Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

14.00    Registrace

 
14.30    Přivítání a úvod               
               Ivan Pilný, prezident, TUESDAY Business Network
 
14.40    Keynote: Izrael – centrum inovací              
               Meir Brand, Country Director, Google Israel

Meir Brand je generálním ředitelem společnosti Google pro Izrael. Od roku 2002 pracoval ve společnosti Microsoft Izrael, předtím měl na starosti marketing v ICQ po jeho převzetí společností America Online. Má titul MBA z Harvardské univerzity a BA v ekonomii z Univerzity v Tel Avivu. Před nástupem v Microsoftu Izrael strávil Brand pět let ve Spojených státech, kde pracoval v několika významných společnostech včetně Excite@Home, AOL Time Warner a mezinárodní poradenské společnosti Booz Allen & Hamilton.
15.20 Podpora inovativnosti na univerzitách           
           Richard Hindls, rektor, Vysoká škola ekonomická Praha

HindlsProf. Ing. Richard Hindls, CSc. vystudoval statistiku na VŠE a po deseti letech v České plánovací komisi se sem v roce 1987 vrátil. Docenturu získal jako vedoucí katedry statistiky a pravděpodobnosti v roce 1992, profesorem byl jmenován o šest let později. V roce 2001 se stal na Fakultě informatiky a statistiky děkanem. Podílel se na 33 publikacích, u nás i v zahraničí mu bylo vydáno více jak 130 článků. Z profesního hlediska se zajímá především o ekonomickou statistiku, národní účetnictví, analýzu marketingových průzkumů a statistických metod v auditingu a účetnictví. Je členem například Komory auditorů České republiky, Svazu účetních nebo Statistické rady ČR.
 

15.40  Švýcarská cesta k podpoře inovativních společností
            Jean-Pierre Vuilleumier, Managing Director, CTI Invest (Switzerland)

VuilleumierPoté, co získal magisterský titul MBA na Univerzitě ve Fribourgu (Švýcarsko), se stal profesorem financí na škole ekonomických a obchodních studií SEBA v Bernu, která je součástí Univerzity aplikovaných věd (University of Applied Sciences) v Bernu. V roce 2000 byl J.P. Vuilleumier jmenován výkonným ředitelem Swiss Venture Capital Company. Na jaře 2002 se zapojil do CTI Start-up jako vedoucí projektu Finanční a investorská podpora pro začínající společnosti (www.ctistartup­.ch). Kromě toho se na jaře 2003 stal generálním ředitelem CTI Invest (www.ctiinves­t.ch). Před nástupem do VENTURELABu již učil v Podnikatelských kurzech v Create Switzerland. 

 

 

 

16.00 Panelová diskuse: Jak udělat z Česka centrum inovací…?
            předsedající: Ivan Pilný, prezident, TUESDAY Business Network
            Jan Mühlfeit, Chairman Europe, Microsoft
            Vladimír Mařík, vedoucí katedry kybernetiky, FEL ČVUT
            František Vrábel, CEO, NewsTin
 
17.15 Networking s občerstvením

19.00 Konec