Přednášející

Moderátoři

 • Jiří Hlavenka

  Jiří Hlavenka je podnikatel v oblasti internetových technologií; založil mj. vydavatelství Computer Press a Vltava.cz. Je autorem více než 40 publikací a několika tisíc odborných článků. Dnes působí především jako investor, je mimo jiné spoluzakladatelem a podílníkem společnosti Skypicker.com.

  Spoluzakladatel APEK a soukromý investor

  Skypicker.com

 • Karel Novotný

  Karel MINDLESS Novotný se víc jak 15 let věnuje značkám a reklamě. Má za sebou stovky projektů, prezentací a spokojených klientů, desítky tréninků, workshopů a přednášek. A 7 reklamních agentur. Miluje tvůrčí práci, miluje nové projekty, miluje inovaci. A v poslední době ze všeho nejvíc miluje podněcovat ostatní k témuž. Laiky, začátečníky i kolegy z branže. Po celém světě. Nechává se vést naivní vizí, ve které se dobrý produkt prodává sám, ve které máme riskovat pro to, co máme rádi, a ve které jen my sami zodpovídáme za vlastní osud. Mindless?

Přednášející

 • Josef Aujezdský


  Absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a je spolutvůrcem systému eAdvokacie umožňujícího poskytování právních služeb prostřednictvím internetu. Je zapsán v seznamu advokátů České advokátní komory a patří mezi zakládající partnery advokátní kanceláře Mašek, Kočí, Aujezdský. Ve své praxi se věnuje zejména právní úpravě nehmotných statků (se zaměřením na autorské právo, ochranné známky, doménová jména a ochranu databází), obchodním závazkovým vztahům (včetně nekalé soutěže) a právním aspektům podnikání v prostředí internetu, a to i v případech, kdy tyto vztahy obsahují mezinárodní prvek či souvisí s aplikací komunitárního práva. K těmto otázkám se pravidelně vyjadřuje také v mediích.

 • Tomáš Braverman

  Tomáš zastává pozici ředitele Heureky pro Českou republiku a Slovensko od roku 2013. Stará se o hladký chod celé firmy a jeho cílem je Heureku strategicky rozvíjet a posilovat její pozici jedničky na trhu. Před svým nástupem do Heureky působil a sbíral zkušenosti v oblasti e-commerce ve společnosti Internet Retail, která provozuje internetový obchod Kasa.cz a Hej.sk, kde zastával místo výkonného ředitele pro Slovensko a Polsko. Ve volném čase se věnuje rodině, velmi rád vaří a sportuje.

  CEO Heureka.cz a Heureka.sk

  Heureka

 • Tomáš Čupr

  Tomáš Čupr je zakladatelem několika významných českých projektů. V roce 2010 založil společnost Slevomat, v roce 2012 DámeJídlo.cz a v roce 2014 Rohlik.cz, kterému se dnes věnuje naplno. Působí jako partner v investiční skupině Enern či investor ve společnosti Twisto.cz.

 • Filip Dřímalka

  Expert na digitální inovace a business development, který pomáhá firmám s technologickými inovacemi a transformací jejich produktů a služeb. Mezi zákazníky jeho konzultační firmy patří firmy Škoda Auto, AXA, O2, LMC, E.On, Deutsche Telekom nebo Zátiší Group. Jako partner projektu Digital Ventures působí jako andělský investor a pomáhá rozvíjet technologické startupy zaměřené na digitalizaci firem. Působí jako mentor v evropských akcelerátorech Deutsche Telekom hub:raum, Cosmote Startup a Intel/Cisco/Deutsche Telekom ChallengeUp!. Vystupuje také jako řečník na českých i zahraničních konferencích zaměřených na digitální inovace a byznys.

 • Adam Durčák

  Adam Durčák založil a vede sexshop Růžový slon. Ví, že nudný sex je zabiják každého vztahu. Proto v čele zapáleného týmu vybírá nejzajímavější erotické pomůcky z celého světa a usilovně hledá vše, co dokáže oživit stereotypní sex.

 • Hana Friedlaenderová

  Hana vystudovala MFF UK. V 90. letech byla součástí zakládajícího pedagogického týmu PORG (Prvního Obnoveného Reálného Gymnázia). Na toto hektické ale krásné období svého života, stejně jako na osobnosti z řad pedagogů a studentů velice ráda vzpomíná. Chuť poznávat nové prostředí a dále se vzdělávat ji přivedla k výzkumu médií, kterému se v současnosti věnuje ve společnosti Nielsen Admosphere jako Senior Research and Insights Manager.

  Senior Research Manager

  Nielsen Admosphere

 • Mateusz Gordon

  Mateusz Gordon pracuje ve společnosti Gemius jako e-commerce expert od března 2012 – má rozsáhlé znalosti o chování, potřebách a preferencích on-line zákazníků. Mimo jiné se specializuje na metody zlepšování businessu v e-commerce segmentu, jak na strategické úrovni, tak na úrovni vytváření vhodných nástrojů pro jeho implementaci. Kromě toho poskytuje poradenské služby v oblasti on-line prodeje a marketingu. Své odborné znalosti získal během svého pracovního působení v FM Logistic Polska, v Unileveru či L'Oréalu. Byl také zaměstnán jako marketingový ředitel v mLife, kde byl u zrodu on-line a telekomunikační průmyslu. Vystudoval ekonomickou školu ve Varšavě a svá studia zakončil "European Business Course", jednoletým Philip manažerským programem.

 • Michal Horák

  Michal je ředitelem rodinné internetové agentury PeckaDesign, kterou spoluzakládal se svou ženou Katkou v roce 1998. Předtím studoval produktový design na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně, původním vzděláním je tedy designér. V současné době se kromě řízení firmy věnuje konzultacím pro významné klienty; jeho nejoblíbenější činností je radit provozovatelům e-shopů, co dělat lépe. Tam také zúročuje zkušenosti s provozem vlastního e-shopu s designovým nábytkem a doplňky: DesignVille.cz.

 • Zbyněk Hraše

  Na českém IT trhu se pohybuje již 13 let. Od roku 2007 pracuje ve společnosti Etnetera, kde se zaměřuje na vedení projektů pro významné klienty (např. Fortuna, Datart). Aktuálně je šéfem produktové divize se specializací na personalizaci a zátěžové testování. Je ženatý, má dvě dcery, aktivně sportuje (maratonec a ironman).

  Team leader vývoje Soyky

  Etnetera

 • Lukáš Hurych

  Lukáš v 18 letech spoluzaložil abdoc.net a byl u toho, když se z webového studia stal úspěšný tvůrce nástrojů pro webové vývojáře madebysource.com. Možná znáte jejich první produkt CSS Hat. Před rokem se dal dohromady s klauny z Miton.cz (Slevomat.cz, Heuréka.cz, Bonami.cz a další) a začal pracovat na projektu Twisto.cz, kde má na starosti produkt a marketing.

  Product & Marketing Director

  Twisto Payments

 • Jan Jírovec

  Jan Jírovec se v prostředí internetu a softwaru pohybuje více než dvanáct let. V minulosti působil v segmentu finančního softwaru ve východní Evropě a severovýchodní Asii jako Business development Manager. Později rozvíjel platební bránu PayU na českém a slovenském trhu. Do skupiny Rockaway přišel z pozice šéfa Allegro Group CZ. V Rockaway se Jan stará o naplňování dlouhodobé vize a řízení strategických aktivit, současně se ujal vedení projektu E-commerce Holding.

 • Martin Kasa

  Spolumajitel skupiny Pilulka, která provozuje desítky kamenných lékáren v ČR a SR, ale zejména internetové projekty Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Na trhu e-ecommerce se pohybuje bezmála 20 let, kde své jméno spojoval přes deset let s eshopy Kasa.cz a Hej.sk, které spoluvlastnil a řídil. Má zkušenosti s exity ale i s investicemi do startupů, kde stál u zrodu například Startup Yardu. Martin je předsedou předsednictva APEK.

  Entrepreneur & Investor

  Pilulka Lékárny

 • Simona Kijonková

  Simona Kijonková je známou českou podnikatelkou, kterou média titulovala na první dámu české e-commerce. Měsíčník Forbes si ji vybral na svou titulní stranu a zařadil ji mezi 75 nejvlivnějších žen České republiky. Získala titul EY Podnikatel roku 2017 Hl.města Prahy, TOP podnikatelky 2018 a nebo TOP manažerky 2018. V oboru IT a e-commerce podniká od roku 2008. Jejím nejúspěšnějším projektem v Čechách i v zahraničí je logistická společnost Zásilkovna, kterou založila v roce 2010. Zásilkovna letos spustila prostřednictvím mobilní aplikace Mezi námi zasílání balíčků mezi fyzickými osobami a vyzvala tak na souboj Českou poštu. Zásilkovna patří společně s dalšími devíti firmami do holdingu Packeta, v jehož čele aktuálně Simona stojí. Holding Packeta má dnes 700 zaměstnanců, spolupracuje s téměř 30 tisíci eshopy a k dnešnímu dni přepravila již přes 30 milionů zásilek. Letos očekává obrat přes 1,3 miliardy Kč. Simona se zabývá také investicemi do start-upů především z oblasti ecommerce. SizeID.com je technologický projekt řešící velikosti při nákupu oblečení online a Robeeto je P2P komunitní platforma zprostředkující služby online. Spoluvlastní také IT firmu MYPS. Tato energická podnikatelka se ve volných chvílích věnuje svým třem dětem, sportu a cestování.

 • Milan Kučera

  Již třetím rokem působí v Aukru, na pozici výkonného ředitele od roku 2013. V minulosti zastával regionální pozici Business Analyst CEE v globální e-commerce skupině Allegro, šest let pracoval jako auditor a konzultant pro společnost Deloitte Czech Republic nebo jako projektový manažer ve společnosti Euronics. Vystudoval ekonomii na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho životním krédem je - nebát se nových výzev a dělat věci naplno. Pokud zrovna nepracuje, jezdí na snowboardu nebo běhá.

  Managing Director

  Aukro s.r.o.

 • Jan Kvasnička

  Honza se zabývá UX, použitelností webu, zvyšováním konverzních poměrů a návrhem, tvorbou a testováním webových aplikací. Spolupracuje s předními společnostmi zejména v oblasti e-commerce. Je zastáncem a propagátorem myšlenky “Nenuťte uživatele přemýšlet”. Blázen do neustálého sebevzdělávání, který se vyžívá v uživatelském testování, během kterého získává zpětnou vazbu a pokřivené pohledy návštěvníků na weby.

 • Josef Matějka

  Josef Matějka, český podnikatel a internetový vizionář, stál na přelomu let 1998 a 1999 u zrodu elektronického obchodování v Čechách, když spustil první verzi svého vlastního internetového obchodu CZC.cz (tehdy ještě pod názvem Czech Computer). Po jeho prodeji se prostřednictvím firmy Nextech Ventures začal věnovat investicím do nadějných startupů.

 • Petr Matoušek

  Petr zakládal a vedl Novinky.cz, působil jako produktový šéf iDNES.cz nebo ředitel online aktivit českého Ringieru (dnes CNC). Dnes působí jako partner ve skupině Dignity Kamila Koupého. Té kromě dalších aktivit patří portál Tiscali.cz, agentura Performio a mediazastupitelství Arbo Media.

  Partner

 • Marek Prokop

  Marek Prokop je podnikatel a konzultant v oboru internetového marketingu, tvorby webů a SEO. Napomohl vzniku několika známých projektů a firem (Dobrý Web, H1.cz) a nyní se naplno věnuje společnosti PROKOP software, kterou založil v roce 1993. Provozuje e-zin Sova v síti, píše blog o webových aplikacích Všemi Osmi, je autorem knihy CSS Kaskádové styly pro webdesignéry a publikuje články v různých odborných médiích. Patří mezi nejvýznamnější osobnosti českého internetu

  Všechno možné

  PROKOP software,spol. s.r.o.

 • Ondřej Raška

  Ondřej Raška propadl internetu před 15 lety. V roce 2000 založil s Michalem Jirákem, Tomášem Matějčkem a Milanem Zemánkem MITON. Klasicky na začátku každý řešil všechno od mytí hrnků až po strategický plán. Ondra tíhnul k technologiím a vývoji. Jeho dítětem z této doby je Stable.cz a první phpko Stahuj.cz. Aktuálně je MITON holdingová společnost, která se soustředí na oblast customer internet v CEE. Má prsty například v projektech Heureka, Hotel.cz, Slevomat, Pixmac nebo Twisto. Ondra vystudoval fakultu Informatiky a statistiky na VŠE. Hraje squash, florbal a golf mu vůbec nejde.

  Technický ředitel

  MITON CZ

 • Martin Rozhoň

  Před 18ti lety založil nekomerční web o zdraví Celostnimedicina.cz. Následně pro jeho financování otevřel internetový obchod Prozdravi.cz a pak následovaly další e-shopy Parfemy.cz, Hodinky.cz, Krasa.cz, Sperky.cz, Vivantis.cz, Vivantis.sk, Vivantis.ro, .... VIVANTIS a.s. zaměstnává 250 lidí a realizuje obrat 1 MLD Kč. Úspěch je dělat to, co mě nejvíce naplňuje, jak nejlépe umím...

  Zakladatel

  VIVANTIS

 • Jiří Schejbal

  Jiří Schejbal vystudoval softwarové inženýrství na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, ale IT odvětví se věnuje již od svých raných teenagerských let. V Alza.cz začal působit hned po škole v roce 2010, kde si prošel pozicemi programátora, analytika, projektového managera a týmového vedoucího. V současné době působí na pozici Vedoucího vývoje IS a vede tým 20 IT specialistů všeho druhu. Ze své pozice určuje strategii a směr vývoje celopodnikového informačního systému, který řídí veškeré firemní procesy.

  Ředitel vývoje IS

  Alza.cz

 • Jiří Suchý

  Šéf realizačního týmu. Stará se o to, aby klienti byli spokojeni s kvalitou odvedené práce i s profesionalitou spolupráce. Řídí, vymýšlí a realizuje strategické projekty pro klíčové klienty.

  Jirka má dlouholeté zkušenosti s online marketingem a úspěšnými redesigny. Jím vedený redesign stránek O2.cz přinesl výrazné obchodní výsledky, vyšší spokojenost zákazníků a v neposlední řadě první místo v soutěži WebTop100. Ve společnosti LMC se účastnil iniciativy zavádění principů uživatelské přívětivosti, v rámci které vedl a rozvíjel tým UX specialistů, výzkumníků a designérů. V roli nezávislého konzultanta získal zkušenosti s klientským přístupem a s tvorbou digitálních strategií pro komplexní online projekty.

  Digital Strategy Director

  Sherpas

 • Martin Šauer

  Martin vystudoval ekonomickou fakultu na ČZU v Praze. Následně pracoval 3 roky ve Srovname.cz, třetím největším srovnávači cen na českém trhu. Nyní vede tým stojící za projektem Balikobot.cz, který si klade za cíl ulehčit e-shopům život při expedici zásilek. Ve své přednášce Vám představí právě tento projekt.

  Project manager

  Balíkobot.cz

 • Jiří Štěpán

  Absolvent fakulty elektrotechnické ČVUT, obor výpočetní technika. Do společnosti ET NETERA nastoupil v roce 1998 na pozici vývojáře WWW aplikací. Od té doby postupně pracoval jako project manager, analytik, obchodník a konzultant na řadě projektů pro klíčové zákazníky. Nyní vede oddělení client solutions. Mluví anglicky, německy a rusky. Aktivně se věnuje vytrvalostním sportům, cyklistice a asijským bojovým uměním. Miluje vysokohorskou turistiku, sci-fi a divadlo. Je ženatý a má dvojčata.

 • Václav Štrupl

  Zvídavý optimista povahou a internetový budovatel profesí. Spoluzaložil a později úspěšně prodal ikonu českého internetového marketingu H1.cz. Poslední rok spolu s firmou Miton provozuje nákupní klub Bonami.cz, jehož posláním je přinášet inspiraci a nabízet krásné věci pro bydlení a život. Zajímá ho psychologie, rád se jen tak prochází a popíjí kávu ve společnosti příjemných lidí.

  CEO Bonami a partner Miton

  Bonami.cz

 • Karel Tlusťák

  Karel Tlusťák založil brněnskou firmu Business Factory, která vyvinula pokročilou reklamní platformu pro Facebook reklamu: ROI Hunter. Patří jako první ve střední a východní Evropě mezi certifikované Facebook marketing partners. Business Factory také dlouhodobě spolupracuje s velkými mediálními domy a řídí výkonnostní kampaně ve 20 zemích po celém světě. ROI Hunter má pobočky v Brazílii, Dubaji a Polsku.

 • Lukáš Vala

  Lukáš stál v začátcích mezinárodního internetového projektu Vinted, pro nějž v lednu 2011 otevřel český trh založením dceřiného portálu votočvohoz.cz, který se pod jeho vedením stal v Čechách jedním z největších webů změřených na peer-to-peer obchod s oblečením a doplňky.

  General Manager

  VotočVohoz

 • Jan Vetyška

  Jan je od roku 2006 výkonným ředitelem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). V minulosti působil jako projektový vedoucí konzultačního centra Dobrý web, nezávislý konzultant nebo externí projektový vedoucí Economia OnLine. Mezi jeho zájmy patří sport a to především kopaná či golf.

 • Maciej Wyszynski

  Mac uplatňuje v úspěšném start-upu sociomantic labs své dlouholeté zkušenosti z online marketingu, international business development a budování dlouhodobých vztahů se zákazníky. Jeho poslední pozice byla nezávislý konzultant v oblasti vstupu zahraničních projektů na polský trh. Předtím například otevíral pobočku zanox v Polsku v roce 2008, jako její šéf a ještě dříve pracoval v eBay v Berlíně.

  Managing director, CEE

  Sociomantic