Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Moderátor

Vladimír Rejlek

Vladimír Rejlek pracuje 18 let v oboru digitálního marketingu. Založil agenturu Publicis Modem – digitální brand skupiny Publicis Groupe a poté byl šéfem digitalu ve WUNDERMANu. Pracoval pro lokální i globální klienty jako jsou FORD, Microsoft, Nestlé, PlayStation, innogy, KB, CK Fischer a další. Na zadavatelské straně řídil digitální marketing a transformaci travel skupiny Blue Style a v současnosti vede tým marketingu a inovací ve společnosti EDENRED.

Přednášející

Robert Basch

V čele Nadace OSF, jedné z největších českých nadací, stojí od roku 2009. Během své profesní kariéry působil nejen v neziskové, ale i v komerční a veřejné sféře. Působil i v několika mezinárodních organizacích. Vystudoval politickou a ekonomickou sociologii na FSV UK.

Vojtěch Bruk

Jsem spoluzakladatel Zvol si info a spoluautor Nejlepší knihy o fake news. Absolvoval jsem obory Politologie a Bezpečnostní a strategická studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Za rok a půl působení ve Zvol si info jsem přednášel pro více jak 2500 lidí na několika desítkách akcí.

Nikola Hořejš

Spoluautor analýzy o příjmech dezinformačních webů, knihy Umění protestu nebo učebnice o krizových situacích. Pomáhá se strategií kampaní neziskových organizací jako je Rekonstrukce státu, Greenpeace, Asociace pro mezinárodní otázky apod.

Leoš Kyša

Spisovatel, novinář, racionalistický aktivista. Vedoucí Paranormální výzvy Českého klubu skeptiků Sisyfos, v rámci které nabízí komukoliv, kdo v kontrolovaném experimentu prokáže existenci paranormálních jevů nebo schopností částku přes tři miliony korun.

Jan Tvrdoň

Jan Tvrdoň je vedoucím projektu Demagog.cz. Tato přední česká factcheckingová platforma se zabývá ověřováním faktických výroků politiků ve veřejném prostoru. Před prezidentskými volbami pokryla debaty všech kandidátů, zaměřuje se rovněž na oba duely finalistů. Ve spolupráci s Aktuálně.cz vydal Demagog analýzu sledující to, nakolik prezident Zeman během svého mandátu plnil své předvolební sliby. Demagog.cz spolupracuje např. s Českým rozhlasem. Během své činnosti získal projekt některá ocenění, za všechny jmenujme Novinářskou cenu v kategorii inovativní občanská online žurnalistika. Demagog.cz je od roku 2018 ověřeným členem mezinárodního factcheckingového uskupení IFCN.