Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Jan Fišer

Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze. Ve společnosti T-Mobile Czech Republic (dříve RadioMobil) pracuje od roku 1999. Nejprve na pozici produktového a projektového manažera navrhl řadu služeb s přidanou hodnotou, vedl jejich implementaci a řídil jejich provoz, od roku 2005 pak působí jako senior manažer řízení produktů. Spolu se svým týmem se stará o produktový management většiny hardware, který společnost T-Mobile distribuuje svým zákazníkům, a který jim umožňuje využívání všech nabízených služeb – od mobilních telefonů a SIM karet, přes mobilní a fixní datové produkty, terminály pro fixní telefonii, až třeba po satelitní přijímače.

Hana Friedlaenderová

Odbornice na výzkumy z oblasti médií, nových technologií a životního stylu (nejen) dětí a mládeže. Je spoluautorkou několika knih na tato témata, jako Češi na prahu nového tisíciletí, České děti a mládež jako čtenáři 2017 nebo Marketingový výzkum.

Pavel Hlavnička

Pavel Hlavnička vystudoval MFF v Praze. Téměř 20 let se zabývá vývojem software, architekturou aplikací a analýzou. Založil a prodal vlastní firmu, pracoval na manažerské pozici, ale nakonec se vrátil k tvorbě software - toho času pod hlavičkou Macness či Motion Media. K iOS přišel na rozdíl od drtivé většiny ostatních ze strany serverových řešení a programování pro Mac OS X; to mu snad dává jistou možnost jiného vidění mobilního mikrokosmu. Preferuje vědět co a proč dělá oproti vědění jak někde rychle začít a být první.

René Keyzlar

René Keyzlar pochází z jižních Čech. V roce 1996 se přesunul do Prahy, kde začal pracovat pro lokální pobočku společnosti Grundig. V roce 1999 jej zlákal obor telekomunikací, ve kterém působí dodnes na různých obchodních, produktových, či marketingových manažerských pozicích. Postupně pracoval pro společnosti T-Mobile, Sony Ericsson, Samsung a od podzimu roku 2009 pro společnost Microsoft, kde nyní působí na pozici Portfolio Account Manager a je zodpovědný za produkt Windows Phone v České republice.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učí na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Igor Šmerda

V oblasti informačních technologií Igor Šmerda pracuje od roku 1991. Na obchodních a manažerských pozicích pracoval pro české i zahraniční společnosti zaměřené na distribuci hardware a software, konzultace nebo vývoj aplikací. Od roku 2003 byl ve společnosti Logos a.s. pověřen vytvořením pracovní skupiny orientované na mobilní řešení vhodná pro mobilní operátory a velké korporace. V tomto týmu se zrodily služby jako byl Eurotel Office Connector, Orange Business Mail, Logos Smart Messaging Server nebo O2 Záloha. Jeho zásluhou byl Logos jedním z Nokia distributorů v Evropě, který nabízel a dodával Nokia Intellisync Mobile Suite mobilním operátorům a firemním zákazníkům. Od poloviny roku 2009 působí ve společnosti Nokia Czech Republic na pozici Go-To-Market Program Managera. Součástí jeho každodenní práce je projektové vedení a koordinace aktivit spojených s uvádění nových mobilních zařízení a inovativních mobilních služeb na trh v České a Slovenské republice. Dlouhá léta jako evangelizátor propaguje nejrůznější mobilní zařízení a PDA, protože věří, že nám budou stále více měnit denní život. A doufá, že k lepšímu.

Michal Šrajer

Michal odjakživa programoval - nejprve velké webové aplikace, později aplikace pro chytré mobilní telefony. Se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se právě aplikacemi pro smartphony zabývalo. Michal v Inmite působil jako Chief Happiness Officer. Po akvizici se Michal společně s celým Inmite začlenil do mobilní divize antivirové společnosti Avast.

Jan Vaníček

Vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů VŠE v Praze. V minulosti působil v několika mezinárodních společnostech na marketingových pozicích. Ve společnosti Samsung pracuje od roku 2009, kde měl na starosti rozjezd portálu SamsungMobile a služby Samsung Fun Club, posléze se stal ve funkci Content Managera odpovědným za lokální obsah a aplikace v celém produktovém portfoliu Samsung.

Patrick Zandl

Patrick Zandl v roce 1996 založil zpravodajský Mobil server, později rozjížděl internetovou televizi Stream.cz a šéfredaktoroval Lupu. Dnes je vedoucím projektu bezpečnostních routerů Turris v CZ.NIC. Zaměřuje se na mobilní komunikace a bezpečnost.