Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Moderátor

 • Michael Hovorka

  Michael Hovorka je šéfredaktorem serveru Podnikatel.cz a majitelem rozhlasového hlasu, který po mnoho let využívaly rozhlasové stanice jako Rádio Impuls, Český rozhlas Radiožurnál nebo Frekvence 1. Serveru Podnikatel.cz se věnuje již od jeho vzniku a stále se snaží jeho obsah vylepšovat, což podtrhují i významná čísla návštěvnosti. Vedle toho přednáší na vysoké škole obory zaměřené na online žurnalistiku a jako profesor je známý svou přísnou důsledností v rámci zkoušení. Osobně se velmi rád vyjadřuje v sociální síti Twitter pod nickem @hlasatel, i když si hledal cestu k této sociální síti hned natřikát.

  Šéfredaktor Podnikatel.cz

  Internet Info

Přednášející

 • Martin Diviš

  Martin Diviš pracuje jako ředitel v daňovém a právním oddělení PricewaterhouseCoopers od roku 1999, z toho jeden rok působil ve společnosti PricewaterhouseCoopers ve Velké Británii. Jeho hlavní specializací jsou nepřímé daně. Martin se podílel na řadě mezinárodních projektů zaměřených na optimalizace DPH. Je absolventem Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a promoval na inženýrském studiu v oboru Finance a na bakalářském v oboru Finance – daně a finanční kontrola. Martin je rovněž členem Komory daňových poradců České republiky. Hovoří plynule anglicky a jeho hlavní odvětvovou specializací jsou finanční, leasingové a farmaceutické společnosti.

 • Blanka Mattauschová

  Blanka Mattauschová je ředitelkou odboru nepřímých daní na GFŘ od října 2014. Od roku 1994 pracovala jako daňová poradkyně pro mezinárodní poradenské společnosti a ve své praxi se zabývala problematikou daně z příjmů právnických osob a nepřímých daní. V letech 2007 – 2012 pracovala jako ředitelka odboru nepřímých daní na MF. Při této činnosti zastupovala ČR v rámci jednání pracovních skupin Rady EU zaměřené na oblast daně z přidané hodnoty. Hovoří plynně anglicky.

  Ředitelka odboru nepřímých daní

  Generální finanční ředitelství

 • Lenka Mikulíková

  Lenka je zástupkyní vedoucí oddělení Mezinárodní spolupráce - nepřímé daně a od roku 2013 je vedoucí garanční skupiny (garant) projektu MOSS. Zastupuje ČR na jednáních Stálého výboru pro administrativní spolupráci (SCAC) a jako garant se účastní jednání pro technický vývoj systému MOSS. Na GFŘ pracuje 6 let, kam nastoupila po ukončení svého inženýrského studia Veřejné správy a regionálního rozvoje. Rok studovala na vysoké škole ve Francii, kde se věnovala studiu angličtiny a němčiny pro využití v oblasti obchodu. Hovoří plynně anglicky, německy a francouzsky.

  Zástupkyně vedoucí oddělení Mezinárodní spolupráce – nepřímé daně

  Generální finanční ředitelství

 • Blanka Štarmanová

   Daňový poradce ev.č. 1933, v oboru od r. 1993, poradce od r. 1996

  Daňový poradce

  TaxVision

 • Tomáš Vlk

  Tomáš je senior konzultantem v daňovém a právním oddělení společnosti PricewaterhouseCoopers. Specializuje se na daň z přidané hodnoty a pracuje na projektech zahrnující jak přípravu DPH přiznání, tak poradenskou činnost pro společnosti ze všech odvětví. Tomáš studoval na Fakultě podnikatelské Vysokého učení technického v Brně.