Novinky v daních a v účetnictví vyplývající z konsolidačního balíčku

Na online školení se budeme věnovat novinkám v oblasti daní a účetnictví účinným od roku 2024 vyplývajících zejména z konsolidačního balíčku. 

Školení povede Jan Molín, daňový poradce a zkušební komisař Komory daňových poradců České republiky. Je autorem řady článků a odborných publikací, dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti pro účetní, daňové poradce, auditory a odbornou veřejnost.

Téma
Změny v daních a dalších účetních předpisech

Okruhy online školení

  • rozsáhlé změny v daních z příjmů (změny v oblasti osvobození od daně z příjmů fyzických osob, změny v oblasti zaměstnaneckých benefitů, úpravy sazeb daně, zrušení některých nezdanitelných částí a slev na dani, změny v oblasti daňového odpisování majetku atp.) 
  • změny v oblasti pojistného zejména u dohod o provedení práce nové pojetí tzv. nerealizovaných kurzových rozdílů v daních z příjmů (možnost vylučování některých kurzových rozdílů ze základu daně)
  • změny v oblasti DPH (změna sazeb daně, limitace nároku na odpočet u pořizovaných automobilů)
  • možnost použití cizí měny jako měny účetnictví (funkční měna) a návaznosti v oblasti daně z příjmů a daně z přidané hodnoty 
  • další změny v účetních předpisech - změna definice čistého obratu, vyhotovování zpráv o udržitelnosti (ESG) a zpráv o daních z příjmů

Pro koho

Školení je vhodné pro podnikatele, účetní, finanční ředitele, auditory, daňové poradce.

Jak bude školení probíhat

Online školení proběhne přes aplikaci ZOOM. Připojení je velmi jednoduché, dva dny před školením vám zašleme návod na připojení a v den školení od nás dostanete přístupové údaje. Pokud byste měli s připojením jakýkoliv problém, samozřejmě vám jej pomůžeme vyřešit.

Jan Molín

Daňový poradce a zkušební komisař Komory daňových poradců České republiky. Působí na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde je zástupcem vedoucího katedry finančního účetnictví a auditingu. Je členem Prezidia Komory daňových poradců České republiky, předsedou Etické komise Komory certifikovaných účetních a místopředsedou Metodické rady Svazu účetních. Zastupuje Svaz účetních v Národní účetní radě a je členem odborné poroty soutěže Daňová a účetní firma roku. Ve své praxi, kterou vykonává ve společnosti Ademia Consulting, s.r.o., se zabývá účetnictvím a daněmi podnikatelských subjektů. Na serveru Podnikatel.cz vede daňovou poradnu. Je autorem řady článků a odborných publikací a dlouhodobě se věnuje přednáškové činnosti pro účetní, daňové poradce, auditory a další odbornou veřejnost. V soutěži Daňař & daňová firma roku zvítězil v kategorii Nejlepší lektor v daních roku 2021 a za rok 2022 byl oceněn titulem Daňová osobnost roku za komerční daňovou sféru. Je čtyřnásobným držitelem ocenění Pedagog roku na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze.

Video

Ukázka online školení

Další školení

Podívejte se, jaká další školení pro vás připravujeme: Školení pro účetní.

Partneři akce

Partneři akce

Více o partnerech akce

Organizátor

Produkce

Místo konání

Místo a kontakt

Akce proběhne online

Monika Caldrová

Senior Event Manager