Tato akce již proběhla, ale můžete si zakoupit záznam. Další akce Digitální transformace 2024 se koná 18. 4. 2024.

Program

8:45 - 9:30

Registrace a snídaně

9:30 - 9:40

Zahájení konference

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

9:40 - 10:10

Jak efektivně a bezpečně provozovat aplikace pomocí serverless služeb ve vaší firmě?

S tématy principů modernizace aplikací a optimalizace cloudových nákladů, a jak tyto principy aplikovat ve firmě skutečně správně tak, abyste dokázali vaše cloudové prostředí nejen náležitě nastavit, ale i konzistentně provozovat a optimalizovat náklady, se setkáváme při rozhovorech s našimi zákazníky dnes a denně. Proto jsme se rozhodli se v naší přednášce se zaměřit na zmapování DevOps frameworku od A až do Z – od vývoje, přes zabezpečení, po efektivní provoz aplikací – a představit praktické tipy a řešení z Google Cloud prostředí, které vám pomohou dosáhnout stanovených cílů transformace do cloudového prostředí.

Jakub Hýl Jakub Hýl

Head of Cloud Services

Devoteam

Jakub Hýl

Jakub, s více než 20 lety zkušeností v oblastech Cloudu a automatizace IT, vede oddělení Cloud Services ve společnosti Devoteam, která je předním partnerem společnosti Google Cloud v regionech CEE a ALPS. Tým pod jeho vedením pomáhá zákazníkům s plynulou transformací do cloudového prostředí včetně zaměření na kybernetickou bezpečnost, change management a optimalizaci nákladů. 

Pavel Krejsa Pavel Krejsa

Google Cloud Customer Engineer

Google Cloud

Pavel Krejsa

Pavel se jako Google Cloud Customer Engineer ve společnosti Google specializuje na platformu Google Cloud (zejména na infrastrukturní služby a bezpečnost) a službu Google Workspace. Více než jedenáct let zkušeností s těmito nástroji využívá k transformaci firem, nasazování a provozováním Google produktů u mezinárodních i lokálních firem všech velikostí.

10:10 - 10:40

Jak správně nastavit multicloudovou strategii

Když investujete, tak nesázíte vše na jednu kartu. Budujete diverzifikované portfolio, které konzultujete s finančním expertem. Stejně byste měli postupovat při sestavování vaší digitální strategie. Poslední dobou světem cloudu rezonuje téma multicloud. Poradíme vám, jak vybrat a sladit kombinaci public cloudů tak, abyste naplno využili potenciál svého businessu.

Jakub Herink Jakub Herink

Sales Director

Geetoo

Jakub Herink

Jakub Herink je Sales Director pro cloud ve společnosti Geetoo, kde působí už přes 10 let. Je nejen zkušeným obchodníkem, ale i odborníkem na oblast informačních technologií, kde se pohybuje už 17 let. Během coffee breaku se s ním můžete pobavit o přípravě na maraton nebo cestování na motorce.

10:40 - 11:10

Cloud jako přímá podpora Vašeho businessu

Cloud už není pouze o výpočetním výkonu a velikosti úložiště, jsme už mnohem dál aneb automatizace pomocí cloudových technologií.

Roman Kvapil Roman Kvapil

Future Datacenter Lead

SoftwareOne Czech Republic

Roman Kvapil

Roman má více než 15 let zkušeností v oblasti IT a specializuje se hlavně na Microsoft cloud. V SoftwareOne Czech Republic vede oddělení zabývající se Microsoft Azure. Má na starosti cloudové projekty u zákazníků (mezinárodních i lokálních velikostí) v rámci celého CEE regionu.  

11:10 - 11:40

Správa a dohled kontejnerových platforem Kubernetes v hybridním a multi-cloud prostředí

S nástupem hybridních modelů provozu a multi-cloud prostředí vznikají u provozovatelů kontejnerové platformy Kubernetes zásadní požadavky, například na zajištění bezpečnosti, provozního monitorování, agregaci metrik, kontrolu nákladů a snadné přidělení či vytvoření nové infrastruktury uživatelům platformy. V tomto vstupu si tyto aspekty provozu populárních Kubernetes clusterů uvedeme a přestavíme přínosy nástroje Advanced Cluster Management for Kubernetes od dodavatele Red Hat pro splnění těchto požadavků.

Lukáš Smiga Lukáš Smiga

Cloud & Middleware Evangelist / DevOps Architect / Sailor

ELOS Technologies

Lukáš Smiga

Lukáš se už skoro 20 let plaví po vodách výroby podnikového software a v Elosu slouží v pozici evangelisty Cloud & Middleware technologií a DevOps hnutí. Na palubě především trimuje přední plachtu, aby mohla naše kocábka rychle zamířit za správným řešením. Je také potápeč a rád se noří do hlubin problémů našich pasažérů, pomáhá konzultovat možnosti a způsoby zavedení moderních technologií v jejich softwarových projektech. Mimo konzultování, zavádění, kázání a plachtění je také instruktorem Red Hat produktů.

11:40 - 12:40

Oběd

12:40 - 13:10

Multi cloud prostředí pro provoz SaaS produktů

Architektura a zkušenosti s provozem SaaS řešení (SASE VPN shieldoo.io) v prostředí public cloud, výběr public cloud providerů pro běh prostředí z technického a finančního pohledu. Škálovatelnost a automatizace prostředí pro rychlou reakci na potřeby koncových zákazníků.

Valdemar Závadský Valdemar Závadský

CTO

CLOUDFIELD

Valdemar Závadský

Cca 30 let v oboru IT od začátků ve světe UNIX V a databázích Informix a programování v C++, přes architekturu a vývoj aplikací pro platební transakce, implementaci Azure Cloudu u zákazníků za společnost Microsoft až po úspěšný start společnosti CLOUDFIELD a.s. specializující se na vývoj a architekturu moderních řešení obvykle provozovaných v cloudech jako Azure nebo AWS. Zkušenosti využívám k transformaci firem do moderního světa public cloud a platforem jako kubernetes přinášejících nezávislost na public cloud vendorech. Hlavní architekt a vývojář moderní SASE VPN služby shieldoo.io, provozované jako SaaS pro koncové zákazníky v public cloudech Azure, AWS, Hetzner, OVH, Vultr.

13:10 - 13:40

Cloud a kybernetická bezpečnost: dopady existující a připravované legislativy na cloudové služby

V oblasti kybernetické bezpečnosti byla nedávno přijata řada nových právních předpisů a další předpisy se připravují. V rámci implementace směrnice NIS2 do českého právního řádu dochází ke komplexní změně celého právního rámce kybernetické bezpečnosti v České republice. Tyto legislativní změny mají zásadní dopad na poskytovatele cloudových služeb i na jejich zákazníky. Prezentace Vás provede novými požadavky regulace kybernetické bezpečnosti s dopady na cloudové technologie a zaměří se na výzvy, které v této souvislosti přináší navrhovaná novela o zákona kybernetické bezpečnosti.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

13:40 - 14:10

Strategie zavedení Power BI v organizaci

Mezi klíčové business trendy v cloudových aplikacích patří Data Analytics. Data-driven rozhodování se totiž stává čím dál tím víc esenciální pro efektivitu a úspěch každé organizace.
Pokračující adopce technologií a rozvoj datové kultury však vyžaduje víc než jenom implementaci technologických prvků. Technologie sice můžou pomáhat organizaci v dosažení klíčového posunu, avšak zdravá datová kultura je podmíněna péčí o komplexní spektrum lidí, procesů a technologií.
Přední a populární technologií v Data Analytics je v současnosti Power BI. Zavedení Power BI v organizaci vyžaduje roadmapu jakožto souhrn strategických a taktických úvah a aktivit, které přímo vedou k úspěšné adopci Power BI a pomáhají vybudovat moderní datovou kulturu.
Naše přednáška vás provede touto problematikou a představí vám klíčové komponenty z Power BI Adoption Roadmap. Proložíme to i příklady a zkušenostmi z praxe.

Ján Zajíc Ján Zajíc

Senior Strategy Consultant for Data Analytics

Seyfor

Ján Zajíc

Honza se již 25 let věnuje oblasti Business Intelligence a Datawarehousingu. Jěště během studia začínal jako vývojář systémů pro podporu manažerského rozhodování na Slovensku ve finanční společnosti CAC LEASING (dnes Unicredit Leasing). Později se přesunul do Německa kde vyvíjel reportingové řešení pro velkoobchodní společnost Emil Lux. Nakonec zakotvil v Praze, kde založil softwarovou společnost Clever Decision zaměřenou na vývoj a implementaci řešení pro Business Intelligence. Postupně, jak firma rostla, se Honza od programování posouval více k manažerským úkolům jako team leadership, project management a business development. Zhruba po 14 letech úspěšného rozvoje byla společnost Clever Decision akvírována společností Seyfor. V rámci Seyforu působí nyní Honza v roli Senior Strategy Consultant pro oblast Data Analytics. 

Honza má zkušenosti s projekty a klienty různých velikostí v evropském regionu. Pomáhá organizacím dosáhnout svého potenciálu a stát se efektivnějšími. Zaměřuje se na definici a implementaci strategického data-driven přístupu. Zaváděním moderních technologií, zdokonalováním procesů, vedením a vzděláváním lidí umožňuje svým klientům maximalizovat monetizaci jejich datových aktiv, utilizovat jejich stávající investice a lidský potenciál. 

Vzhledem ke svým bohatým zkušenostem z praxe se Honza dlouhodobě kromě technické stránky projektů hodně věnuje i té lidské a organizační. Jeho speciálními zájmy jsou chování, komunikace a psychologie zaměřená na podporu firemní digitální transformace a adopci nových trendů a technologií. Honza tak pomáhá redukovat lidské obavy z technologických změn a řídit tyto změny díky pozitivní motivaci.

14:10

Předpokládaný konec konference