Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

8:30 - 9:00

Zahájení registrace

9:15 - 9:40

Rozhovor o tom, že hra je život a život je hra

Málokdo v sobě tak úspěšně dokáže spojit umělce a byznysmena, tvůrčí činnost s podnikáním, vavříny šoubyznysu a respektovanou veřejnou roli intelektuála. Může za to jeho povaha hráče? Co znamená riziko a ochota ho podstupovat v podnikání a v životě? Proč tak zarputile tvrdí, že žijeme v nádherné době?

Michal Horáček Michal Horáček

Textař, básník, spisovatel, producent, podnikatel

Michal Horáček

Michal Horáček je známý spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent, vystudovaný antropolog a hráč. Začínal jako novinář, v průběhu let přispíval do mnoha významných médií. Aktivně se zapojil do průběhu sametové revoluce, jejíž průběh zaznamenal v knize "Jak pukaly ledy", jíž se prodalo 170 tisíc výtisků. V roce 1990 spoluzaložil sázkovou společnost Fortuna, kterou se podařilo dovést k mnohamiliardovému obratu. Svou činnost v ní ukončil v 2004. Následně se soustředil především na své vlastní tvůrčí projekty - básně, písňové texty, eseje, cestopisy nebo libreto pro operu Kudykam, kterou také produkoval. Jeho tvorbu proslavily především texty k mnoha písním, které patří k tomu nejlepšímu, co v oblasti české populární hudby vzniklo.

9:45 - 10:10

Paradoxy v podnikání

Příběh svijanského pivovaru je ilustrací fenomenálního úspěchu. Z podniku, který byl v roce 1997 prakticky před zavřením, je dnes mimořádně úspěšná společnost a jedna z největších pivovarnických firem v České republice. A to vše zásluhou Tomáše Kučery a jeho otce. Jak lze něco takového dokázat?

Tomáš Kučera Tomáš Kučera

Výkonný člen představenstva

Tomáš Kučera

Tomáš Kučera vystudoval Fakultu elektrotechniky na ČVUT. Dva roky poté také promoval na Fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. V průběhu studia pracoval jako analytik ve firmě Diatryma. Poté, co vystudoval obě vysoké školy, nastoupil do firmy LIF založené jeho otcem a dalšími společníky. V současné době je jejím ředitelem a předsedou představenstva Pivovaru Svijany a.s.

10:15 - 10:40

Vteřinový trading a trvalé hodnoty

Karel Janeček Karel Janeček

Ředitel a předseda představenstva společnosti

RSJ

Karel Janeček

Založil společnost RSJ, která se zaměřuje na obchodování s finančními deriváty na zahraničních trzích. Dnes je předsedou její dozorčí rady. V posledních letech se věnuje tématu obnovy společnosti. Založil Nadační fond Karla Janečka, který podporuje mladé vědce v matematice, ekonomii a medicíně, Nadační fond proti korupci a Nadační fond pomoci. Jako filantrop podporuje řadu kulturních i neziskových projektů, např. hudební festival Struny podzimu. Spoluvlastní Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích.

10:45 - 11:15

Coffee break

11:15 - 11:40

Shakespeare a divadelní podnikání

První český překladatel, který přeložil a vydal kompletní překlad díla Williama Shakespeara, jeden z nejrespektovanějších českých anglistů a učitel několika generací se na dnešní svět dokáže dívat inspirativní optikou literárního kánonu. Co může o dnešním podnikatelském světě říci Macbeth, Král Lear či Kupec benátský?

Martin Hilský Martin Hilský

Anglista, pedagog, překladatel kompletního díla W. Shakespeara

Martin Hilský

Martin Hilský je profesorem anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, známý překladatel z angličtiny a nejvýznamnější český shakespearolog. Vystudoval angličtinu a španělštinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Následovalo roční doktorandské studium na Oxfordské univerzitě. V letech 1989 až 1998 stál v čele Ústavu anglistiky a amerikanistiky Filozofické fakulty UK. Již během svých studentských let se věnoval překládání. Nejprve tlumočil pro ministerstvo kultury, následně překládal, psal lektorské posudky, přemluvy a doslovy knih pro nakladatelství Odeon. Roku 1983 vznikl jeho první shakespearovský překlad - Sen noci svatojánské. Od té doby přeložil celé dramatické dílo Williama Shakespeara (tj. celkem 38 her). V roce 2001 ho za zásluhy o šíření anglické literatury v České republice a za jeho shakespearovské překlady královna Alžběta II. jmenovala čestným členem Řádu Britského impéria (MBE).

11:45 - 12:10

Z Hané do 22. století

Lokální firma s mezinárodním úspěchem je postavená na elektronických součástkách – vyrábí 200 druhů relé. Ale kromě toho se pustila do přípravy budoucnosti a věnuje se rozvoji inteligentních elektroinstalací.

Jiří Konečný Jiří Konečný

CEO

ELKO EP

Jiří Konečný

Po vojenské službě a krátkém působení rozpočtáře v elektro firmě se začal zabývat vývojem a výrobou elektronických spínacích jednotek pro elektrická vytápění. Nejprve jako živnostník, od roku 1997 ELKO EP, s.r.o. Od té doby neustále rozvíjí tento obor a jeho společnost se stala lídrem v této oblasti nejen v ČR, ale i v Evropě.

12:15 - 12:40

Být investorem je tvůrčí práce

Je jedním ze zakladatelů společnosti Logos, která během několika let vyrostla ze tří lidí na pět set a prosadila se na obtížném trhu podnikových informačních systémů. Dnes investuje do začínajících firem a pomáhá jim k podobnému úspěchu.

Pavel Šťovíček Pavel Šťovíček

Investor v oblasti IT, zakladatel společnosti Logos

Pavel Šťovíček

Pavel Šťovíček byl zakladatelem a předsedou představenstva společnosti Logos, české společnosti zaměřené na IT poradenství a vývoj softwaru s více než 500 zaměstnanci. V roce 2008 ji prodal společnosti Ness Technologies registrované na NASDAQ burze. V současné době je předsedou skupiny investorů s názvem Chenen. Ta je zaměřena převážně na internetové start-upy a IT projekty. Portfolio Pavla Šťovíčka zahrnuje společnost Geewa (vývoj her pro Facebook), AdFinance a AdInternet (Internet lead generation), Crazy Tomato (mobilní marketing), InSophy (pokročilé plánování a řízení času). Také investoval do projektu přestavby bývalého protiatomového bunkru na zabezpečené datové centrum. Jako spoluinvestor je také členem dozorčí rady společnosti Credo Ventures, úspěšného evropského venture capital fondu.

12:45 - 13:45

Oběd

13:45 - 14:10

Budoucnost se dá vystavět

Dan Ťok Dan Ťok

Generální ředitel

Skanska CZ

Dan Ťok

Dan Ťok je absolventem Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Od roku 2008 generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti Skanska a.s., jedné z největších světových společností se specializací na stavební činnost a development, zejména v oblasti dopravy, inženýrských a průmyslových staveb. Před příchodem do Skanska působil ve významných funkcích například ve firmách Jihomoravská plynárenská, ABB energetické systémy či Alstom.

14:15 - 14:40

Když pochyby jsou na vaší straně

O své osobní zkušenosti, která provázela cestu její kariéry: a sice zjištění, že předpokladem úspěchu je více schopnost o sobě pochybovat než tendence si příliš věřit.

Tereza Svěráková Tereza Svěráková

CEO/CCO

Tereza Svěráková

Tereza Svěráková patří k nejvýraznějším osobnostem české reklamy. Před svým nástupem na pozici Chief Creative Officer v Young & Rubicam Praha vedla 8 let kreativní tým agentury Leagas Delaney, která se pod jejím vedením zařadila mezi kreativní špičku na českém trhu. V Young Rubicam Tereza získala se svým týmem hned v prvním roce svého působení 7 ocenění na nejvýznamnějších světovém festivalu kreativity v Cannes, kde byla dvakrát členkou poroty a řečníkem. Do dnešního dne má na svém kontě 14 "cannských" Lvů. Práce Terezy Svěrákové bodovaly i na dalších prestižních mezinárodních soutěžích jako jsou D&AD awards, Clio, One show, LIAA, Andy awards. I na těchto festivalech měla možnost sbírat zkušenosti v roli porotce. Americký časopis Adweek zařadil Terezu v roce 2017 mezi 10 světových osobností, které udávají směr oboru. V současnosti zastává Tereza Svěráková roli pozici CEO i CCO agentury VMLY&R Prague a dále se snaží v oboru naplňovat svou vizi propojování velkých komerčních značek s tématy, která mají dopad na formování společnosti.

14:45 - 15:10

Naším hřištěm je svět

Safetica ukazuje firmám, jak vypadá svět bez úniků dat způsobených omylem nebo zlým úmyslem uvnitř firmy. Z Brna budujeme globální startup a svůj software exportujeme do 50 zemí na pěti kontinentech.

Jakub Mahdal Jakub Mahdal

CEO

Safetica Technologies

Jakub Mahdal

Jakub Mahdal vystudoval obor informačních technologií na Vysokém učení technickém v Brně. Během svých studentských let založil společnost Safetica Technologies, kde je v současnosti většinový majitel a výkonný ředitel. Safetica Technologies je průkopníkem na trhu vnitřní firemní bezpečnosti – ochrany proti selhání vlastních zaměstnanců a v současné době své produkty exportuje do více než 50 zemí na pěti kontinentech. Čerstvě byla zařazena do stovky nejlepších technologických firem Evropy.

15:15 - 15:40

S odvahou na šmejdy

Film Šmejdi vzbudil ohromnou pozornost ještě před svou premiérou. Zachytil ty nejhorší praktiky prodejců na předváděcích akcích a učinil z nich předmět veřejné diskuse. Jaký smysl má boj se zvráceností a k čemu vede?

Silvie Dymáková Silvie Dymáková

Režisérka

DSi studio

Silvie Dymáková

Silvie Dymáková se narodila v roce 1982 a už od svých 17ti let spolupracuje s českými televizemi. Prošla si profesemi redaktora, střihače a režiséra. Během úzké spolupráce s TV Prima natočila stovky reportáží /domácích i zahraničních/, podílela se na publicistickém pořadu Soukromá dramata, kde se zaměřovala hlavně na sociální problematiku. Od roku 2008 vede malou produkční společnost DSi studio, s.r.o., kterou založila a která se zabývá výrobou zpravodajství, publicistiky a dokumentu, převážně pro TV Prima. V roce 2011 Silvie Dymáková režírovala sportovně-sociální dokument Tour de Labe handicap, tento snímek odvysílala Česká televize. O rok později vznikl její zatím největší film Šmejdi, který mapuje problematiku předváděcích akcí. Dymáková dělá svou práci proto, že ji baví a naplňuje.

15:45 - 16:15

Coffee break