Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

17:30 - 18:00

Registace účastníků

18:00 - 18:10

Zahájení setkání - úvodní slovo

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

18:15 - 18:30

Internet věcí je tady!

Michal Šrajer Michal Šrajer

Chief Happiness Officer

AVAST Software

Michal Šrajer

Michal odjakživa programoval - nejprve velké webové aplikace, později aplikace pro chytré mobilní telefony. Se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se právě aplikacemi pro smartphony zabývalo. Michal v Inmite působil jako Chief Happiness Officer. Po akvizici se Michal společně s celým Inmite začlenil do mobilní divize antivirové společnosti Avast.

18:35 - 18:50

Srdeční záležitost

Jak souvisí variabilita srdečního tepu s duševním zdravím a stresem? Lze detekovat emoce v datech srdečního tepu?

Jiří Brázda Jiří Brázda

Zakladatel a hlavní analytik

OPTIMICS

Jiří Brázda

Jiří Brázda je přední expert na kvantitativní analytiku a optimalizaci v online marketingu a prodeji. Dříve pracoval v marketingu UniCredit Bank a Direct Pojišťovny než v roce 2009 založil agenturu Optimics. V současné době se Jirka pro klienty Optimics v retailu a finančních službách zabývá převážně projekty propojující data z webu a zákaznická data z CRM. V těchto projektech hledá nové a inovativní využití data miningu a prediktivní analytiky pro segmentaci zákazníků, personalizaci webu, email marketing, optimalizaci mediamixu a forecasting prodejů.

18:55 - 19:10

Google glass - na co vše se můžeme těšit?

Vyzkoušejte si jediné Google Glass v ČR a poslechněte si, co vše tato "hračka" dokáže.

Martin Pelant Martin Pelant

Android developer

eMan

Martin Pelant

Martin je Android developer ve společnosti eMan a student ČVUT/FIT. Během ročního studijního pobytu v USA se na konferenci Google I/O 2012 zapsal do programu Glass Explorer, díky čemuž se stal prvním vlastníkem Google Glass v ČR. Vedle vývoje aplikací pro chytré brýle od Google se zabývá vývojem mobilních aplikací pro Android. Podílel se na vývoji řady aplikací, jako jsou například Horská služba, Česká pošta, Uniqa nebo dTest

19:15 - 19:30

Internet věcí a chytré bydlení

Patrick Zandl Patrick Zandl

Vedoucí projektu Turris

CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Patrick Zandl

Patrick Zandl v roce 1996 založil zpravodajský Mobil server, později rozjížděl internetovou televizi Stream.cz a šéfredaktoroval Lupu. Dnes je vedoucím projektu bezpečnostních routerů Turris v CZ.NIC. Zaměřuje se na mobilní komunikace a bezpečnost.

19:35 - 19:45

Můj život s Fitbitem: sportovní trackery očima nesportovce

Nejčastější podobou trendu quantified self jsou přístroje pro záznam sportovních výkonů - trackery. Na trhu jich je již nepřeberné množství jak v hardwarové podobě, tak v čistě softwarové verzi do telefonu. Mimo jiné vám ukážu, co se stane, když jim propadne zcela nesportovní osoba. Povíme si nejen o různých gadgetech, ale také o všemožných důsledcích jejich rozšíření, o nových obchodních příležitostech, jež z nich plynou, o rostoucí posedlosti měřit a zaznamenávat vše a pořád.

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

20:00 - 21:00

Networking s lehkým občerstvením

21:00

Předpokládaný konec setkání