Program

Program

8:30 - 9:00

Registrace účastníků - přijďte včas a dejte si s námi kávu Nespresso!

9:00 - 9:15

Úvodní slovo

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učí na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

9:20 - 9:50

Cestování časem na mobilní planetu

Design je v dnešní době důležitým činitelem, který dokáže posunout produkty a služby vpřed. Vytváření designu pro mobilní telefony se stalo již samostatnou disciplínou a i když má teď každá firma svoji mobilní aplikaci a průmysl s mobilními telefony dospívá, většina společností se začíná poohlížet po dalším skoku v mobilní inovaci. Tato přednáška slouží jako průvodce minulostí, přítomností a budoucností planety mobilních telefonů – nabízí novou perspektivu k připojení a s ním spojených výzev a příležitostí.

Přednáška bude v anglickém jazyce.

Andreas Wegner Andreas Wegner

Head of design

iconmobile

Andreas Wegner

Andreas vede kreativu v UX oddělení společnosti iconmobile. Vybavený znalostmi ze studia komunikačního designu pracoval v různých oblastech designu, až ho nakonec náhoda zanesla v roce 2003 do mobilních technologií. Od té doby si užívá formování uživatelských prožitků pro průmyslové firmy z oboru telekomunikací, automobilového průmyslu nebo domácích spotřebičů. Je tak zodpovědný za projekty uživatelských rozhraní pro významné mezinárodní klienty jako třeba Bosch Design, BMW, Samsung, Orange, Kettler a další.

9:55 - 10:15

Mobilní Byznys 2.0

Trendy, případové studie a ukázky úspěšných mobilních řešení z různých vertikál. Jednorázové, dlouhodobé, interní i B2B mobilní aplikace a jejich přínos pro byznys, který můžete zopakovat i ve vaší firmě.

Filip Dřímalka Filip Dřímalka

CEO

Digiskills.cz

Filip Dřímalka

Expert na digitální inovace a business development, který pomáhá firmám s technologickými inovacemi a transformací jejich produktů a služeb. Mezi zákazníky jeho konzultační firmy patří firmy Škoda Auto, AXA, O2, LMC, E.On, Deutsche Telekom nebo Zátiší Group. Jako partner projektu Digital Ventures působí jako andělský investor a pomáhá rozvíjet technologické startupy zaměřené na digitalizaci firem. Působí jako mentor v evropských akcelerátorech Deutsche Telekom hub:raum, Cosmote Startup a Intel/Cisco/Deutsche Telekom ChallengeUp!. Vystupuje také jako řečník na českých i zahraničních konferencích zaměřených na digitální inovace a byznys.

10:20 - 10:40

Zlatý čas mobilních telefonů – už nastal nebo nás čeká?

Prezentace představí srovnání České republiky s jinými zeměmi a pokusí se odpovědět na otázku, zda už jsme zažili zlatý čas mobilních telefonů nebo zda teprve přijde.

Přednáška bude v anglickém jazyce.

Atilla Weisz Atilla Weisz

Business Development Director

Gemius

Atilla Weisz

Attila Weisz zastává pozici Business Development Director pro Audience Solutions ve společnosti Gemius. Získal zkušenosti v oblasti digitálního a integrovaného marketingu a to jak na straně agentury (Omnicom Media Group), tak na straně zadavatele (Coca-Cola), ale v mediích (bývalý novinář) a výzkumné agentuře (Gemius) nejprve na národní úrovni od roku 2000 pak v rámci celé EMEA oblasti. Jeho komplexní přístup je poháněn pragmatickým uvažováním a smyslem pro detail. Je absolventem ELTE University v Budapešti, kde studoval fyziku a anglický jazyk.

10:40 - 11:00

COFFEE BREAK

11:00 - 11:20

Programatický nákup display reklamy na mobilu

Češi stále častěji používají během nákupního procesu internet v mobilu, zejména při hledání ideí a formování představy o dostupných produktech a cenách. U optimalizace mobilní kampaně si je však jistý málokdo a konverze jako by se někam ztrácely. Díky tomu mobilní marketing zatím zůstává spíše buzz wordem, než integrální součástí marketingového mixu. Proč tomu tak je a jak může programatický nákup display reklamy pomoci přeměnit brouzdající uživatele na mobilu v nakupující zákazníky vám zodpoví naše prezentace.

Samuel Poloha Samuel Poloha

Sales Director CZ/SK

Sociomantic

Samuel Poloha

Pomáhám rozvíjet aktivity úspěšné globální DSP Sociomantic Labs na českém a slovenském trhu. Zkušenosti v online jsem předtím získával zejména v performance marketingu, po straně klienta např. v Parfums.cz a několika dalších českých a mezinárodních projektech.

11:25 - 11:45

Jak se Seznam.cz daří monetizovat mobilní produkty?

Konzumace obsahu přes mobilní zařízení stoupá a na tento trend reaguje i Seznam.cz. Jak si stojí obchodně a produktově ve srovnání s rozvinutými zahraničními trhy, jak to doopravdy dělá a kam směřuje? Na to vše odpoví tato přednáška.

Dušan Gajdoštík

IPG Mediabrands

11:50 - 12:10

Aplikace brandů, které lidé opravdu používají

Krátká případová studie tří úspěšných projektů, které Čechy rozpálily.

Will Rust Will Rust

Executive Creative Director

Ogilvy & Mather

Will Rust

Will Rust se v reklamním průmyslu ocitl z nutnosti poté, co byl vyhozen z McDonald’s v roce 1992. Vyměnil hamburgery za typografii a umělecké řízení (na radu svého táty) a vystřídal mnoho agentur než zjistil, že Ogilvy je to pravé místo pro něj. Od okamžiku, kdy se poprvé stal výkonným kreativním ředitelem, se každá agentura, kterou vedl, dostala na vrchol národních kreativních žebříčků a vyhrávala ceny agentur roku. V roce 2012 pomohl ukrajinské pobočce vyhrát cenu “Nejefektivnější evropská agentura” (v hodnocení podle Global Effie Indexu). Získal ocenění vyrobená z kovu, dřeva i papíru, na festivalu v Cannes, Clio, D & AD, OneShow, London International a vlastně i skoro všech ostatních. Nyní pracuje v Ogilvy Czech Republic, jedné z největších komunikačních skupin v Evropě, která je nejvíce oceňovanou agenturou v zemi. Miluje svou ženu, děti, kočku a hudbu. Ne nutně v tomto pořadí.

12:15 - 12:35

TVBAY – nový způsob nakupování a monetizace kontentu na reklamou přesyceném trhu

Výzvou dneška není získat diváka či obsah, ale umět z něj generovat zisk. TVBAY posouvá význam product placementu a online nakupování zároveň. TVBAY je uživatelsky jednoduchá aplikace, snadno implementovatelná pro poskytovatele TV služeb a efektivní pro zadavatele inzerce.

Erika Luzsicza Erika Luzsicza

Founder of AXOCOM

AXOCOM

Erika Luzsicza

Erika je zakladatelkou mediální a konzultační společnosti AXOCOM Media Business Servicing, která nabízí kompletní servis v oblasti televizního a video obsahu a mobilních aplikací v regionu střední a východní Evropy. AXOCOM řídí u svěřených značek televizních kanálů z portfolia nadnárodních mediálních společností jako je IKO či VIACOM marketingovou komunikaci, ale hlavně distribuční strategii. Erika je zaměřená na prodej, marketing a podporu zákazníků. Klientům nabízí kompletní servis s důrazem na efektivitu a rentabilitu jednotlivých produktů a služeb. Své zkušenosti získala během působení pro společnost IKO, kde vybudovala portfolio 21 televizních kanálů, které zastupovala v Česku a na Slovensku. Jedním z nejvýznamnějších projektů je úspěšné zavedení filmového kanálu FILM+ a tematického kanálu Fishing and Hunting channel. Erika je mimo jiné také mnohonásobným absolventem prestižní Mastery University Anthonyho Robbinse.

12:40 - 13:30

OBĚD

13:30 - 13:50

Marketing mobilních aplikací na Facebooku

Zvyšování podílu přístupu lidí k informacím z mobilních zařízení znamená zásadní změnu v marketingu. Od tradičních mediálních strategií a taktik se progresivní marketéři posouvají tam, kde jejich cílové skupiny tráví čas, do jejich mobilů. Jak, jestli vůbec, lze vybudovat značku komunikací v mobilním zařízení? Jak probíhá nákupní rozhodování a nákup samotný v moderní, "multi-device" domácnosti? Jak lze změřit proces nákupu, který začne na jednom a je dokončen na jiném zařízení? Jak dostat mobilní aplikaci do mobilů právě těm lidem, které zajímá? A co na to Facebook? Peter Podolinský, Client Partner, Czech, Vás provede úskalími mobilního marketingu na Facebooku a ukáže na příkladech, jak to funguje, když marketéři "go mobile".

Peter Podolinský Peter Podolinský

Founder / Branding and Digital

Brandclinic

Peter Podolinský

Peter Podolinský nastartoval svou kariéru v marketingu ve společnosti Procter & Gamble v roce 1995. Odsud už jeho cesty vedly do reklamních, brandingových a digitálních agentur v Praze i v Londýně (BBDO, Y&R, Lambie-Nairn, TBWA). Dělal reklamy pro klienty jako Pepsi, Česká spořitelna, či Stock Božkov. S digitální agenturou iMACHINA, kterou založil a spoluvlastnil získal shortlist v Cannes Cyberlions 2002. Z pozice brand konzultanta pomohl z londýnské brandingové agentury Lambie-Nairn lokálním agenturám uvést na trh značku O2. Je podepsán pod komunikační strategií pro Raiffeisenbank i Heineken / Krušovice. V roce 2012 založil kliniku pro značky Brandclinic, ze které v roli brand konzultanta uzdravuje značky.

13:55 - 14:15

Marketing inovací - start-upová inspirace

Bojujete ve svém byznysu se zvyky a stereotypy, které potřebujete efektivní komunikací změnit? Inspirací jsou praktické zkušenosti českého start-upu Liftago, který čelí nejen letitým zvykům lidí při objednání taxíků, ale i závislosti na vlastním autě.

Ondřej Krátký Ondřej Krátký

CEO

Liftago

Ondřej Krátký

Ondřej Krátký je spoluzakladatelem a ředitelem Liftaga, největší lokální logistické sítě na first/last mile přepravu lidí a věcí v České republice. Liftago se z nejlépe hodnocené taxi aplikace stalo platformou městské logistiky s vizí sdílení přepravní kapacity mezi jednotlivými segmenty osobní a zbožové dopravy a k tomu ještě s cílem dosáhnout nižších nákladů pro zákazníky i pro životní prostředí ve městě.

14:20 - 14:40

Instagram a značky v ČR

Jak jsou na tom české značky na Instagramu? Jak zapojit Instagram do života značky? Na tuzemských příkladech si ukážeme, jak lze pracovat s touto malou, ale o to významnější sociální sítí z pohledu engagementu. A možná bude něco málo i o Snapchatu.

Tomáš Votruba Tomáš Votruba

Social Media + Digital Strategy

TL5 Digital

Tomáš Votruba

Tomáš Votruba pracuje v kreativní digitální agentuře TL5 Digital, která pomáhá značkám vytvářet obsah pro sociální sítě. V agentuře se specializují na využití Facebooku, Instagramu, Snapchatu a dalších sociálních sítí. Hlavním posláním TL5 je specializace a inovace v rámci marketingu na sociálních sítích a jeho napojení na ostatní digitální nebo ATL kanály. TL5 realizovala například jednu z prvních kampaní na Snapchatu, Periscope nebo Linkedin. Mezi klienty agentury patří Jägermeister, Milka, Metaxa, Vodafone nebo Mattoni. Tomáš dříve pracoval jako Digital Director v agentuře WMC/Grey a vystudoval obor Marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

14:45 - 15:05

Virgla a Avenue – nové technologie a přístupy k využívání mobilů a aplikací

Virgla je unikátní a nová platforma, která vznikla na základě narůstajících požadavků klientů po takovémto řešení. Nabízí skrze nové technologie poprvé implementované v ČR různé druhy multiscreeningovýh zkušeností (např. skrze vouchery, videa, rozšířený text, audio, interaktivní kvízy, napojení na social media, gamifikaci platformy atd.) a má využití jak ve spojení s TV, tak i v dalších oblastech, jako např. print, OOH, in-store, atd. Avenue Source je naše cesta ke zrychlenému a efektivnějšímu vývoji mobilních aplikací. Díky této technologii jsme schopni klientům přinášet kvalitní nativní aplikace, které jsou vytvořeny podle posledních designových standardů. Avenue Source dovede snadno obohatit klientské kampaně, eventy, veletrhy a zahrnuje velmi širokou škálu fukncí, díky které mohou značky zůstat v úzkém spojení se spotřebiteli.

David Pavel David Pavel

Newcast Director

Newcast Czech Republic

David Pavel

David je zakladatelem a zároveň ředitelem digitální contentové agentury Newcast. Vystudoval komerční komunikace na VŠE a má zkušenosti s komunikačním a digitálním plánováním jak z ČR pro více agentur, tak např. z Německa a regionální koordinace CEE. Posledních několik let působil ve vedení mediální agentury a na základě svých zkušenosti vidí nyní obrovský potenciál pro značky právě v práci s vlastními (Owned) médii a relevantním propojením na content strategii a technologické inovace, jakou je např. Virgla.

Václav Pavlečka Václav Pavlečka

Head of FARMHOUSE PRAGUE

Farmhouse Prague

Václav Pavlečka

Václav je spoluzakladatelem a zároveň hlavou Farmhouse, inovačního hubu Lion Communications s.r.o. (Publicis Groupe). Je zakladatelem newyorského kreativního hubu Kliché Killers a v současnosti se soustředí na řízení inovací a projektů v rámci Farmhouse. Václav vystudoval marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, působil několik let ve vedení agentur PR Café a Reklamní klinika, má zkušenosti jak se světem PR, tak s ATL/BTL.

15:10 - 15:30

COFFEE BREAK

15:30 - 15:50

Nová Škoda Fabia – konektivita a aplikace

Propojení mobilního telefonu s vozem = telefonování a hudba. Tato rovnice přestává platit a nová generace vozu Fabia činí v tomto směru velký skok kupředu. Nová rozhraní umožní mobilním aplikacím bezpečně číst a využívat data z palubní sítě vozu nebo spouštět a ovládat je na displeji autorádia. ŠKODA tím otvírá dveře svých vozů pro vývojáře aplikací. Řekneme vám k tomu víc a ukážeme, jak to funguje.

Martin Sodomka Martin Sodomka

TMI-Vývoj interaktivní elektr(on)iky

ŠKODA AUTO

Martin Sodomka

Martin Sodomka pracuje ve vývoji elektriky a elektroniky ŠkodaAuto. Od roku 2008 je koordinátorem v oblasti vývoje interaktivní elektroniky. Nejprve byl zodpovědný za multimédia a handsfree systémy, později převzal zodpovědnost v oblasti smartphone integration a mobilních aplikací. Jeho tým je zodpovědný za vývoj systémů konektivity nové generace vozu Škoda Fabia. V současné době pracuje na definici strategie online konektivity, jejímž cílem je přinést do vozů ŠKODA nové funkce z oblasti mobilních online služeb a telematiky.

15:55 - 16:15

Korporáti dnes a kdysi – B2E aplikace v enterprise prostředí

Každý cítí neustálý rozvoj mobilních technologií v našich běžných životech. Mobilní aplikace pomalu pronikají i do korporátního prostředí a pomáhají tak zvýšit uživatelský komfort a efektivitu tam, kde to ještě před pár lety nebylo myslitelné. Mobilní aplikace začínají hrát důležitou roli v oblastech, jako je správa dokumentů, práce s databázemi a řízení společnosti. Prezentace si klade za cíl nastínit očekávaný vývoj oblasti B2E aplikací, rozebírá několik use-case a ukazuje jeden příklad praktického využití mobility v bankovním prostředí.

Lukáš Smetana Lukáš Smetana

Řízení aplikací Credits

ČSOB

Lukáš Smetana

V ČSOB pracuje od roku 2007 v útvaru Řízení aplikací Credits. Náplní práce je jednak uživatelská podpora, dále řízení lifecycle aplikací – řízení oprav a drobných úprav aplikací, jejich testování. V rámci projektových týmů spolupracuje na zavádění nových aplikací či zásadních změnách stávajících aplikací. Mezi koníčky patří volejbal a fotografování.

Matěj Šťástka Matěj Šťástka

Projects & Partnerships

Zentity a.s.

Matěj Šťástka

Od roku 2012 se pohybuje v oblasti mobilních aplikací, dříve se věnoval prodeji v různých oblastech IT. V ZENTITY zastává roli univerzálního vojáka a řeší především projektové řízení, má na starosti rozvoj věrnostního systému Zenefit a pečuje o vztahy s partnerskými společnostmi. Cítí, že svět mobilních aplikací zdaleka ještě nevydal svůj plný potenciál a těší se na každou novou příležitost to ukázat.

16:20 - 16:35

Aplikace Horská služba – inspirace mobilního marketingu

Představení netradičního konceptu využití partnerství v mobilním marketingu.

Jiří Randák Jiří Randák

Senior manažer

Česká pojišťovna

Jiří Randák

Jiří Randák pracuje v České pojišťovně jako ředitel Odboru řízení internetového prodeje. V ČP má na starosti marketing v online prostředí, řízení online distribuce a rozvoj využití mobilních technologií. V letech 2005 až 2010 působil ve společnosti Accenture jako konzultant pro oblast finančního sektoru, specializace na pojišťovnictví. Nabyl zkušenosti s vývojem aplikací pro pojišťovny v ČR i zahraničí a s řízením projektů optimalizace obchodních nástrojů. Od ledna 2011 se v České pojišťovně staral o řízení strategických projektů v rámci CRM a marketingu a následně o řízení online marketingu včetně oblasti chytrých mobilních zařízení.

16:40 - 16:55

Přínos mobilních technologií v retailu

Díky internetu vzniklo obrovské efektivní odvětví, kterému dnes říkáme e-commerce. E-shopy dnes zabírají zhruba 10 % maloobchodního trhu. S příchodem mobilu se ale otevírá nový, mnohem větší prostor, ovlivnit zbývajících 90 %. To nám připadá zajímavé, a proto se snažíme přinést technologie a propojit co nejefektivněji zákazníky a prodejce v jednom z nejkonzervativnějších odvětví, kterým je gastronomie. A právě o své zkušenosti se s Vámi podělíme.

Hynek Husník Hynek Husník

Zakladatel

STORYOUS

Hynek Husník

Hynek je jedním ze dvou zakladatelů Storyous. Již při studiích začal pracovat jako finanční poradce pro ČMSS a následně se přemístil do tehdy začínající firmy Chytrý Honza, kde si poprvé přičuchl k internetu. Po dvou letech společně s Davidem z projektu odešli a poslední dva roky se věnují startu-pu Storyous.com, který ma za cíl propojit retail pomocí mobilních telefonů s jejich zákazníky.

David Menger David Menger

Zakladatel

STORYOUS

David Menger

David Menger se odjakživa věnoval technologiím. Vystudoval ČVUT v Praze a už během školy se aktivně věnoval vývoji v internetovém projektu Chytryhonza.cz. Nyní je jedním ze zakladatelů Storyous.com a věří, že mobilní technologie dokáží zpříjemnit lidem život.

17:00

PŘEDPOKLÁDANÝ KONEC