Tato akce již proběhla. Další akce Mobile Marketing Forum 2024 se koná 24. 9. 2024.

Program

Moderuje David Slížek

9:00 - 9:15

Zahájení konference

David Slížek David Slížek

Šéfredaktor

Lupa.cz

David Slížek

David Slížek má za sebou bohaté zkušenosti z médií. Začínal v rádiu Alfa s jednou z prvních českých relací o technologiích. Následovalo rádio Regina (Český rozhlas), kde postupně působil na pozicích redaktor, moderátor, editor a vedoucí zpravodajství. Celkem šest let strávil v online deníku Aktuálně.cz, nejprve jako editor (editoval například magazín Datarama.cz), později jako šéfeditor a zástupce šéfredaktora. Připravoval projekt VIP blogů a podílel se i na redesignu Aktuálně.cz v roce 2007. Do společnosti Internet Info přišel z vydavatelství Economia, kde působil na pozici šéfeditora iHNed.cz.

9:15 - 9:35

Mobilní internet pohledem NetMonitoru

Mobilní internet z pohledu návštěvnosti a inzerce; trendy, příležitosti a hrozby.

Kateřina Hrubešová Kateřina Hrubešová

Výkonná ředitelka

Sdružení pro internetový rozvoj v České republice, z.s.p.o.

Kateřina Hrubešová

V reklamě, marketingu a v médiích se Kateřina Hrubešová pohybuje přes 20 let. Nasbírala zkušenosti v mediální a reklamní agentuře, v mediazastupi­telství a v neposlední řadě i ve vydavatelství tištěných titulů. Ze specializace na klasickou marketingovou komunikaci a ATL média se, vzhledem ke svým zájmům, vyprofilovala na manažera pohybujícího se v tzv. nových médiích – internetu, v mobilním světě a v sociálních sítích. V jejích postojích se zrcadlí pohled praktika starých médií a fanouška virtuálních světů s mírně skeptickým přístupem k věci. Zastávala pozice v PR, marketingu a ve vrcholovém managementu firem. Má zkušenosti jak s nadnárodními společnostmi, tak s neziskovým sektorem. Dnes je výkonnou ředitelkou Sdružení pro internetový rozvoj, řídí profesní organizaci, která určuje trendy na internetovém trhu v České republice.

9:40 - 10:00

Jak Google Pay změní platby a checkout v e-commerce

Přestože se trend placení po internetu každým rokem postupně zvyšuje, stále ho ještě provází spousty problémů, které zákazníky nakonec od placení online odradí. Google Pay představuje nástroj pro obchodníky, který zásadně zjednoduší platbu v oblasti e-commerce napříč internetem, a tím pomalu začíná měnit svět online plateb pro koncové zákazníky.

V tomto bloku se dozvíte, jak přesně Google Pay funguje, v jakém stavu je aktuálně jeho zavádění v našem regionu, a jak může vylepšit způsob online checkoutu u obchodníků.

Petr Šmíd Petr Šmíd

Head of Consumer Marketing, Central and Eastern Europe

Google, Inc.

Petr Šmíd

Petr Šmíd vede B2C marketing Google pro střední a východní Evropu. Od svého vzniku vybudoval svůj vlastní tým a nyní sbírá interní i externí ocenění za inovativní marketingové kampaně - včetně Křišťálové lupy (2. místo) a Fénix (3. místo) pro projekt Digital Garage, který je nyní součástí větší iniciativy Grow with Google. Dříve byl Petr konzultantem v McKinsey & Company, kde strávil sedm let.

10:05 - 10:25

Web rychlý jako blesk (s důrazem na AMP)

Projdeme si argumenty, proč je důležité lpět na rychlosti načítání webu. Ukážeme si několik častých chyb a jak je možné webařské týmy kontrolovat. No a samozřejmě – jakou roli v tom celém hraje nová technologie AMP od Google. Máte ji nasadit?

Martin Michálek Martin Michálek

Konzultant rychlosti webu

PageSpeed.cz

Martin Michálek

Konzultant k rychlosti webu a tvůrce obsahu nejen pro frontendové vývojáře (https://www.vzhurudolu.cz/) . Vede spolek Frontendisti.cz.

10:30 - 11:00

Coffee break

11:00 - 11:20

Slabé chvilky chytrých telefonů

V dnešní době nabízí v podstatě každá finanční instituce bankovnictví v telefonu. Myslíte si, že se jedná o bezpečnou záležitost? Nejedná. Útočníci pomocí škodlivého kódu pro mobilní zařízení a několika málo triků sociálního inženýrství připravují uživatele ve velkém o peníze na bankovních účtech. V mé přednášce zjistíte, jak tyto podvody fungují a jak rozpoznat manipulativní techniky, které kyber zločinci k oklamání svých obětí používají.

Václav Zubr Václav Zubr

Pre-Sales Engineer

ESET software

Václav Zubr

Po studiu informačních technologií nastoupil do společnosti ESET software, kde se věnuje kybernetické bezpečnosti. Osm let pracuje na pozici technického specialisty a Pre-Sales Engineera, ve které objasňuje schopnosti dnešního malwaru, moderních útoků a detekčních systémů. Napomáhá zajistit bezpečnost IT infrastruktury zákazníků. Cyber security technologie jsou spolu s fotbalem jeho velkým koníčkem.

11:25 - 11:45

Matematicko-fyzikální technologie ochrany platebních aplikací

Základní bezpečnost současných mobilních zařízení bohužel stále poněkud pokulhává za nároky, které bychom na ně ve světě platebních aplikací rádi nakladli. Na druhou stranu je třeba vyhovět apetitu našich klientů, a tak nezbývá než dělat vše možné, abychom hrozící rizika minimalizovali. Matematika a fyzika nám k tomu poskytují dostatek inspirace, jde jen o to jí správně porozumět.

Začneme fyzikální podstatou NFC a odtud plynoucími hrozbami. Následovat bude střízlivý pohled na biometrii, kde se budeme věnovat pochopení stochastické podstaty této metody a jejímu možnému spojení s klasickou kryptografií – takzvané biokryptografii. Svou pozornost dostane i fenomén detekce živosti a podstata útoku hrubou silou na biometrické metody. Zaměříme se také na ochranu biometrických šablon, která bývá často poněkud nepochopena a podceňována. Jelikož zde budeme běžně pracovat s konceptem multifaktorové autentizace, podíváme se také na otázku nezávislosti jednotlivých faktorů a úskalí zde vznikající. Přednášku uzavřeme představením pojmu „white-box cryptography“, coby možné reakce na potenciální kompromitaci běhového prostředí mobilní aplikace.

Tomáš Rosa Tomáš Rosa

Kryptolog

Raiffeisenbank

Tomáš Rosa

Tomáš je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004, studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Rozvíjí matematické modelování coby klíč k informacím uloženým v datových záznamech pozorovatelných veličin mnoha druhů. Přirozenou aplikací tohoto přístupu je kryptoanalýza pomocí postranních a skrytých kanálů. Jeho práce pomohla zlepšit řadu celosvětových standardů: PGP, TLS, platební schéma EMV, Bluetooth a GNSS. Tomáš je hlavním matematikem kryptologického kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

11:50 - 12:10

Cesta ke smart autům ve ŠKODA AUTO

Ve ŠKODA AUTO jsme se společností eMan spolupracovali na vytvoření dvou mobilních aplikací, které představují první krok na cestě k chytrým autům. ŠKODA OneApp slouží jako infotainment vozu do kapsy a aplikace ŠKODA Connect funguje jako dálkové ovládání vozu. Podívejte se s námi, jakým způsobem reflektují moderní trendy a co nás čeká v budoucnosti.

Petr Kredba Petr Kredba

Coordinator Connectivity - Apps development

ŠKODA AUTO

Petr Kredba

Jeho pracovní kariéra je již 8 let spojená s technickým vývojem ve ŠKODA AUTO a.s.. Zde se věnoval vývoji a vylepšení technických řešení pro interní komunikaci v rámci jednotek vozu a infotainment systému. Později se přesunul do tématu řízení vývoje konektivity, se kterým je spojený dodnes. V současnosti je zodpovědný za vývoj mobilních aplikací a konektivity. Jeho tým vede vývoj mobilních aplikací pracujících s vozovými daty a aplikací pro vzdálenou kontrolu a správu vozu.

Lukáš Križko Lukáš Križko

Project Manager

eMan

Lukáš Križko

Už čtyři roky působí ve společnosti eMan, kde má na starosti divizi automotive. Řídí vývoj aplikací pro chytrá auta a infotainment řešení. V současnosti se věnuje především klientům jako ŠKODA AUTO, kde se se svým týmem podílí na čtyřech aplikacích, zajišťuje jejich podporu i další související činnosti. Mezi nejúspěšnější projekty, které vede, patří například ŠKODA OneApp oceněná titulem IT Projekt roku.

12:15 - 13:00

Oběd a networking

13:00 - 13:20

Moderní formy placení – mobilem pomocí Google Pay a placení chytrými hodinkami Garmin a FitBit

MONETA Money Banka jako první velká banka přinesla svým klientům v listopadu loňského roku placení chytrým telefonem pomocí Google Pay. Zde naši klienti provedli již téměř milion transakcí. V září tohoto roku jsme jako první banka v České republice spustili placení pomocí chytrých hodinek Garmin a FitBit, další novinku v podobě bezpečného a pohodlného bezkontaktního placení v obchodech.

Jan Hruška Jan Hruška

Head of Cards and Product owner

MONETA Money Bank

Jan Hruška

Svou kariéru jsem začal budovat již během vysoké školy, kdy jsem získal detailní rozhled v přímém vztahu se zákazníkem a jeho potřebami ve společnosti T-Mobile. Po úspěšným ukončení vysoké školy jsem si splnil sen o cestování, kdy jsem rok a půl působil v Austrálii a na Novém Zélandu. Od února 2014 se již plně věnuji kartám, inovacím a moderním metodám placení nejprve v Komerční Bance a následně v MONETA Money Bank. V MONETA působím od září 2016, kde vytvářím strategii karetních produktů a nových způsobů placení. Díky usilovné práci, se mi úspěšně podařilo přinést našim zákazníkům spoustu inovací jako například službu Google Pay (1.velká banka v ČR), Garmin Pay (1.banka v ČR), Fitbit Pay (1.banka v ČR) či sjednání kreditní karty plně on-line ve Smart Bance, nejlépe hodnocené mobilní aplikaci mezi českými bankami. V rámci agilizace společnosti MONETA nyní působím na pozici Head of Cards a zároveň jako Product owner karetního squadu.

13:25 - 13:45

Jak dělat inovace, aby je zákazníci skutečně využívali

Firmy se někdy předhání v tom být první s cool technologickými novinkami. Nás to láká také a často první jsme. Důležitější ale pro nás je, aby naše nové služby používalo co nejvíce lidí. To je důvod, proč jsme možná trochu proti proudu přišli s platbami mobilem přímo v aplikaci My Air. Věřili jsme, že tím nový způsob placení přineseme mnohem více zákazníků. Jak to dopadlo?

Tomáš Veselý Tomáš Veselý

Head of Day-to-day Banking

Air Bank

Tomáš Veselý

Tomáš Veselý má v Air Bank na starosti oddělení Day-to-day Banking, pod které patří běžné i spořící účty, internetové a mobilní bankovnictví, platební karty, bankomaty a další služby pro klienty. Před tím zastával funkci ředitele depozit v Equa bank, kde pracoval už od jejího startu. Pracovní zkušenosti získal také v mBank nebo v poradenství. Tomáš Veselý vystudoval informační management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase rád sportuje, oblíbil si především windsurfing, tenis a jízdu na kole.

13:50 - 14:10

Jaké to je stavět fintech projekt uvnitř banky?

Nařízení PSD2 nás postavilo na křižovatku, zda rozjíždět nové inovativní fintech projekty uvnitř nebo vně banky. V Bance CREDITAS jsme se rozhodli pro tu první variantu. A věřili jsme českým bankám, že se na nařízení připraví podobně pečlivě jako my. V červenci jsme spustili multibankovní aplikaci, během měsíce nasbírali 1000 zájemců o neveřejnou betu a se čtyřmi stovkami ladili provoz naší aplikace Richee. Podělím se s vámi o to, jak naše cesta vypadala a co nám pomohlo dostat aplikaci tam, kde je nyní..

Kamil Rataj Kamil Rataj

Ředitel úseku provozu a ICT

Banka Creditas

Kamil Rataj

Kamil Rataj je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. V bankovnictví se pohybuje už téměř dvacet let. Pracoval ve vedoucích pozicích v eBance a Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů. V Bance CREDITAS má mimo jiné na starost vývoj nových technologií a digitalizaci. Stojí v čele první multibankovní platformy v Česku. Aplikace Richee umožní uživatelům spravovat všechny své bankovní účty z jednoho místa. Creditas se s jeho přispěním stává leaderem v moderních bankovních technologií.

14:15 - 14:45

Panelová diskuze o budoucnosti placení

Je na čase hodit peněženky a platební karty do koše? Nahradí je v blízké budoucnosti mobilní telefony? A jak mobilní platby změní praxi obchodníků a návyky spotřebitelů? V diskusním panelu se zeptáme se zástupců tuzemských bank.

Jan Hruška Jan Hruška

Head of Cards and Product owner

MONETA Money Bank

Jan Hruška

Svou kariéru jsem začal budovat již během vysoké školy, kdy jsem získal detailní rozhled v přímém vztahu se zákazníkem a jeho potřebami ve společnosti T-Mobile. Po úspěšným ukončení vysoké školy jsem si splnil sen o cestování, kdy jsem rok a půl působil v Austrálii a na Novém Zélandu. Od února 2014 se již plně věnuji kartám, inovacím a moderním metodám placení nejprve v Komerční Bance a následně v MONETA Money Bank. V MONETA působím od září 2016, kde vytvářím strategii karetních produktů a nových způsobů placení. Díky usilovné práci, se mi úspěšně podařilo přinést našim zákazníkům spoustu inovací jako například službu Google Pay (1.velká banka v ČR), Garmin Pay (1.banka v ČR), Fitbit Pay (1.banka v ČR) či sjednání kreditní karty plně on-line ve Smart Bance, nejlépe hodnocené mobilní aplikaci mezi českými bankami. V rámci agilizace společnosti MONETA nyní působím na pozici Head of Cards a zároveň jako Product owner karetního squadu.

Kamil Rataj Kamil Rataj

Ředitel úseku provozu a ICT

Banka Creditas

Kamil Rataj

Kamil Rataj je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. V bankovnictví se pohybuje už téměř dvacet let. Pracoval ve vedoucích pozicích v eBance a Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů. V Bance CREDITAS má mimo jiné na starost vývoj nových technologií a digitalizaci. Stojí v čele první multibankovní platformy v Česku. Aplikace Richee umožní uživatelům spravovat všechny své bankovní účty z jednoho místa. Creditas se s jeho přispěním stává leaderem v moderních bankovních technologií.

Tomáš Veselý Tomáš Veselý

Head of Day-to-day Banking

Air Bank

Tomáš Veselý

Tomáš Veselý má v Air Bank na starosti oddělení Day-to-day Banking, pod které patří běžné i spořící účty, internetové a mobilní bankovnictví, platební karty, bankomaty a další služby pro klienty. Před tím zastával funkci ředitele depozit v Equa bank, kde pracoval už od jejího startu. Pracovní zkušenosti získal také v mBank nebo v poradenství. Tomáš Veselý vystudoval informační management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase rád sportuje, oblíbil si především windsurfing, tenis a jízdu na kole.

14:50 - 15:20

Coffee break

15:20 - 15:40

Virtuální a rozšířená realita: Co dává smysl? Co je nesmysl? Jaká je budoucnost?

Prezentace se zaměří na možnosti rozšířené a virtuální reality za použití mobilních technologií. Ukážeme příklady využití těchto inovativních technologií u nás i ve světě – se zaměřením primárně na marketing, kde má zejména rozšířená realita velký potenciál díky masivnímu rozvoji chytrých mobilních telefonů a tabletů. Předvedeme ukázky z aplikací na českém trhu a prodiskutujeme další možnosti využití v marketingu, například rozvoj wearables (hodinky, brýle) ve spojení s cloudovým řešením. Prezentaci zakončíme kvalifikovaným odhadem směřování těchto technologií v budoucnosti a co můžeme očekávat na trhu – jak softwarově, tak v technologiích - v následujících několika letech.

Petr Steiner Petr Steiner

AR/VR Expert, COO

Avatar Media

Petr Steiner

Od května 2016 jsem se podílel na založení a rozvoji společnosti Avatar Media, s.r.o., marketingové firmy v oblasti mobilních aplikací, rozšířené a virtuální reality. Sleduji celosvětové trendy v těchto inovativních technologiích a připravuji analýzy možností budoucího vývoje AR/VR v Česku a ve světě. Vystudoval jsem chemické inženýrství na VŠCHT Praha a získal v něm doktorát na Technické Univerzitě v Trondheimu. Po absolvování postdoktorandského studia na University of Cambridge jsem pracoval v Belgii pro americkou společnost jako expert na nové technologie v energetice a analytik trhu ropných produktů v Evropě, v Rusku, v Africe a na Středním Východě.

15:45 - 16:05

Digitalizace inventury v pojišťovně UNIQA

Naše mobilní aplikace UNIQA Inventura proměnila tři měsíce náročného papírování v jednoduchý měsíční proces. Ukážu vám, jaké byly výchozí podmínky a vysvětlím, jak jsme si s nimi poradili. Podíváme se, jak aplikace funguje, i na její konkrétní výsledky. Na závěr vám dám pár tipů, jak začít s digitalizací ve vaší společnosti.

Vojtěch Dušek Vojtěch Dušek

Account Manager

eMan

Vojtěch Dušek

Vojta se v eManu stará o zákazníky z oblasti energetiky, mezi které patří například E.ON, Bohemia Energy, Pražská plynárenská nebo MND. Svou kariéru začínal v korejském reklamním gigantu, kde řídil obchodní zástupce, pak se v ropné společnosti staral o zásobování zákazníků v Asii a Pacifiku. S IT se poprvé setkal v české firmě, která se zabývá systémovou integrací. Tam řídil obchodní aktivity po celém světě.

16:10 - 16:30

Testovací a implementační proces u mobilních aplikací

Mobilní aplikace jsou ve většině svých znaků poměrně standartními softwarovými projekty. Z hlediska jejich povahy (tedy že jde o aplikace "mobilní") jsou zde však specifika v oblasti jejich testování a také z hlediska jejich implementace na trh (u konkrétního zákazníka). Přednáška se bude zabývat našimi zkušenostmi z hlediska testování mobilních aplikací a také z hlediska jejich distribuce / implementace u konečných uživatelů, vš. specifik tohoto procesu (jako jsou distribuční kanály, možné obtíže lidského faktoru anebo technické obtíže). A samozřejmě i to, jak se se všemi specifiky těchto procesů vypořádáváme my.

Pavel Mikulenka Pavel Mikulenka

CEO

Reinto

Pavel Mikulenka

Už během studia na střední škole jsem se věnoval vývoji software, ale do Brna jsem nastoupil na právnickou fakultu. Během vysokoškolských studií jsem v Brně založil marketingovou agenturu Business factory s.r.o., kterou jsem více než 4 roky vedl. Mezi lety 2011-2012 jsem prošel pozicemi marketingových manažerů až jsem nakonec v roce 2012 založil společnost Reinto s.r.o., jejíž jsem jednatelem a nyní i jediným majitelem dodnes. Věnujeme se vývoji mobilních a webových aplikací pro české i zahraniční klientelu již více než 6 let.

16:35 - 16:55

Mobilní aplikace Ministerstva vnitra

Představení mobilního elektronického prostředku pro přihlašování do datových schránek a dalších mobilních aplikací.

Jan Kalina Jan Kalina

vrchní ministerský rada

Ministerstvo vnitra

Jan Kalina

Po dokončení studia na Univerzitě Karlově v Praze a několikaměsíčním působení na pozici programátora jsem přibližně před třemi lety nastoupil na Ministerstvo vnitra na odbor eGovernmentu, kde setrvávám dosud. Mám za sebou práci na několika projektech, přičemž aktuálně zastupuji vedoucího oddělení a věcně zaštiťuji portál občana.

17:00 - 17:20

Bude digitálnímu světu vládnout mobilní technologie?

Vysvětlíme si, kolik uživatelů vlastně používá mobilní data, ale také jak jsou digitálně vyspělé české domácnosti a jak si představují digitální svět. Tento pohled přes čísla nemusí být vždy shodný s obrazem v mediích, ale zároveň skrývá zajímavý potenciál pro odvážné digitální nadšence.

Ondřej Holek Ondřej Holek

Senior Manager

KPMG Česká republika

Ondřej Holek

V rámci KPMG Česká republika vede telekomunikační sektor a konkrétně se také řídí dodávky větších transformační projektů manažerského poradenství pro telekomunikační operátory. Ondřej se této specializaci věnuje přes 15 let. Jeho kariéra začala prací pro dodavatele technologií Ericsson a poté se soustředil na využití svého ekonomického vzdělání a praktických zkušenosti s technologiemi na poli manažerského poradenství pro KPMG. Posledních 10 let se převážně věnuje, technologickým strategiím, akvizicím, také procesním a integračním projektům úzce propojených s IT transformacemi a strategiím vstupu na trh.

17:25

Networking a závěr akce