Přednášející

Moderátor

 • David Slížek

  David Slížek má za sebou bohaté zkušenosti z médií. Začínal v rádiu Alfa s jednou z prvních českých relací o technologiích. Následovalo rádio Regina (Český rozhlas), kde postupně působil na pozicích redaktor, moderátor, editor a vedoucí zpravodajství. Celkem šest let strávil v online deníku Aktuálně.cz, nejprve jako editor (editoval například magazín Datarama.cz), později jako šéfeditor a zástupce šéfredaktora. Připravoval projekt VIP blogů a podílel se i na redesignu Aktuálně.cz v roce 2007. Do společnosti Internet Info přišel z vydavatelství Economia, kde působil na pozici šéfeditora iHNed.cz.

  Šéfredaktor Lupa.cz

  Lupa.cz

Přednášející

 • Kateřina Hrubešová

  V reklamě, marketingu a v médiích se Kateřina Hrubešová pohybuje přes 20 let. Nasbírala zkušenosti v mediální a reklamní agentuře, v mediazastupi­telství a v neposlední řadě i ve vydavatelství tištěných titulů. Ze specializace na klasickou marketingovou komunikaci a ATL média se, vzhledem ke svým zájmům, vyprofilovala na manažera pohybujícího se v tzv. nových médiích – internetu, v mobilním světě a v sociálních sítích. V jejích postojích se zrcadlí pohled praktika starých médií a fanouška virtuálních světů s mírně skeptickým přístupem k věci. Zastávala pozice v PR, marketingu a ve vrcholovém managementu firem. Má zkušenosti jak s nadnárodními společnostmi, tak s neziskovým sektorem. Dnes je výkonnou ředitelkou Sdružení pro internetový rozvoj, řídí profesní organizaci, která určuje trendy na internetovém trhu v České republice.

 • Štěpán Kleník

  Štěpán Kleník, spoluzakladatel digitální agentury BRAINZ a BRAINZ VR. Specializuje se na disruptive marketing a digitální strategie. Studoval estetiku a teorii umění na FFUK a absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze, ateliér nových médií. Participoval na komerčních projektech, které byly oceněny kreativními a marketingovými cenami jako Louskáček, EFFIE a další. Dále spolupracoval jako kreativní poradce na mnoha projektech z kulturní sféry.

 • Jakub Komenda

  Jakub má léta zkušeností s digitálním marketingem a strategiemi v oblasti automotive, telekomunikací a bankovního sektoru. V současnosti je odpovědný za mobilní bankovnictví v Moneta Money Bank. Vede team, který přináší klientům nejlepší zákaznickou zkušenost a podporuje cíl banky stát se digitálním leadrem českého bankovního trhu.

  Head of Mobile Banking & Experience

  MONETA Money Bank

 • Jaromír Novák

  Narodil se 12. prosince 1979 ve Vysokém Mýtě. Vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové. V roce 2005 nastoupil na Ministerstvo informatiky do odboru elektronických komunikací a po zrušení tohoto ministerstva přešel na Ministerstvo průmyslu a obchodu, kde posléze působil v pozici ředitele odboru elektronických komunikací a následně ředitele sekce digitální ekonomiky. Do jeho kompetence patřila problematika poštovních služeb, služeb informační společnosti a agenda odboru elektronických komunikací. Aktivně se podílel mimo jiné na vyjednávání tzv. telekomunikačního balíčku v době českého předsednictví v Radě EU v roce 2009 a byl členem týmu pro implementaci nových regulačních pravidel do českého právního prostředí. V říjnu 2012 byl vládou jmenován do funkce člena Rady ČTÚ do roku 2017. Předsedou Rady Českého telekomunikačního úřadu byl vládou jmenován 15. května 2013.

 • Jan Pém

  Jan Pém vede Data Wranglers tým v České republice a Anglii. Má více než devět let zkušeností se sběrem, čištěním, spojováním a syntézou strukturovaných a nestrukturovaných dat z interních (klientských) a externích datových zdrojů. Do KPMG nastoupil v roce 2013 po návratu z Houstonu, kde pracoval v oblasti datové analytiky pro jednu z největších světových těžařských společností.

  Associate Manager

  KPMG Česká republika

 • Martin Půlpitel

  Martin je co-founder a CEO v technologické firmě Ackee. Jak Ackee rostla, tak krom pozice CEO, dělal i sekretářku, právníka, projekťáka i HR… Má rád dobrý design. Vždy se od svého týmu i zákazníka snaží dostat maximum, aby výsledek byl co nejlepší.

 • Ondřej Pultera

  Ondřej Pultera má v současnosti na starosti vývoj VR a AR aplikací v Brainz VR. V minulosti působil jako herní vývojář a vedoucí týmu vývojářů v Goodgame Studios. Dále pak působil jako vývojář mobilních aplikací ve firmách MyTaxi a Brainz. Vývoji softwaru se věnuje přes 10 let.

  Lead VR Developer

  brainz.cz

 • Jakub Slavík

  Jakub Slavík vystudoval obor Telekomunikační technika na ČVUT FEL v Praze. Ve společnosti T-Mobile pracuje od roku 2002. Zabývá se SIM kartami a jejich over-the-air správou, lokačními službami a využíváním signalizačních dat. Jakub pracoval v rolích projektového manažera, solution designera a architekta. V současnosti se věnuje hlavně systémové integraci.

 • Dušan Šimonovič

  Dušan vede v Seznamu konzultační oddělení. V minulosti byl také odpovědný za marketing TAXI aplikace Liftago, obsahovou stránku online komunikace O2 na webu i v kampaních spolu s marketingem a zákaznickou péčí na sociálních sítích. Zkušenosti s online marketingem a technologiemi sbíral i v herním průmyslu, v agentuře a také jako autor a redaktor odborných médií.

  Manažer konzultačního oddělení

  Seznam.cz

 • Jiří Špaček

  V Českém rozhlase pracuji od září 2016 na pozici projektový manažer. Na starosti mám realizaci a vývoj zpravodajského webu iROZHLAS.cz, spuštěného v dubnu 2017. Do ČRo jsem přišel z Mediální skupiny Mafra, ve které jsem rozvíjel na stejné pozici od roku 2012 zpravodajský server Lidovky.cz a řídil vývoj projektů SlowTV a Playtvak.cz. Předtím jsem pracoval na vlastní noze na komerčních projektech mých klientů.

  Projektový manažer

  Český rozhlas

 • Vladimír Toman

  Ve společnosti eMan zastává pozici Solution Architect. Podílí se na integraci mobilních technologií do IT infrastruktury klientů. Pomáhá jim také řešit otázky spojené s architekturou rozhraní a specifiky zabezpečení mobilních technologií.

  Solution Architect

  eMan

 • Michal Vašíček

  Zatím studuje, ale už několik let vytváří weby s důrazem na funkčnost na všech zařízeních, od telefonu po televizi. K tomu je dobrovolníkem v Mozilla.cz, kde se stará o to, aby se každý dostal na web přes české rozhraní.

  Mobile localization leader

  Mozilla.cz

 • Patrick Zandl

  Patrick Zandl v roce 1996 založil zpravodajský Mobil server, později rozjížděl internetovou televizi Stream.cz a šéfredaktoroval Lupu. Dnes je vedoucím projektu bezpečnostních routerů Turris v CZ.NIC. Zaměřuje se na mobilní komunikace a bezpečnost.

  Vedoucí projektu Turris

  CZ.NIC

 • Milan Zíka

  Na pozici vice prezidenta zodpovídá Milan za technologie v síti Vodafone a podílí se na implementaci sítě pro internet věcí NB-IoT. Svoji profesní kariéru zahájil ve společnosti T-Mobile, kde také jako technický ředitele T-Mobile Polska realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě (RAN sharing agreement) v evropském měřítku a pro skupinu T-Mobile vybudoval inovativní centrum v Krakově a koncepci Technology Shared Service Centre. Milan vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při ČVÚT v Praze a je držitelem titulu MBA z Thunderbird University.

  Vice prezident pro technologie

  Vodafone Czech Republic