Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

17:30 - 18:00

Registrace účastníků

Přijďte včas a dejte sis s námi kávu.

18:00 - 18:10

Úvodní povídání

Eliška Vyhnánková Eliška Vyhnánková

Freelancer - Social Media Consultant

Eliška Vyhnánková

Eliška žila na sociálních sítích ještě předtím, než to bylo cool. Její největší vášeň se stala po několika letech i jejím zaměstnáním. Šestým rokem je na volné noze jako konzultantka a lektorka sociálních médií. Už odpřednášela přes 500 školení, kterými prošlo víc než 6 000 účastníků. I po takovém množství ale uvidíte jiskru v oku pokaždé, když dostane možnost si s vámi o sociálních sítích povídat.

18:10 - 18:25

Co (ne)víte o českých globálních startupech

O kom se mluvilo, mluví, o kom už ne a o kom teprve bude? Úvod k tematice a několik čísel ze setkání českých globálních startupů. Je někdo víc našlápnutý než Socialbakers?

Oldřich Neuberger Oldřich Neuberger

Founder

Ilikeyou.com

Oldřich Neuberger

Od mládí ho zajímají a staví internetové služby, které propojují lidi. Seznamoval už 5 miliónů lidí. Založil a v roce 2010 prodal společnost Libimseti.cz a.s., provozovatele serveru Libimseti.cz, v letech 2007-2009 jedné z nejatraktivnějších značek českého internetu. Spoluzaložil iCollege, která poskytuje vzdělání pro podnikání na internetu. Nyní seznamuje Američany, Francouze a Brazilce na Ilikeyou.com.

18:30 - 18:45

ROI Hunter - FB Ads PMD platforma pro velké e-commerce klienty

ROI Hunter možná neznáte - ale znají ho v dublinské centrále Facebooku. Business Factory, firma, která tento projekt vyvinula se stala prvním FB Ads PMD (Preferred Marketing Developer) Facebooku původem ze střední a východní Evropy. Bez velkých gest a fanfár se RH povedlo získat celou řadu velkých českých klientů (Zoot, Slevomat, Invia, Mall a další). Nyní rozjíždí svoje aktivity v Brazílii, Polsku nebo Dubaji. Klientům totiž nabízí nikoli social media bublinu, ale jak název naznačuje - návratnost investic do stále pokročilejší Facebokové reklamy.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk

Spolumajitel

Influencer.cz

Adam Zbiejczuk

Adam Zbiejczuk se přes 10 let zabývá profesionálně on-line komunikací a sociálními sítěmi. Je spolumajitelem agentury Influencer.cz - ale pořád jsou pro něj influenceři spíš novináři a experti na markup než youtubeři a experti na makeup. Pořádá setkání nadšenců do sociálních sítí Babeltalk.

18:50 - 19:00

V Americe jako doma

Expanze do USA je v současné době velmi horké téma a dění v Silicon Valley je pod drobnohledem celého světa. Přijďte si poslechnout pár tipů a zkušeností z dobývání amerického trhu.

Lubo Smid Lubo Smid

Spoluzakladatel a COO

STRV

Lubo Smid

Lubo Smid je spoluzakladatelem a COO českého vývojářské společnosti STRV, která vyvíjí aplikace výhradně pro US trh. Lubo má v STRV na starosti koordinaci růstových aktivit této progresivní společnosti. Před STRV Lubo Smid působil jako freelance webový vývojář a studoval na zahraničních univerzitách v anglickém Coventry a na americké Norwich University. Jeho alma mater je však Univerzita Hradec Králové.

Aktuálně dělí svůj čas mezi pobočky STRV, které jsou v Praze, Los Angeles, San Franciscu a New Yorku. V poslední době nejvíce času tráví v pražských kancelářích, kde se nachází všichni vyvojáři a designéři, kteří pro americké startupy připravují mobilní a webové aplikace. Mezi jeho záliby, kromě nových technologií a startupů, patří crossfit a běh. Lubo se snaží vytěžit maximum ze svého života a drží ze hesla “living on the edge”.

19:05 - 19:20

Jak jsme zabodovali u Applu a Starbucks

Po začátcích spojených s vývojem webů na zakázku se Cleevio vrhlo do světa mobilních aplikací. Zkušenosti jsme nabrali na takových klientech jako Coca-Cola nebo Nokia a nakonec jsme se vydali za vlastním byznysem do Silicon Valley. Budeme mluvit o tom, jaké to je, když si Vás všimne Apple a Starbucks, a ukážeme Vám naše aplikace, které nám k tomu dopomohly. Také se s Vámi podělíme o to, jak se nám spolupracuje s americkými startupy, pro které pracujeme, a co plánujeme dál.

Lukáš Stibor Lukáš Stibor

Spoluzakladatel

CLEEVIO

Lukáš Stibor

Lukáš Stibor je spoluzakladatel firmy CLEEVIO která se zaměřuje na vývoj mobilních aplikací pro společnosti z celého světa. Mimo to se společnost v poslední době více zaměřuje na vlastní projekty jako je mobilní aplikace na správu financí Spendee, nové sociální síti s hrami Gamee nebo hardware společnost Angee která aktuálně je na Kickstarter. Lukáš podniká na internetu už od svých 14 let a kromě CLEEVIO je společník v několika dalších společnostech.

19:25 - 19:40

Naše cesta z Karlína do finále Appnation VI @ CES 2015

Projekt Fripito začal jako nezávazné povídání dvou kamarádů v karlínské kavárně. Poměrně rychle jsme došli k tomu, že pro český trh nemá smysl projekt typu Fripita dělat s ohledem na úsilí a prostředky, které to bude stát, rozhodli jsme se rovnou začít jako americký start-up. Jaká byla naše cesta od založení americké firmy, přes crowdfounding, jednání s investory, vývoj mobilní appky, marketing s limitovaným rozpočtem až k účasti ve finále mezinárodní start-upové soutěže Appnation VI na veletrhu CES 2015? Přijďte a my vám to bez příkras všechno prozradíme.

Jan Březina Jan Březina

CEO and founder

Fripito

Jan Březina

Jan Březina je profesionální fotograf, novinář, lektor a cestovatel. Celý svůj život se snaží tyto své vášně propojovat, takže jej můžete znát jako videocastera z webů Digit.cz či 4Foto.cz, pořadatele fotografických expedic Ilumio, lektora Apple kurzů, autora řady knih a článků či vášnivého cestovatele, který navštívil přes 100 zemí. Všechny tyto zkušenosti nakonec propojil ve svém nejnovějším projektu Fripito.com, který nabízí fotografické průvodce po celém světě pro chytré telefony a tablety.

19:45 - 20:00

Z Brna až na konec světa

Vystoupení bude o tom, jak z brněnské vilky dobýváme jednotlivé světové trhy, jeden po druhém, co na pozadí takový růst obnáší a obecně jakými potížemi si český-globální startup musí projít.

Oliver Dlouhý Oliver Dlouhý

Zakladatel

Oliver Dlouhý

Po několika offline businessech začal v roce 2008 podnikat na internetu. Nejdříve založil firmu na outsourcing logistiky pro e-shopy, později pak provozoval internetové obchody (s elektronikou, sluchátky, audiotechnikou). Obchodoval s překlepovými doménami a provozoval službu na živá stream videa. V roce 2012 založil vyhledávač letenek Skypicker.com, kterému se nyni věnuje na plno a řídí jeho globálni expanzi.

20:05 - 21:00

Záverečný networking