Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Dana Bérová

Dana Bérová působí v současnosti jako ředitelka pro rozvoj obchodu místního zastoupení analytické společnosti Gartner. Od roku 2003 do roku 2006 působila na bývalém Ministerstvu informatiky, nejdříve jako náměstkyně ministra se zodpovědností za e-Government a oblast mezinárodní spolupráce, poté na pozici ministryně. V minulosti byla redaktorkou Československé a České televize, ekonomickou ředitelkou Správy majetku Karla Schwarzenberga, zastávala rovněž funkci programové ředitelky regionální televizní stanice TV 3. Dana Bérová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor automatizované systémy řízení, a studovala i mezioborové studium na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Zabývá se také soukromými investicemi. Je spolumajitelkou obchodní společnosti Sanu Babu, s. r. o., která dováží zboží především z Indie a Nepálu, golfového hřiště Golf park Slapy a několika dalších společností.

Ondřej Felix

Ondřej Felix je jedním z nejzkušenějších IT odborníků u nás. V minulosti působil mj. jako vedoucí české pobočky Oracle, jako ředitel této společnosti pro oblast veřejných služeb ve střední a východní Evropě, jako předseda představenstva Českého Telecomu a jako jeho generální ředitel. V současnosti je hlavním architektem českého e-governmentu.

Petr Hampl

Je absolventem oboru ekonomika a management na Vysoké škole podnikání v Ostravě. Před svým nástupem do Asseco Solutions (dřívějším názvem LCS International), kde pracuje od roku 2003, působil na pozici obchodního ředitele společnosti Technosoft, spol. s r. o. Do roku 2006 zastával v LCS pozici ředitele brněnské pobočky. V roce 2007 byl jmenován ředitelem dceřiné společnosti – LCS Slovensko, s.r.o. Do roku 2009 byl členem představenstva LCS. V Asseco Solutions, která vznikla v roce 2009 integrací LCS International a slovenské společnosti Datalock, zastává nyní funkci obchodního ředitele pro segment středních a malých firem.

Pavel Hejl

Pavel Hejl je právník advokátní kanceláře Bird & Bird, s.r.o. Specializuje se na oblast duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. Rovněž má zkušenosti z oblasti insolvenčního práva a ochrany hospodářské soutěže. Do Bird & Bird přišel z firmy Weinhold Legal. Vedle právní praxe působil pět let jako vývojář IT systémů, mj. se podílel na informačním systému Nejvyššího soudu. Je absolventem Právnické fakulty UK a Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

Karel Janeček

Založil společnost RSJ, která se zaměřuje na obchodování s finančními deriváty na zahraničních trzích. Dnes je předsedou její dozorčí rady. V posledních letech se věnuje tématu obnovy společnosti. Založil Nadační fond Karla Janečka, který podporuje mladé vědce v matematice, ekonomii a medicíně, Nadační fond proti korupci a Nadační fond pomoci. Jako filantrop podporuje řadu kulturních i neziskových projektů, např. hudební festival Struny podzimu. Spoluvlastní Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích.

Lubomír Karpecki

Po ukončení studií na elektrotechnické fakultě VUT v Brně v roce 1989 působil ve firmách, které se zabývaly dodávkami elektroniky a podnikových informačních systémů. V letech 1994 až 1997 pracoval jako redaktor v týdenících Computerworld a CHIPweek a poté jako vedoucí internetového mediálního projektu MediaServer/M.I.A. Od září 1997 působí jako nezávislý konzultant a publicista. V letech 1999 až 2001 byl mj. členem týmu, který na území ČR realizoval pro potřeby Evropské komise projekt European Survey of Information Society. Od konce roku 1998 se v rámci komunity CIO Network zabývá systematickým mapováním celkové úrovně a trendů využití ICT v různých vertikálních segmentech české ekonomiky, jehož vybrané výstupy byly do roku 2006 průběžně publikovány v měsíčníku INSIDE a od roku 2007 pak v měsíčníku Business World. Zároveň působí i jako nezávislý konzultant při identifikaci tržních příležitostí, sdílení znalostí a výběru nejvhodnějších řešení ve sféře podnikových informačních systémů.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Josef Langmayer

Josef Langmayer je zodpovědný za rozvoj architektury datových služeb ve společnosti Raiffeisenbank, a.s. V Raiffeisenbank, a.s. působí od roku 2007 a na této pozici je od roku 2010. Je doktorandem na Univrsity of Jyvaskyla & BIBS.

Taťána le Moigne

Taťána le Moigne pracuje od října 2006 v české pobočce Google. Před tím působila 10 let ve společnosti Microsoft, a to v ČR, Německu a Velké Británii, dále pak ve společnostech Digital Equipment a Abakus Distribution. Před nástupem do Googlu provozovala 4 roky svoji soukromou konzultační firmu. Zároveň vlastní firmu zabývající se navrhováním deskových her pro děti. Vystudovala výpočetní techniku a ekonomii.

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

Pavel Satrapa

Vyučuje počítačové sítě a některé další předměty na Technické univerzitě v Liberci, kde působí od roku 1989. Počátkem 90. let navrhl její počítačovou síť a dodnes se podílí na jejím provozu a rozvoji. Je zapojen i do rozvoje národní sítě pro vědu, výzkum a vzdělávání CESNET2, v níž se podílel na zavedení IPv6. Od roku 2000 je členem představenstva sdružení CESNET. Publikoval několik knih a řadu článků. Vystudoval MFF UK, specializaci Samočinné počítače a programování.

Pavel Šiška

Pavel Šiška je obchodním ředitelem ve společnosti IBM Česká republika. Jeho tým je odpovědný za prodej produktů a služeb zákazníkům ve finančním sektoru. V IBM působí od roku 2000 a na této pozici je od roku 2004. Je absolventem VUT Brno, v minulosti měl vlastní poradenskou firmu a pracoval v BNP-Dresdner Bank a Commerzbank.

Josef Šlerka

Josef je sémiotik a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí. Vedl Nadační fond nezávislé žurnalistiky a předtím také výzkum ve firmě Socialbakers. Mimo jiné působí jako vysokoškolský pedagog (vede obor Studia nových médií) na Karlově univerzitě, kterou také vystudoval. V roce 2014 získal titul osobnost roku v rámci cen českého internetu Křišťálová lupa. Založil překladatelský časopis Plav.

Václav Štěpán

Václav Štěpán je v T-Mobile Czech Republic odpovědný za řízení segmentu business zákazníků, od korporátních až po individuální podnikatele a jim nabízeného portfolia integrovaných služeb od mobilních, přes fixní, až po IT služby. Je interním sponzorem rozvoje FMC a ICT služeb v rámci společnosti.

V letech 2002–2008 byl v T-Mobile v ČR odpovědný za korporátní strategii a strategický rozvoj, kde mimo jiné přispěl k definici úspěšné strategie získání No.1 pozice na českém trhu a následně k definici strategie integrovaného operátora, včetně ICT strategie.

Dříve pracoval šest let pro mezinárodní poradenskou společnost se zaměřením na telekomunikační a IT průmysl v oblasti strategie, marketingu a organizace.

Václav Štěpán absolvoval studia MBA na Thunderbird, The School of International Management, Phoenix, USA, se zaměřením na mezinárodní business (2004), Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na mezinárodní obchod a finance (Ing., 1995) a studium na École Supérieure de Commerce de Dijon (ESC), Dijon, France (1992, zaměřené na strategii, marketing a korporátní finance).

Je ženatý a má tři děti. Ve volném čase se věnuje rodině, rád sportuje a cestuje.

Miroslav Zámečník

Působí od roku 2001 jako konzultant v oblasti finanční restrukturalizace a reorganizace insolventních podniků, firemních fúzi a akvizic. Druhým oborem jeho specializace je problematika zdravotních systémů, financování a ekonomiky zdravotnictví. Těmto tématům se věnuje také jako lektor postgraduálních vzdělávacích programů (Justiční akademie, Academy of Health Care Management- srovnávací kurs zdravotních systému) a přednáší v ČR i zahraničí. Současně je hlavním ekonomickým analytikem týdeníku Euro.