Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

9:10 - 9:30

Získejte peníze ze sociálních sítí

Bar, který neexistuje. Parta nadšenců, desítky podporovatelů a během pár dnů peníze na rozjezd dalšího baru. I tak může vypadat úspěšné podnikání.

Jan Vlachynský Jan Vlachynský

Majitel

Super Panda Circus

Jan Vlachynský

Majitel dvou úspěšných brněnských barů – Baru, který neexistuje a Super Panda Circus. Vystudovaný psycholog a politolog, bývalý dráb v rybárně na Aljašce, nadšený cestovatel.

Profesně se nejvíc zajímá o HR, marketing a tvorbu konceptu. Jeho snem je mít v Brně deset barů, a spoustu dalších po světě.

9:35 - 9:55

Investor jako parťák do byznysu

Vzít svůj osud do vlastních rukou a začít podnikat čistým a férovým způsobem. Jak funguje propojení autorů inovativních nápadů, start-up projektů a alternativních investičních příležitostí se soukromými investory, firmami a institucemi, které hledají nové směry v podnikání a investují své zdroje do inovací?

Jakub Domitra Jakub Domitra

Executive Director

BUSYMAN.CZ

Jakub Domitra

Jakub má zkušenosti v oblasti strojírenství, finančního plánování a tvorbě byznys strategií a proto ví, že každá cesta, aby fungovala se musí předem naplánovat a jít krok po kroku za svým cílem. Je podnikatel/vizionář se zájmem v hledání a rozšiřování potenciálu v pracovních oblastech a nezdolný optimista s vírou v lidi. Mezi jeho koníčky patří motivování lidí a učení je vizím, rodina, příroda a byznys jako takový.

V rámci Busymana na starosti komunikaci a přípravu projektů pro investory, organizaci eventů, prezentování Busymana a jeho činnosti na konferencích, přípravu a implementaci nových vnitřních postupů, koordinaci marketingu a PR a vymýšlení nových strategických plánů.

10:00 - 10:30

Coffee break

10:30 - 10:50

Půjčky s lidskou tváří. A s referencemi.

Klasické banky a nebankovní společnosti jsou svázané striktními pravidly pro půjčování peněz a přijímaní vkladů. Jde to i jinak. Stačí mít dobré reference. Půjčování peněz i jejich příjem může být radostí.

Lucie Tvarůžková Lucie Tvarůžková

CEO

Benxy s.r.o.

Lucie Tvarůžková

V roce 1998 absolvovala Gymnázium T.G. Masaryka v Litvínově. Vystudovala Fakultu sociálních věd UK a City University, Depepartment of Journalism v Londýně. Pracovala postupně v redakci Lidových novin (1998 až 2002), ve vydavatelství Mediacop (2002 až 2006), v deníku Mladá fronta Dnes (2006 až 2007), od roku 2008 byla stálou zpravodajkou Hospodářských novin v Bruselu. 1. dubna 2009 se stala zástupkyní šéfredaktora HN. Od 1. července 2013 se stala šéfredaktorkou portálu IHNED.cz. V roce 2014 se Lucie vydala na boj proti bankovní lichvě jako CEO projektu Zonky - P2P lendingové platformy. Služba byla spuštěna v červnu 2015, úspěšně prošla pilotním obdobím a v září odstartovala naplno.

10:55 - 11:15

Než půjdete do banky...

Jak efektivně zhodnotit či získat peníze. Udělejte na přímo to, co se s nimi děje v bance. Dozvíte se, jak a podle čeho vybírat dlužníka. Že někteří jsou na první pohled vhodnější, než ostatní.

Roman Vyorálek Roman Vyorálek

Vedoucí oddělení risk managementu

FinGOOD

Roman Vyorálek

Spoluzakladatel P2P aukční platformy finGOOD.cz. Má odpovědnost za vedení a strategické směřování společnosti. Věnuje se oblasti financování již téměř 10 let. V Komerční bance zastával pozice Relationship manager - Small business, následně Affluent. Poté se osamostatnil a věnoval se správě investičních portfolií svých klientů. Vnáší zkušenosti jak s úvěrováním začínajících živnostníků, fyzických osob, tak s tvorbou investičních portfolií. Profesní vzdělání zakončil získáním celoevropsky uznávaného profesního titulu European Financial Advisor.

11:20 - 11:40

Sdílejte cestování autem. Jen získáte.

Jako řidič sdílejte volná místa v autě a šetřete nejen své peníze, ale i životní prostředí. Jako pasažér cestujte rychleji, levněji a pohodlněji než hromadnou dopravou. Společná cesta autem navíc přináší i spoustu příležitostí k seznámení. Už jste vyzkoušeli spolujízdu autem?

Jan Mittner Jan Mittner

CEO

Jízdomat.cz

Jan Mittner

Jan Mittner založil v roce 2010 portál Jízdomat.cz, českou jedničku ve spolujízdě. Kromě toho je spolumajitelem SW vývojářské firmy Vergilio a také působí jako doktorand na Vysoké škole ekonomické.

11:45 - 12:05

Auto na půl

Proč si kupovat auto, když si ho lze půjčit. A proč platit za celý den, když jej potřebujete jen na dvě hodiny. Mějte k dispozici spolehlivá auta snadno a jednoduše bez starostí, navíc ohleduplně k městům a životnímu prostředí. Dozvíte se, jak první český carsharing funguje i jak financujeme náš rychlý rozvoj.

Michal Šimoník Michal Šimoník

Ředitel

Autonapůl

Michal Šimoník

Ředitel Prvního českého carsharingu Autonapůl. Aktivní skaut, brněnský patriot a cyklista. Vystudoval sociologii, žurnalistiku a environmentální studia na Masarykově univerzitě, 8 let pracoval v ekologické organizaci. Už během studií se zapojil do fungování Autonapůl, kde nyní pracuje na posunu kamarádského nápadu do moderní a skvělé služby udržitelné mobility.

12:10 - 12:30

Radost z pohybu po městě

Půjčte si růžové kolo kdykoli se vám zachce. Nečekejte v zácpách ani na další dopravní spoj. Dojeďte až tam, kam potřebujete a zamkněte kolo pro dalšího jezdce. Žádné stojany, žádná omezení. Rekola už v pěti českých městech dokazují, že sdílená ekonomika může být řešením v situacích, kde by běžný byznys neměl šanci.

Pavlína Pacáková Pavlína Pacáková

Lektorka, konzultantka a fundraiserka

Rekola Bikesharing

Pavlína Pacáková

Lektorka, konzultantka a fundraiserka. Šest let působila jako fundraiserka mezinárodní ekologické organizace, tři roky pracovala jako hlavní manažerka Strany zelených, vedla úspěšnou senátní kampaň Václava Lásky.

Nyní pracuje na tom, aby proměnila komunitní bikesharing Rekola.cz z oceňované sociální inovace ve společensky prospěšný podnik. Vedle toho konzultuje desítku neziskových projektů, které se soustřeďují na zapojování občanů do rozhodování, odhalování korupčních kauz, podporu vzdělávání dětí ze znevýhodněného prostředí a podporu nezávislého umění.

12:35 - 13:30

Oběd

13:30 - 13:50

Vše, co se dá půjčit

Půjčujeme si všichni. Všechno možné. Z půjčoven i jeden od druhého, někdo méně, někdo více. Ať už proto, že šetříme peníze či životní prostředí, protože je to praktické, nebo z lítosti nad známou průměrnou vrtačkou, která se otáčí jen dvě hodiny svého života. Sousedské půjčování v Česku zatím nefrčí tolik jako jinde. Podíváme se na to, kde to jde, srovnáme. Myslíme si, že když dáme lidem ke sdílení věcí vhodný prostor, zajistíme mu důvěryhodnost a celé to uděláme jednoduše, může se to hodně změnit.

Tomáš Štefek Tomáš Štefek

Spoluzakladatel

Renbo

Tomáš Štefek

Spoluzakladatel Renbo knihovník, lektor, lokální informační kámoš. Rád si půjčuje věci, a rád věci půjčuje jiným. Zajímá jej PR, copy, design služeb. Baví ho stavět mosty mezi lidmi a službami, i mezi lidmi navzájem.

13:55 - 14:15

Směňujte přímo mezi sebou. Řekněte si o nejlepší kurz!

Proč chodit do směnáren, když můžou přímo mezi sebou směňovat jak firmy, tak i jednotlivci? Nezáleží na tom, jak velký objem prostředků potřebujete směnit, ani kdy jste si vzpomněli na to, že budete cizí měnu potřebovat. Můžete směňovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a ušetřit více než 6 % oproti klasickým způsobům. Navíc máte cizoměnové účty úplně zdarma, a můžete si užívat zahraniční platby.

Edgar Fusko Edgar Fusko

Valuto

Edgar Fusko

Mgr. Edgar Fusko se pohybuje v oboru marketingu, reklamy a e-commerce kontinuálně od roku 1996. Působil v nadnárodních reklamních agenturách, jako například JWT, Publics nebo McCann-Erickson. Je odborníkem především na problematiku marketingu v oblasti on-line startupů. Aktuálně spolupracuje se společností Currency One. Tato společnost právě s jeho marketingovým vedením úspěšně uvedla do České republiky projekt Valutomat.cz, který se právě v tomto období mění na evropské Valuto.com.

14:15 - 14:35

Proč elektronické tržiště selhávají?

Proč poslední dobou na burze všechny tržiště padají v hodnotě (Groupon, Yelp, TripAdvisor, Care.com) a dokonce i nastal krach Homejoy, jednoho z největších hráčů na trhu úklidu v domácnostech. Jak se vyhnout největším problémům které tržiště potkávají? O tom všem vám poví Robert Vojáček, ředitel a spoluzakladatel LidskaSila.cz.

Robert Vojáček Robert Vojáček

Ředitel a spoluzakladatel

LidskáSíla

Robert Vojáček

Ředitel a spoluzakladatel LidskáSíla.cz. LidskáSíla.cz propojuje dámy na úklid se zákazníky a plánuje start dalších služeb. Předtím vedl růst start-upu Liftago, který je dnes největším tržištěm taxi dopravy v Česku. Od svého nástupu do zaměstnání však věděl, že se bude chtít v budoucnu postavit na vlastní nohy. Projekt LidskáSíla.cz má za cíl změnit trh s domácími službami.

14:35 - 15:00

Networking

15:00

Předpokládaný konec