Moderátor
Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.
Bezpečnostní platformy narážejí na problematiku nejednotných nástrojů pro správu zabezpečení. I bez ohledu na NIS2 ale musí organizace řešit ochranu svých dat.
Pomocí jednotné a robustní XDR platformy ale zvládne zabezpečit svou síť i menší organizace. A to bez zbytečných nákladů na lidské zdroje nebo outsourcing SIEM systémů.
Security Specialist
IS4 Security Country Partner Bitdefender ČR & SK
Pavel Škorpil je bezpečnostním specialistou v IS4 security. Pavel má mnoholeté zkušenosti v oblasti IT, kde se věnoval především správě a projektování sítí, ale také řízení týmu v pozici vedoucího systémového inženýra. Po několika letech praxe v oblasti sítí se rozhodl zaměřit na bezpečnost IT a posunout svou kariéru tímto směrem. Nyní pracuje jako bezpečnostní specialista v oblasti sítí, kde se zabývá zejména ochranou sítí před vnějšími hrozbami, detekcí a prevencí útoků, monitorováním sítí a správou bezpečnostních incidentů.
Právní regulace kybernetické bezpečnosti zažívá nebývalé změny – v souvislosti se směrnicí NIS2 připravuje Česká republika nový zákon o kybernetické bezpečnosti. V jaké fázi legislativního procesu se zákon nachází, co to pro budoucí adresáty znamená a proč by měli řešit kybernetickou bezpečnost bez ohledu na legislativu bude předmětem této přednášky.
vedoucí oddělení regulace soukromého sektoru
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Martin Švéda nastoupil po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity na Národní bezpečnostní úřad, do jeho tehdejšího Národního centra kybernetické bezpečnosti. Byl tak součástí vzniku Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde působí jako právník zaměřující se na národní regulaci kybernetické bezpečnosti a od roku 2021 vede oddělení regulace soukromého sektoru. Zaměřuje se především na problematiku výkladu zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů, a podílí se na návrzích jejich změn – aktuálně také koordinuje přípravné práce na vzniku nového českého zákona o kybernetické bezpečnosti, zejména v souvislosti s přijetím směrnice NIS2. Vedle toho vyučuje právo kybernetické bezpečnosti na vysokých školách a provádí lektorskou činnost.
Na přednášce věnované tématu „eGovernment cloud“ se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky:
• Jaké jsou povinnosti a příležitosti pro správce informačních systémů veřejné správy při využití cloud computingu?
• Co je a k čemu slouží katalog cloud computingu?
• Jaká bezpečnostní kritéria musí splnit poskytovatelé, pokud chtějí nabízet své služby?
Vedoucí oddělení regulace dodavatelů informačních technologií
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Petr vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V oblasti kybernetické bezpečnosti se pohybuje již více než 9 let, a to jak v soukromém, tak veřejném sektoru. V současnosti zastává pozici vedoucího oddělení regulace dodavatelů informačních technologií na NÚKIB. Jeho tým se specializuje na bezpečnostní aspekty využívání cloud computingu orgány veřejné správy a rovněž se podílí na přípravě nového zákona o kybernetické bezpečnosti a jeho prováděcích právních předpisů se zaměřením na oblast digitální infrastruktury a služeb.
vedoucí oddělení eGovernment cloudu
Digitální a informační agentura
Helena Ulrychová má v Digitální a informační agentuře na starosti agendu eGovernment cloudu. Mimo jiné vede spolu s kolegy správní řízení k žádostem o zápis do katalogu cloud computingu ze strany poskytovatelů a zajišťuje další oblasti spojené s cloud computingem, včetně koordinace jeho využívání orgány veřejné správy.
Nový zákon o kybernetické bezpečnosti a jeho vyhlášky budou pro každý povinný subjekt znamenat nutnost projít si smlouvy s dodavateli. To zní samozřejmě pro každou firmu jako velká zábava. Ale je dobré to brát jako skvělou příležitost, jak si ve smlouvách udělat pořádek. Zároveň to pomůže pohlídat, že dodávky budou fungovat a pokud ne, tak budete mít jasně stanovená pravidla řešení. Můžete se totiž nakrásně snažit dodržovat kyberbezpečnost, ale nevhodný, nepřipravený nebo neřízený dodavatel vám může způsobit problém. Minimálně ve vyšším režimu povinností je nutné dodavatele skutečně zásadně zapojit i do havarijních plánů a řešení incidentů. V příspěvku Ondřeje Hanáka se dozvíte, na co si, hlavně ve smlouvách, dávat pozor, jak se z toho nezbláznit a do čeho všeho jaké dodavatele zapojit.
Advokát
Ondra se zaměřuje hlavně na IT právo, duševní vlastnictví a e-commerce. Nejvíc tíhne k vývoji software, včetně videoher. Má zkušenosti prakticky se vším, co se software týká. Kromě samotného vývoje (waterfall i agilního) vám pomůže i s jeho licencováním nebo servisem.
Navíc se zajímá i o oblasti umělé inteligence, kybernetické bezpečnosti nebo digitalizace a rád sdílí novinky z oblasti technologií na svém LinkedIn. Poradí vám ale i pokud jste e-shop anebo když řešíte ochranné známky či průmyslové vzory.