Další akce Staňte se partnerem akce
27. dubna 2017 9:00–16:30

City Green Court Hvězdova 1734/2c Praha 4

Program

Program v PDF
9:00 - 9:15

Úvodní slovo

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a jako vedoucí majetkoprávního oddělení Biskupství ostravsko – opavského. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz

9:15 - 9:35

Revoluce ve finančních službách

Seznámení s technologickými inovacemi, které mění trh s finančními službami. Přehled regulací, které zjednoduší platební styk a vytvoří prostor pro nové typy služeb. Příklady úspěšných FinTech v Evropě.

Martin Vurm Martin Vurm

Senior Manager - FS Advisory

PwC Česká republika

Martin Vurm

Martin má více jak 15 let zkušeností v oblasti bankovnictví a telekomunikací. Účastnil se celé řady strategicky orientovaných projektů v regionu střední a východní Evropy. Martin působí v PwC jako Senior Manager a primárně se věnuje řízení projektů a programů, optimalizaci provozu a strategie. Martin získal magisterský titul na Vysoké Škole Ekonomické v Praze, a absolvoval MBA na univerzitě DePaul v Chicagu.

9:40 - 10:10

Mohou nové technologie a nárůst počtu akceptačních míst vytlačit v nejbližších letech hotovost?

ČR je na špici v bezkontaktních platbách, ale stále na mnoha místech kartou anebo mobilem nezaplatíme. Jak se změní prostředí platebních systémů v nejbližších letech z pohledu držitelů karet a obchodníků.

Marcel Gajdoš Marcel Gajdoš

Country Manager pro Českou a Slovenskou republiku

Visa Europe

Marcel Gajdoš

Country Manager společnosti Visa pro Českou republiku a Slovensko. Marcel Gajdoš působí na různých pozicích ve společnosti Visa od začátku roku 2006. Dříve zastával pozici Relationship Manager pro Českou republiku a Slovensko, jako i pozici Managera pro HSBC global.

Před svým příchodem do společnosti Visa působil v letech 2003 – 2006 jako Relationship Manager ve společnosti UniBank Slovakia a v období 2001 – 2003 v rámci customer service ve společnosti Well Fargo v USA. Marcel vystudoval VŠ management v Trenčíně a následně Univerzitu v Bratislavě. Získal také titul MBA.

10:15 - 10:45

Coffee break

10:45 - 11:15

Bez účtu a bez karet

Všechny každodenní platby na jedno kliknutí i bez banky – od nákupů v e-shopech až po platbu vyúčtování od operátora. Je možné provozovat jednoduché online služby, které šetří čas a stres i přes náročné požadavky regulací a legislativy? A jak se bude dále vyvíjet FinTech trh u nás i v zahraničí?

Lukáš Hurych Lukáš Hurych

Product & Marketing Director

Twisto Payments

Lukáš Hurych

Lukáš v 18 letech spoluzaložil abdoc.net a byl u toho, když se z webového studia stal úspěšný tvůrce nástrojů pro webové vývojáře madebysource.com. Možná znáte jejich první produkt CSS Hat. Před rokem se dal dohromady s klauny z Miton.cz (Slevomat.cz, Heuréka.cz, Bonami.cz a další) a začal pracovat na projektu Twisto.cz, kde má na starosti produkt a marketing.

11:20 - 11:50

Jak si ne(na)dělat starosti - sledování výdajů a příjmů v digitálním světě

Jsou lidé, kteří si zapisují každou vydanou korunu a jsou jiní, kteří si své peníze hlídají intuitivně. Obě tyto skupiny mohou mít užitek z moderních nástrojů na správu osobních financí, jako je Wallet. To důležité je, jak se získanými informacemi naloží, aby mohli žít bohatý a bezstarostný život.

Tomáš Zdražil Tomáš Zdražil

Marketing Director

BudgetBakers

Tomáš Zdražil

Vystudoval jsem Fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Již v průběhu studia jsem se věnoval různým projektům zaměřeným na marketingovou komunikaci v médiích. Po ukončení studia v roce 2004 jsem nastoupil na marketingové oddělení DHL Express, které jsem od roku 2007 vedl. Kromě marketingu samotného jsem byl zodpovědný za interní a externí komunikaci, PR a projekty zaměřené na SME zákazníky a na budování firemní kultury mezi zaměstnanci. V září 2016 jsem nastoupil do FinTech Startupu, do společnosti BudgetBakers, kde mám na starost produkt Wallet, což znamená zejména B2C digitální a online marketing a PR.

11:55 - 13:00

Oběd

13:00 - 13:30

Slevy bez plastiku a bez kupónů

Budoucnost slevových programů je bez kartiček. Spotřebitelé nechtějí hledat, se kterou kartou kde ušetří, chtějí prostě ušetřit. Žádné vouchery, žádné papírové kupóny, žádné plastové karty. Slevy a bonusy se připíšou automaticky - digitálně.

Miroslav Lukeš Miroslav Lukeš

generální ředitel

Mastercard Europe

Miroslav Lukeš

Miroslav Lukeš je generálním ředitelem Mastercard pro Českou republiku, Rakousko a Slovensko. Financím a technologiím se věnuje přes 15 let. Do společnosti Mastercard přišel v roce 2011, před tím vedl šest let v McKinsey & Company projekty v oblasti finančních služeb, telekomunikací a hi-tech v Evropě a v USA, především v oblasti strategie, prodeje a marketingu. Pracoval také v GE Money Bank. Absolvoval prestižní program INSEAD MBA ve Francii. Promoval na magisterských programech European Joint Studies Programme a na Vysoké škole ekonomické v Praze v oborech financí a IT managementu.

13:35 - 14:05

Věrnostní programy v praxi

Jak funguje jeden z nejvýznamnějších věrnostních programů? Jak jsou spokojení majitelé a jejich zákazníci? Jak funguje propojení s dalšími službami a digitálními kanály. Pohled do nitra známé klubové značky Tesco Clubcard.

Lucie Šoulejová Lucie Šoulejová

CE Clubcard Personalization and Member Benefits Manager

TESCO

Lucie Šoulejová

Ve společnosti Tesco pracuje více než 13 let. S věrnostním programem Clubcard má dlouholeté zkušenosti, podílela se na jeho spuštění v České republice. Zároveň 2 roky působila v britské centrále Tesco, kde pracovala jako Clubcard konzultant pro celý svět. V současnosti zastává pozici Personalization & member benefits manager pro střední Evropu. Má na starosti strategii a operativu Clubcard v rámci personalizace a digitálních nabídek.

14:10 - 14:40

Mobilní telefon jako virtuální tankomat

Hledali jsme cesty, jak lidem umožnit s mobilem v ruce novou digitální zkušenost pro každodenní nakupovací potřeby. S mobilem lze dnes ovládat technologie čerpacích stanic i platby.

Miroslav Exner Miroslav Exner

samostatný konzultant

Miroslav Exner

Od roku 1994 se podílel na vstupu obchodního řetězce Globus na český trh a 19 let zde pracoval na pozici CIO. Byl u otevření historicky prvního hypermarketu v ČR a vedle řízení IT se věnoval zavádění inovativních retailových technologií. Podílel se na projektech elektronických plateb a na prvním uvedení samoobslužného skenování Scan&Go v Česku. Nyní pracuje jako samostatný konzultant, zejména pro společnosti Globus a Mastercard. Je členem boardu GS1 CZ.

Zdeněk Pechal Zdeněk Pechal

Business konzultant

YOUR SYSTEM

Zdeněk Pechal

Oblasti zavádění a rozvoje inovativních služeb se věnuje přes 20 let. První praktické zkušenosti získal v Investiční a poštovní bance při zavádění čipových karet pro služby Poštovní spořitelny. Během působení v OMV byl u zahájení vydávání OMV karet v České republice a na pozici Head of card business line vybudoval samostatnou divizi firmy. Za rozvoj služeb s přidanou hodnotou pro obchodníky, jako je například vydávání dárkových karet či dobíjení kreditu mobilních telefonů na platebních terminálech, zodpovídal na pozici Obchodního ředitele pro nebankovní instituce v Global Payments Europe.

Ve společnosti Your system 5 let řídil divizi zaměřenou na dodávku produktů a služeb čerpacím stanicím a spolupráce s firmou Globus směrem k možným inovacím samoobslužného prodeje na čerpacích stanicích dala impuls k jeho současnému působení jako business consultant.

14:45 - 15:15

Coffee break

15:15 - 15:45

Podvody v digitálním světě

Jaké metody používají pachatelé trestné činnosti v digitálním světě? Podvody s platebními kartami na internetu, podvodné inzeráty a peníze poslané na předplacené karty, podvodně vylákané přihlašovací údaje, nezabezpečené mobily apod. Ukázky nejčastějších případů a jak se jim lze bránit z pozice zákazníka, finanční instituce, ale hlavně z pohledu trestního práva a policejní praxe.

Jan Kolouch Jan Kolouch

odborný asistent

Policejní akademie České republiky v Praze

Jan Kolouch

Jan Kolouch dlouhodobě působí na Policejní akademii ČR v Praze na pozici odborného asistenta na katedře trestního práva. Dále také vyučuje na katedře počítačových systémů na FIT ČVUT. Na obou vysokých školách je garantem předmětů, které se věnují problematice kybernetické kriminality. Současně od roku 2008 působí i v rámci sdružení CESNET z.s.p.o. Na řadě aktivit spolupracuje i se sdružením CZ.NIC.

Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru. Jan Kolouch se také věnuje dalším projektům a školením v oblasti bezpečnosti v ICT, boje s kyberzločinem, ochraně uživatelů aj., jak na národní, tak mezinárodní úrovni. Byl rovněž členem expertních skupin European Union Agency for Network and Information Security (ENISA).

Jan Kolouch se snaží zvyšovat informovanost laické i odborné veřejnosti zejména v oblasti kybernetické kriminality a kybernetické bezpečnosti.

15:50 - 16:20

Co přináší v praxi u obchodníka "zapamatovaná karta"?

Po uložení údajů se dá platit už vždy jen jedním kliknutím, bez nutnosti opakovaného zadání čísla karty. Uživatelský zážitek při placení má své výhody především na mobilních zařízeních, kde je obzvlášť nepohodlné hledat kartu a opakovaně vyplňovat všechny údaje. Máme pro vás konkrétní data.

Michal Bilka Michal Bilka

vedoucí mobilního týmu

Slevomat.cz

Michal Bilka

Michal Bilka ve Slevomatu vybudoval a řídí tým mobilních vývojářů. Hlavním úkolem týmu je vývoj zákaznické a partnerské aplikace Slevomatu a aplikace Hele. Před nástupem do slevového portálu působil v pražské reklamní agentuře Comunica, kde měl na starosti rozvoj digitálního oddělení. Také pracoval ve vydavatelství MAFRA, kde působil jako manažer pro strategický rozvoj. Měl odpovědnost za vývoj mobilních aplikací, digitální portál pro novinové tituly MF DNES a LN či strategie pro využití sociálních sítí. Před tím sbíral zkušenosti v internetové agentuře Symbio Digital.

16:25

Předpokládaný závěr programu