Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Nejezděte na Mikuláše do Brna - Brno přijede k vám!

Téma
Nejezděte na Mikuláše do Brna - Brno přijede k vám!

Jak známo, z Brna do Prahy je mnohem blíž než z Prahy do Brna. Díky tomu máme tu čest přivítat skupinu báječných hostů z akademického hlavního města republiky, z města, kde to žije, kde se vymýšlejí nové věci a kde se lidé u toho navíc ještě baví tak dobře, jak se o tom nám cajzlům ani nezdá. Využijte příležitost seznámit se s tím nejlepší z brněnské podnikatelské, kulturní, technologické a intelektuální scény - na jednom místě a v jednom čase, což se vám nepoštěstí ani přímo v Brně!

Historické Brno

17:00 - 17:15

Úvodem se podíváme na zajímavé momenty z historie města Brna

Večerem vás bude provázet dvojice moderátorů, Petr Koubský společně s Michalem Kašpárkem.

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Světové Brno

17:20 - 17:35

Proč New York Times označil Brno "One of Central Europe's fastest-growing regions"

Filip Dřímalka Filip Dřímalka

CEO

Digiskills.cz

Filip Dřímalka

Pomáhám firmám s budováním digitálních dovedností, inovacemi a změnou digitální kultury. Mezi zákazníky našeho projektu Digiskills.cz patří úspěšné české i mezinárodní společnosti jako Škoda Auto, ČSOB, innogy, Generali, HomeCredit, T-Mobile, Sodexo, Microsoft či GlaxoSmithKline.

Jsem autorem knihy HOT: Jak uspět v digitálním světě (Jan Melvil Publishing, 2020) a mnoha dalších inovací, které dnes slouží jako základ rozvojových programů ve významných českých firmách.

Věřím, že digitální transformace už dávno není o technologiích, ale o lidech, jejich dovednostech a schopnosti vést firmu v digitální době.

17:40 - 17:50

Jihomoravské inovační centrum

Jak funguje a co dělá pro podporu českých firem.

Miloš Sochor Miloš Sochor

Hlavní konzultant

Miloš Sochor

Od roku 2009 zastává Miloš Sochor pozici hlavního konzultanta Jihomoravského inovačního centra (JIC). Jeho tým asistuje ve strategickém rozvoji 60+ hi-tech firem a start-upů v rámci Innovation parku. Ročně potká stovky zájemců o podnikání. V JICu začal pracovat po deseti letech ve Spojených státech amerických, kde působil přes pět let ve finančním sektoru jako korporátní bankéř a lektor financí na dvou univerzitách. Hlavní náplní jeho práce v bankovním sektoru bylo financování začínajících firem a management portfolia klientů z nejrůznějších obchodních odvětví. Specializuje se na firemní finance, business development a risk management. V USA vystudoval dvě vysoké školy- University of Nebraska a Bellevue University (MBA).

Vzlétající Brno

Brno je domovem mnoha z nejpozoruhodnějších technologických projektů ČR. Sídlí zde AVG, dosud jediná česká IT firma, která se obchoduje na newyorské burze, působí tady Y Soft, Zoner Software a Kentico, své vývojářské zázemí tady mají velké světové společnosti jako IBM, Silicon Graphics, Red Hat, Honeywell či Logica. My se soustředíme hlavně na novější, méně známou a velice nadějnou generaci brněnských technologických firem, které nejspíš ještě neznáte - ale měli byste.

17:55 - 18:30

Stejné zadání, čas a počet slidů - představování může začít!

Je téměř nemožné vybrat z rušného brněnského společenského dění jen někoho - rádi bychom je pozvali všechny, ale na to není Praha dost velká... Vybrali jsme firmy, které byste podle nás měli znát a dali jim možnost, aby se vám netradiční formou představily.

Safetica - Ota Čermák
Gina Software - Zbyněk Poulíček
IT Logica - Miroslav Hlaváč
Survio - Ondřej Coufalík
NickNack - Michal Hanák
growJOB - Petr Ludwig

Každá z nich odpoví na pět jednoduchých otázek: Náš obor? Naše firma? My a Brno? Čím měříme úspěch? Každá z nich také na závěr dostane možnost vzkázat komukoli cokoli — investorům? Publiku? Primátorovi Brna? Prezidentovi republiky? To je na nich.

18:30 - 19:00

Pauza na svařák a ochutnávku moravského vína

19:00 - 20:00

Panelová diskuse - o Brnu, o tradici a o budoucnosti

Výběr přednášejících, moderuje Petr Koubský

Může se z Brna stát druhé centrum České republiky, nabízející jiné přednosti než Praha? Může se Brno stát světovým městem? Kde se v něm bere tak velký tvořivý potenciál a jak se toho dá využít?

Tomáš Baránek Tomáš Baránek

Ředitel

Jan Melvil Publishing

Tomáš Baránek

Tomáš Baránek (nar. 1972) je český publicista a nakladatel. Vystudoval matematickou informatiku na Masarykově univerzitě v Brně, zakládal vydavatelství Computer Press (kde působil jako první šéfredaktor časopisu Computer). Od roku 2004 se věnuje především volné literární tvorbě, od roku 2007 opět vydavatelské činnosti (Jan Melvil Publishing). Napsal sbírku erotické poezie Bez uzdičky (Host), „praktickou příručku technologie lovu“ Jak sbalit ženu a Jak sbalit ženu 2.0 (Jan Melvil Publishing). Je také autorem stejnojmenné divadelní hry, která se od roku 2009 hraje na prknech brněnského divadla BURANTEATR. Ve spolupráci s tímto divadlem provozuje i interaktivní výukové kurzy předvztahové komunikace a na toto téma příležitostně přednáší i jinde. Vychovává dvě děti. Píše prózu. Žije v Brně.

Michal Kašpárek Michal Kašpárek

Publicista na volné noze

Žít Brno

Michal Kašpárek

Michal Kašpárek je novinář. Vlastní doménu zitbrno.cz, na které se jedenáct drzých kreativců snaží vytvořit adekvátní marketingovou identitu pro město, jehož představitelé dělají ostudu i v českých měřítkách. „Samozvaní marketéři“ naráží na nepochopení, výhrůžky, dopisy od právníků, ale hlavně: přinutili desetitisíce Brňanů konečně se zajímat o dění kolem sebe.

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Pojďme se seznamovat!

20:00 - 21:30

TUESDAY Business Network rozdává dárky!

21:30 - 22:00

Předpokládaný konec

Přednášející

Přednášející

Zobrazit informace o přednášejících
Místo konání

Místo a kontakt

Galerie kavárny Louvre
Národní 1987/22
Praha 1
110 00
Jak se k nám dostat?

Jak se k nám dostat?

 • Metro

  Stanice: Národní třída

  Linkou B

 • Tramvaj

  Zastávka: Národní třída

  Linkou 6, 9, 18, 21 nebo 22

 • Auto

  50°4'55.560"N, 14°25'7.428"E Výjezd: směr centrum - Národní třída

Lenka Petrašová

Event Director