Tato akce již proběhla. Další akce WebTop100 2024 se koná 14. 11. 2024.

Přednášející

Moderátoři

Petr Kleiner

Petr je ostřílený marketingový profesionál s mnoha výraznými pozicemi v exekutivách těch největších zadavatelů v České republice. Před nějakým časem korporátní svět opustil a věnuje se na volné noze konzultantské činnosti a fotografii. V té je mimochodem stejně úspěšný, jako ve své marketingové kariéře. Je hrdým nositelem ocenění Czech Press Photo a několikanásobným účastníkem shortlistu téže soutěže. Petr je předsedou poroty soutěže digitálních projektů WebTop100 pro rok 2021.

Soňa Porupková

Na CNN Prima News a v televizi Prima moderuje Hlavní zprávy, dříve provázela ranním zpravodajským blokem Nový den. V mediích se pohybuje přes 15 let. Blízko má k digitální sféře a online trendům, na veřejnoprávní stanici ČT24 připravovala a uváděla pořad @online, který tato témata popularizoval. Profesně zamířila i do Televize Seznam jako moderátorka hlavní večerní zpravodajské relace a rozhovorů.

Přednášející

Martina Bechyňová

Specialistka na online obsah, která má v Liftagu na starosti kreativu a copywriting a ve volných chvílích se pere s trolly, kterým vadí dlouhodobá podpora demokratických hodnot Liftaga. Projekt vyhrál ADC Creative Awards, byl na shortlistu Zlatého pera a letos Bechyňová převzala cenu Talent roku v oborové soutěži Zlatý středník. Kromě své práce v Liftagu školí a mentoruje pro #HolkyzMarketingu, pomáhá značkám jako Pivovar Matuška, Pult od Ambiente a dalším. Je také autorkou experimentální poezie a slovních hříček pod pseudonymem @inkoustovatecka.

Jan Bezděk

Jan Bezděk patří mezi přední české experty na digitální transformaci. Je vlastníkem a zakladatelem společnosti SiteOne, která pomáhá prémiovým značkám s nalezením těch nejlepších digitálních řešení pro jejich byznys. Ve volném čase se věnuje zemědělství a podílí se na krajinotvorbě, což pro něj představuje poslání i odpočinek od digitálního světa.

Daniel Bohuslav

Dan je marketingový manažer a kreativec se zkušenostmi z agenturní i klientské strany. Tvořil kampaně pro globální značky v agentuře Wunderman, kde se stal šéfem marketingu a PR. Byl součástí globálního týmu pro rebranding a měl na starosti jeho realizaci pro český trh. Později řídil marketing několika softwarových značek a digitální projekty skupiny Pernod Ricard a Poslanecké sněmovny ČR. Aktuálně vede designový a výzkumný tým Sherpas a stará se o hladký průběh projektů.

Petr Cikán

Petr využívá bohatých zkušeností z e-commerce a marketingu, ostatně se v těchto oblastech pohybuje již 20 let. Zkušenosti s provozování vlastního e-shopu mu pomáhají v efektivní spolupráci s klienty. Před založením Sherpas TECH vedl 6 let oddělení e-mailingu v konzultační společnosti Acomware, kde se také podílel na jejím vedení a rozvoji v oblasti IT a technologií. Petr má v letošním ročníku soutěže na starosti kategorii Retenční marketing.

Nam Do Hoai

Nam vystudoval obor Grafický design a vizuální komunikace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Během své kariéry pracoval jako freelance grafický designer, designer v nadnárodnífirmě JLL a jako Head of Design ve firmě Mevris Group, kde měl na starosti produktový design, tak i brandovou komunikaci značky. V Sherpas se věnuje grafickému a UX / UI designu.

Petra Dolejšová

Petra Dolejšová je advokátka se specializací na právo v oblasti e-commerce, marketingu, ochranu osobních údajů, značky a práva v AI. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Za svou praxi proškolila více než 42 tisíc posluchačů a v roce 2023 za svou práci obdržela od ocenění Osobnost roku. Posluchačům se nechce věřit, že po jejích přednáškách “chtějí právní přídavek”.

Karel Dytrych

Kapitán Freelo.io, který se snaží zjednodušovat podnikání druhým. Natáčí podcast Z Podpalubí, školí efektivní organizaci práce a projektové řízení v týmech. Od roku 2017 se snaží vzdělávat a posouvat česko-slovenskou SaaS scénu skrze projekt SaaSkaři.

Lukáš Havlásek

Lukáš se v oblasti ecommerce pohybuje posledních 14 let. Značnou část své kariéry spojil se společností Shopsys, kterou dlouhá léta řídil z pozice CEO. V posledních dvou letech působí v Notinu, a je zodpovědný za rozvoj a směřování e-shopu, mobilní aplikace a omnichannel prostředí ve 28 zemích, ve kterých firma působí.

Andrea Hurychová

Zakladatelka a výkonná ředitelka agentury WeDigital, která se specializuje na digitální strategie, sociální sítě a influencer marketing. Pod hlavičkou své agentury WeDigital vedla úspěšné kampaně pro Český olympijský tým, Pilsner Urquell nebo značku Dove. Mimojiné je učí tvůrce a hudebníky jak správně dělat obsah a být vidět na YouTube.

Petr Jebavý

Petr se oboru e-commerce a řízení lidí věnuje již od roku 2003. Je zakladatelem a CEO agentury WPJ, která i přesto, že sídlí ve Vrchlabí v Krkonoších, funguje již přes 10 let a ve svém týmu má dnes 45 odborníků. Jeho cílem je poskytnout klientům rychlý, originální a propracovaný e-shop, který běží na vlastním systému s jádrem, které neustále vyvíjí. Spolupráci s klienty rád rozvíjí a vzájemně si pomáhají růst. Mezi klienty, kteří používají WPJshop, najdeme například Rockpoint, Pompo, Kupkolo, Hannah, ale i Ovečkárna.

Tomáš Jindříšek

Tomáš je ostříleným marketingovým harcovníkem, který svým backgroundem vychází z digitálního prostředí, nicméně v posledních letech se svými aktivitami posouvá i do prostředí PR a celistvých marketingových strategií. Je spolumajitelem známé agentury Dark Side, která se v nedávné době propojila se zlínskou agenturou Pria a stojí za zajímavými projekty jako CBRE Zasedačka roku, nebo Evropa v datech. V rámci projektu WebTop100 má na starosti kategorii Digitální transformace.

Daniel Kafka

Dan je zakladatelem digitální agentury Fragile Media, která funguje již přes třináct let. Ještě daleko déle se pohybuje ve světe digitálního marketingu a především nákupu médií. Dan získal ocenění Osobnost digitálního marketingu WebTop100 za rok 2019 a v rámci tohoto ročníku má na starosti kategorii Brandová kampaň.

Ondřej Machala

Ondřej Machala působí na pozici CEO v Ovečkárně téměř dva roky. Během této doby se zaměřil na celkové nastavení procesů uvnitř společnosti a její přechod na data-driven company. Jeho cesta do Ovečkárny vedla přes obchodní pozice v HP Tronicu, odkud pokračoval do Panasonicu, kde působil v produktovém marketingu pro region CEE a následně jako obchodní ředitel pro CZ&SK. Krátce také vedl sales team v DODO.

Lucie Medová

Lucie nasbírala cenné zkušenosti z oblasti webdesignu jako freelancer, ale i při zahraničních cestách. Když ji před sedmi lety osud zavál do Krkonoš, věděla, že s týmem WPJ může odvádět práci, na kterou budou společně hrdí. Začínala jako projekťačka, která později díky otevřenému přístupu šéfa i týmu dokázala skloubit svou práci s rodičovstvím. Nyní se už dva roky naplno věnuje rozvoji platformy WPJshop jako produktová manažerka. Společně s klienty, analytiky, designéry a vývojáři neustále posouvá možnosti systému a pomáhá e-shopařům zvyšovat efektivitu v jejich každodenní práci i konkurenční výhody jejich e-shopů.

Lukáš Musil

Vede marketingový tým a zodpovídá za marketingovou strategii Liftaga. V minulosti pracoval na pozici stratéga v agentuře YYY agency se zaměřením na brandové strategie, komunikační kampaně a konzultace ve fázích go-to-market. Pracoval například pro značky Heureka, ČEZ, CZC, Astrid, HP Tronic. Podílel se také na rozvoji startupů jako je Hedepy nebo Flatform.

Lukáš Pilka

Lukas Pilka je digital designer, inovátor a mediální teoretik, který se zaměřuje na interaktivní a komunikační design, současné technologie, nová média a přesahy mezi těmito obory a světem výtvarného umění. Jeho nedávno dokončený doktorát na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze byl zaměřen na využití počítačového vidění a neuronových sítí pro automatizovanou klasifikaci a kvantitativní interpretaci uměleckých děl. Lukáš Pilka je také spoluzakladatelem společnosti BlueGhost, přednáší na univerzitě a přispívá do mnoha médií. Je iniciátorem projektu Otevřené sbírky, tvůrcem experimentální aplikace DigitalCurator.art, programátorem, podcasterem a nadšencem starého i nového generativního umění.

Michal Schindler

Michal se tvorbou obsahu zabývá celou svou profesní kariéru. Prošel se velkými síťovými agenturami a na dlouhý čas zakotvil u Oskara (Vodafone), kde měl od začátku na starosti jeden z nejznámějších obsahových projektů vůbec - Čilichili. Aktuálně už pátým rokem působí v Creative Docku, kde má na starosti obsahový tým. Michal je v letošním ročníku soutěže WebTop100 garantem kategorie Obsahový marketing.

Petr Skondrojanis

Petr se v HR a konzultačním prostředí pohybuje bezmála 26 let. Od začátku ho bavilo zkoušet nestandardní věci, což ho postupně přivedlo k tvorbě zajímavého obsahu pro účely kariérních komunikací jednotlivých firem. V posledních pěti letech se se svým projektem Cocuma věnuje firemní kultuře a pomáhá firmám s kvalitním přístupem k životu uvnitř zaměstnání vyniknout. Petr má na starosti kategorii Autentická kariérní komunikace.

Ondřej Sláma

Ondřej se v prostředí online marketingu pohybuje od roku 2016. Založil agenturu INBORN, vedl Performance oddělení a později Research & Develpoment Director v síťové agentuře Adexpres. Posledních několik let se jako Google Partners certifikovaný trenér věnuje lektorské činnosti v oblasti videoreklamy. Byl šéfem marketingu v celosvětově uznávané a oceňované firmě Prusa Research a působil také v Alze, kde se podílel na inovaci datového ekosystému a pomáhal s kampaněmi v online i offline marketingovém týmu. Ondřej je garantem kategorie Výkonnostní reklama.

Petr Srna

Petr je stále ještě aktivní moderátor, herec a v poslední době především CEO agentury World of Online. Agentura za 3 roky odbavila více jak stovku influencerských kampaní pro společnosti Unilever, MasterCard, L'oréal apod. Kromě toho spravují sociální sítě a vytvářejí speciální projekty. Mezi poslední patří první youtuberská desková hra s názvem PLAY!, která je aktuálně jednou z nejprodávanějších deskových her v České republice. Petr letos garantuje kategorii Influencer marketing.

Lukáš Strnadel

Zakladatel technologické firmy Futured, který začal podnikat už v šestnácti. Aktuálně Futured zaměstnává přes padesát lidí, kteří vyvíjí mobilní a webové aplikace pro české i nadnárodní firmy a instituce. Možná sami používáte aplikaci, kterou Futured vyvinulo například pro ŠKODA Auto, Jablotron, Decathlon, nebo Český rozhlas.

Petr Šupolík

Petr je mediální stráteg v agentuře SYMBIO, kde působí již osmým rokem. Do SYMBIA přišel z pražské pobočky společnosti Google. V SYMBIU nabízí kreativcům a klientům pohled pod povrch dnešního mediálního ekosystému a spolupodílí se na většině komunikačních zakázek agentury. Mimo strategií a plánování kampaní také pomáhá klientům z řad publisherů s monetizací jejich obsahu.

Matyáš Tošovský

Matyáš je absolventem Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, bývalým učitelem na SŠMGT v Letňanech a designérem v digitální full-servise marketingové agentuře Effectix. Jeho přístup je založený na zapojování odlišných AI nástrojů do každodenní kreativní praxe. Kombinací s tradičními programy tak vytváří nové produkty a workflows.

Pavel Ungr

Pavel je jedním z největších expertů na SEO ve středoevropském regionu. Poté, co prošel povinnou agenturní fází, se už několik let úspěšně pohybuje na volné noze, kde pracuje pro ty nejzajímavější zákazníky a zároveň své praktické znalosti předává dále prostřednictvím svých školení a přednášek. V letošním ročníku soutěže je garantem kategorie SEO.

Irena Zatloukalova

Irča pracuje prakticky od začátku kariéry jako komunikační stratég. Začala na pozicích tiskových mluvčí v bankách, aby posléze na sedm let zakotvila v Seznamu, kde budovala jak externí, tak interní komunikaci. Tuto zkušenost si přináší ostatně i do své vlastní praxe, kde se věnuje především technologickým firmám a tomu trhu jako takovému. Irča je v letošním ročníku garantkou kategorie Firemní komunikace.