Legislativní novinky roku 2022

Cílem školení je seznámit účastníky s aktuálními změnami ve mzdové účtárně a v pracovněprávní oblasti.

Školení proběhne pod taktovkou PhDr. Dagmar Kučerové, která se lektorskou činností zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti.

Téma
Mzdová účtárna na začátku roku – aplikace legislativních novinek v praxi

OKRUHY ONLINE ŠKOLENÍ

  • Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2022 – součinnost, paušální náhrada zaměstnavatelům, změny v nezabavitelných částkách, zastavování exekucí atd.
  • Změny v nemocenském a důchodovém pojištění – náhrada mzdy, odhláška z nemocenského pojištění (nové údaje), malý rozsah a další parametrické změny pro zaměstnavatele i OSVČ. Připomenutí změn v otcovské a ošetřovném včetně přechodných ustanovení a další.
  • Změny ve zdravotním pojištění – minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů atd.
  • Změny zákona o daních z příjmů – vyšší sleva na dani na poplatníka, daňové zvýhodnění, bezúplatná plnění (dary) atd.
  • Ostatní parametrické změny – minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2021.
  • Sjednávání dohod konaných mimo pracovní poměr - výše odměny a podmínky pro její poskytování (rozsudek Nejvyššího soudu ČR)
  • Další legislativní změny účinné k datu konání semináře. 

PRO KOHO

Školení je vhodné pro všechny mzdové účetní.

JAK BUDE ŠKOLENÍ PROBÍHAT

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Video

Ukázka online školení

DALŠÍ ŠKOLENÍ

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Zuzana Kopuncová

Senior Event Manager