Aktuálně pro mzdové účetní 2021

Na našem jednodenním školení se dozvíte aktuální novinky z oblasti mzdového účetnictví a všechna aktuální témata pro mzdové účetní k datu konání školení. Obsah budeme upřesňovat dle situace v připravované legislativě.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Téma
Mzdová účtárna na začátku léta – aplikace legislativních novinek v praxi

OKRUHY ONLINE ŠKOLENÍ

  • Komplikovanější výpočty k řádné dovolené od roku 2021 – připomenutí rozvržení pracovní doby v souvislosti s řádnou dovolenou, započitatelné a limitované překážky v práci pro účely řádné dovolené (rozdílné právní výklady k posouzení výkonu práce pro účely řádné dovolené), čerpání řádné dovolené po skončení mateřské a rodičovské dovolené v praktických příkladech a další.
  • Změny občanského soudního řádu od 1. července 2021 – chráněný účet, přikázání jiné peněžité pohledávky, zálohované výživné jako přednostní pohledávka s novým pořadím (postup plátce mzdy při srážkách ze mzdy v praxi).
  • Připravovaná novela zákona o dětských skupinách s ohledem na uplatnění slevy na umístění dítěte do předškolního zařízení.
  • Novela zákona o státní sociální podpoře – vyšší přídavek na děti a daňové změny (úprava měsíčního daňového bonusu a vyšší daňové zvýhodnění na děti) zřejmě od 1. července 2021, některé změny zpětně za rok 2021.
  • Krizové ošetřovné a aktuální změny.
  • Souběh nemocenských dávek z jednoho pojištění, karanténa a izolace – připomenutí a upozornění na záludnosti atd. • Aktuálně k cílené podpoře zaměstnavatelů (kurzarbeit a Antivirus).
  • Kombinace souběžných pracovněprávních vztahů u jednoho zaměstnavatele s ohledem na zdanění po změnách od 1. ledna 2021, včetně odlišností odvodů sociálního a zdravotního pojištění.
  • Legislativní novinky a jiné aktuality k datu konání školení.

PRO KOHO

Školení je vhodné pro všechny mzdové účetní.

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Video

Ukázka online školení

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Zuzana Kopuncová

Senior Event Manager