Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:05

Zahájení semináře

Michal Zolman Michal Zolman

Programový ředitel

Internet Info

Michal Zolman

Michal vystudoval VŠMVV obor diplomacie a public relations. Dříve působil v mediální agentuře MediaCom jako nákupčí printové a ambientní reklamy. Od roku 2010 pracuje ve společnosti Internet Info, nejprve jako Key Account Manager, od roku 2012 působí na pozici Programového ředitele. Michal zajišťuje program konferencí a setkání v rámci TUESDAY Business Network a komunikaci s partnery. Zajímá se o technologie, internetový marketing, nová média a inovace v podnikání.

9:05 - 10:05

Venture capital a private equity investoři a jak se s nimi bavit

Praktický návod co hledá finanční investor na úrovni private equity a venture capital, majetková struktura investované firmy, role business plánu, plány investora a jeho investiční rámec, reporting, přípravy na krizový scénář, obvyklé chyby podnikatele / investora, exit, předkupní práva, strukturování investice.

Michael Rostock Poplar Michael Rostock Poplar

Zakládající partner

Venture Investors Corporate Finance

Michael Rostock Poplar

Michael je zakládajícím partnerem Venture Investors Corporate Finance. Je zodpovědný především za strategii, vedení společnosti a business development. Před tím, než v roce 1999 založil VI CF, pracoval jako právník pro společnost WoodCommerz, kde se například podílel na realizaci první emise eurobondů ve střední a východní Evropě (emitentem byl ČEZ). Pracoval u Prvního privatizačního fondu, kde se účastnil zpracování řady privatizačních projektů v Rusku a v Bulharsku. Poté založil společnost Pilot Dynamis, kterou posléze prodal společnosti Private Investors.

Vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze, poté absolvoval postgraduální studium St. Antony's College na Oxford University a získal magisterský titul LLM na Hughe's Hall, University v Cambridge. Byl zakladatelem a prezidentem Středoevropské společnosti Cambridge University.

10:05 - 10:30

Coffee break

10:30 - 11:30

Valuační modely a hodnota firmy coby nástroj k diskusi s investory

Valuace firmy coby nástroj diskuse s investorem, discounted cash flow, reporting, klíčová metrika finanční investice, valuační modely, jak zvýšit hodnotu firmy před vstupem investora etc.

Jakub Křížek Jakub Křížek

Director

Venture Investors Corporate Finance

Jakub Křížek

Jakub Křížek je directorem ve společnosti Venture Investors Corporate Finance. Do společnosti VICF nastoupil v roce 2005 po předchozích zkušenostech v automobilovém průmyslu na pozici finančního analytika. Nyní je v společnosti VICF zodpovědný za poradenství klientům v oblasti fúzí a akvizic. Za tuto dobu se podílel na desítkách sell-side a buy-side projektů pro domácí, tak i zahraniční klienty. O své zkušenosti nabyté z této oblasti se dělí v rámci odborných přednášek a mentoringu nadějných začínajících start-upů a podnikatelů či přímo do těchto projektů investuje.

Jakub je absolventem VŠE v Praze, kde se specializoval na finanční trhy, podnikové finance a manažerské informační systémy. Následně absolvoval studium v zahraničí v rámci kterého získal titul Master in International management z Univerzität zu Köln v programu CEMS MIM. Své vzdělání si dále rozšířil jako certifikovaný investiční profesionál (CFA) a rovněž je členem mezinárodní asociace certifikovaných účetních (ACCA).

11:30 - 12:30

Závěrečný networking