeb, odhadli zástupci komerčních televizí na úterní konferenci Czech Internet Forum.
7. 11. 2022

Český trh s placeným videoobsahem (SVOD) by neměl být negativně ovlivněn rostoucí inflací a úspornějším chováním českých zákazníků. Vyplynulo to z diskuse na konferenci Czech Internet Forum 2022 (CIF), které se účastnili i zástupci hlavních komerčních TV stanic – generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a ředitel nových médií TV Nova a skupiny CME Daniel Grunt.

Nova, která rozvíjí svou placenou platformu Voyo.cz, je podle Daniela Grunta nejlevnějším způsobem zábavy pro celou rodinu na celý měsíc. „Podívejte se, kolik stojí lístek do kina, divadla nebo na sportovní utkání. Věřím, že se budou osekávat jiné věci než předplatné,“ zmínil na CIF 2022 Daniel Grunt. Měsíční předplatné Voyo.cz přijde na 159 Kč.

Voyo nedávno oznámilo překročení hranice 400 tisíc předplatitelů a stále plánuje mít do roku 2026 jeden milion předplatitelů v Česku a na Slovensku. Odhaduje rovněž, že se na českém trhu zařadí do trojice nejvyužívanějších SVOD služeb vedle Netflixu a Disney+. Hrát pro něj má český obsah. „Lidi budou jednotlivé služby střídat podle nabídky, ale nás budou mít pořád, protože jsme zástupci českého obsahu,“ dodal.

Celý článek si můžete přečíst na server MediaGuru.cz.

Čtěte dále

Velká mediální debata: jak se v nejbližší době promění…

Konference WebTop100: Od tvorby efektivního webu po firemní…

Křišťálová Lupa 2022 – Cena českého Internetu: hlasování…