Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Hana Friedlaenderová

Odbornice na výzkumy z oblasti médií, nových technologií a životního stylu (nejen) dětí a mládeže. Je spoluautorkou několika knih na tato témata, jako Češi na prahu nového tisíciletí, České děti a mládež jako čtenáři 2017 nebo Marketingový výzkum.

Vojtěch Chloupek

Vojtěch je seniorním advokátem v pražské pobočce mezinárodní advokátní kanceláře Bird & Bird odpovědným za oblast práva duševního vlastnictví, informačních technologií a médií. Vedle těchto oblastí získal Vojtěch také řadu zkušeností v oblasti práva hospodářské soutěže a M&A transakcí. V letech 2002–2003 pracoval v DILIA, v oddělení kolektivní správy autorských práv. Vojtěch studoval právo na Právnické fakultě UK v Praze, na Univerzitě v Oxfordu a také divadelní produkci na DAMU. Vojtěch pravidelně přednáší a vyjadřuje se k problematice práv duševního vlastnictví.

Jan Kanzelsberger

Majitel největšího knihkupeckého řetězce na českém trhu se současným počtem čtyřiceti prodejen v hlavním a dalších městech ČR.

Pavel Kočička

Vystudoval elektrotechniku, ale nikdy se tím neživil. Naopak se dlouhou dobu věnoval počítačové grafice a typografii, obojí později vyučoval na VOŠG Hellichova. Poté vytvořil a rok vedl přílohu Hi-tech v MF DNES, která byla úspěšnější čtenářsky než inzertně. Po krátké zastávce v časopisu pro lékaře zakotvil jako redaktor časopisu Ekonom. I tento obor opustil a nyní se věnuje vymýšlení novinek pro iDNES.cz a jejich obhajobě navenek.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učí na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Martin Lipert

Martin Lipert je spoluzakladatelem projektu eReading.cz, který je prvním profesionálním distribučním portálem na elektronické knihy v České republice. Martin dříve působil jako IT konzultant a následně jako obchodní ředitel konzultantské společnosti. Jeho almou mater je pražská VŠE, dále studoval v Kanadě a v Portugalsku.

Bohuslav Vaněk - Úvalský

Prozaik a básník Bohuslav Vaněk-Úvalský (vlastním jménem Bohuslav Vaněk) se narodil 13. února 1970 v Praze. Absolvoval Střední odborné učiliště polygrafické. V roce 1993 založil Krásné nakladatelství, ve kterém formou skromných tisků vydal mimo jiné řadu svých textů. Pracoval v reklamních agenturách, poté jako editor v  řadě magazínů. Žije v Praze.

Jiří Vlček

Jiří Vlček je spoluzakladatelem serveru Palmknihy. Elektronickým knihám se věnuje dvanáct let jako koníčku, od roku 2010 také profesionálně. Od roku 2003 do roku 2008 provozoval nakladatelství Wolf Publishing, zakládal dosud fungující Edici Pevnost. Celkem vydal 35 knižních titulů. Jiří se začal profesně zabývat IT v roce 1991 a v podstatě se tomuto oboru věnuje dosud – s přesahy zejména do ekonomického a business poradenství.