Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Moderátor

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Přednášející

Jiří Beneš

Od roku 1994 se věnuji implementaci informačních systémů v dopravě. Nejprve to byly informační systémy pro řízení nákladní dopravy a od roku 2005 jsou to informační a odbavovací systémy pro osobní dopravu. V rámci této činnosti jsem přednášel problematiku informačních systémů v dopravě na vyšší odborné škole a věnoval se školení profesionálních řidičů. V současné době řeším problematiku zavádění a rozšiřování dopravních karet v rámci Moravskoslezského kraje a problematiku využití bankovních karet v Olomouckém kraji ve společnosti ARRIVA MORAVA a.s.

Miloslav Bouček

Miloslav Bouček začínal svou kariéru v oblasti bezpečnosti platebních karet v České spořitelně a Živnostenské bance. V letech 2000 až 2011 pracoval na různých pozicích ve společnosti Diners Club Czech a Diners Club CS, naposledy jako marketingový a obchodní ředitel. Následně působil dva roky jako ředitel společnosti Bonus Club, která provozuje univerzální věrnostní a slevový systém. Od února 2015 zastává pozici Business Development Managera pro ČR a SK ve společnosti SIA, která je jednou z největších společností v oblasti zpracování karetních transakcí a back office pro akceptaci i vydávání karet v rámci Evropy. Ve volném čase hraje golf a zajímá se o historii.

Petr Bouček

Jsem absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Působím v advokacii od roku 2005, od pozic odborného asistenta/paralegal, přes praxi koncipienta od 2009 do 2013 a následně od roku 2014 jako advokát ve sdružení Advokátní kanceláře Trnka, Trnková, Bouček. Jsem zapsán v seznamu advokátů ČAK pod č. 15614. Vedle výkonu advokacie vykonávám činnost lektora a garanta programu obchodního práva a veřejné správy v LIGS University v rámci vzdělávacích programů MBA, DBA, MSc.

Při výkonu advokacie se specializuji především na obchodní právo smluvní a obchodní právo korporátní (správa obchodních společností), práva průmyslového a duševního vlastnictví, pracovní právo, sporná řízení, finanční právo, občanské právo smluvní a v oblasti nemovitostí.

Marcel Gajdoš

Country Manager společnosti Visa pro Českou republiku a Slovensko. Marcel Gajdoš působí na různých pozicích ve společnosti Visa od začátku roku 2006. Dříve zastával pozici Relationship Manager pro Českou republiku a Slovensko, jako i pozici Managera pro HSBC global.

Před svým příchodem do společnosti Visa působil v letech 2003 – 2006 jako Relationship Manager ve společnosti UniBank Slovakia a v období 2001 – 2003 v rámci customer service ve společnosti Well Fargo v USA. Marcel vystudoval VŠ management v Trenčíně a následně Univerzitu v Bratislavě. Získal také titul MBA.

Tomáš Hládek

Pan Hládek byl dlouholetým zaměstnancem centrální banky (se zhruba roční přestávkou na počátku 90. let 20. století pracoval v SBČS a ČNB přes 30 let). Mezi roky 1992 - 2011 působil v různých řídicích funkcích v oblasti platebního styku, později i v oblasti peněžního oběhu. V závěru svého působení v ČNB zastával pozici poradce guvernéra. Pan Hládek byl po několik let členem odborných výborů Evropské centrální banky, podílel se na práci odborných komisí Bank for International Settlements při přípravě souboru pravidel a doporučení v oblasti platebního styku a zúčtování. Po mnoho let je externím poradcem Mezinárodního měnového fondu. V současné době je vedoucím IT projektů v České bankovní asociaci, kterou zastupuje i ve strukturách Evropské bankovní federace či v boardu Evropské platební rady (European Payments Council).

Radek Hrachovec

Radek se věnuje přes dvacet let věrnostním programům a svoji profesionální kariéru trvale spojil s tímto oborem. Dostal jedinečnou šanci od základů vymyslet a spustit Baťa klub, o který se do roku 2010 staral. Poté přešel na volnou nohu a stal se partnerem společnosti Voxwise. Předává své bohaté zkušenosti formou konzultací, workshopů a kompletních projektů na míru. Patří mezi stálé členy poroty The International Loyalty Awards v Londýně. Během let nashromáždil ohromné množství informací o stovkách různých věrnostních programů z celého světa a dal je do veřejně přístupné databáze na adrese dbvp.cz.

Ondřej Knot

Ondřej Knot je spoluzakladatelem a CEO společnosti Dateio, technologického start-upu, který do ČR přináší koncept tzv. CLO marketingu (card-linked offers). Ondřej má dlouholeté zkušenosti z poradenství pro finanční instituce. Pracoval jako manažer ve společnosti Oliver Wyman v Londýně, kde se zaměřoval na strategické projekty v oblasti IT, Operations a Rizika. Předtím pracoval ve společnosti Boston Consulting Group v Praze, kde rovněž působil převážně na projektech pro finanční instituce. Má PhD z ekonomie z CERGE-EI.

Karel Kyovský

Po ukončení studia v roce 1998 Karel Kyovský nastoupil do společnosti dodávající a provozující řešení určených pro telefonování přes internet do zahraničí, kde měl na starost vývoj telefonních aplikací.

V roce 2001 poprvé přišel do styku s prostředím, které ho navždy ovlivnilo. V americkém start-upu 12snap jehož řešení umožňovalo lidem účastnit se automatizovaných aukcí po telefonu a SMS.

Od roku 2003 se věnoval projektům v telekomunikační a finanční sféře ve společnosti Cleverlance, kde získal zkušenosti s vývojem a prodejem softwarových řešení, ale i produktů.

Po krátkém angažmá v Sun Microsystems se rozhodl založit vlastní start-up v oblasti gamingu pod značkou Apollo Games. Po úspěšném exitu z Apollo Games (dnes má přes 100 zaměstnanců) založil v roce 2013 další start-up GENERAL BYTES podnikající v oblasti vývoje a prodeje bitcoin-enabled řešení a produktů do celého světa.

Miroslav Lukeš

Miroslav Lukeš je generálním ředitelem Mastercard pro Českou republiku, Rakousko a Slovensko. Financím a technologiím se věnuje přes 15 let. Do společnosti Mastercard přišel v roce 2011, před tím vedl šest let v McKinsey & Company projekty v oblasti finančních služeb, telekomunikací a hi-tech v Evropě a v USA, především v oblasti strategie, prodeje a marketingu. Pracoval také v GE Money Bank. Absolvoval prestižní program INSEAD MBA ve Francii. Promoval na magisterských programech European Joint Studies Programme a na Vysoké škole ekonomické v Praze v oborech financí a IT managementu.

Marek Obuchowicz

Narozen 1962. Vystudoval Fakultu elektrotechniky Technické univerzity ve Varšavě, specializace Automatizace a Metrika. Má 25 let zkušeností v IT oboru, nejdřív jako designér IC testerů, později na nejrůznějších manažerských pozicích v prodejních a marketingových odděleních. Mezi lety 1994-2001 pracoval jako manažer prodeje a marketingu v Polsku a Pobaltí pro Phillips Components, od 2001 do 2006 jako manažer prodeje a marketingu LG Phillips Displays pro celý svět. Mezi 2006 a 2008 člen dozorčí rady LG Phillips Displays. Od r. 2008 do r. 2014 byl předsedou dozorčí rady NXP Semiconductors Poland, kde byl odpovědný za rozvoj obchodních příležitostí v Polsku, Pobaltí a Skandinávii. Od r. 2015 je manažerem prodeje v Morpho (Safran) Digital & Authentication Solution. Je odpovědný za biometrii, identifikaci a autentikaci pro banky a finanční instituce.

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný se pohybuje v oblasti platebních karet již od roku 2005, kdy nastoupil do společnosti GPE. V letech 2005 – 2011 se věnoval oblasti detekce a prevence podvodných transakcí, nejprve v roli Fraud analytika a později vedoucího Fraud oddělení. Od roku 2011 je členem produktového teamu GPE, kde se podílí na projektech využití platebních karet ve veřejné dopravě. Poslední a aktuální výzvou a pracovní náplní jsou tzv. Smart City projekty.

Tomáš Reytt

Manažer v oddělení Poradenství pro Finanční sektor ve společnosti PwC. Tomáš Reytt má více než 13 let zkušeností v bankovním sektoru. Před nástupem do PwC pracoval na různých manažerských pozicích v jedné z největších bank působících na českém trhu a ve Stavební spořitelně, kde byl především zodpovědný za produktový a segmentový management, obchodní strategii, marketingovou komunikaci, řízení zákaznické zkušenosti, procesů a business development. Má zkušenosti s řízením řady projektů v oblasti Retail a SME strategií a transformací pro přední české, slovenské a zahraniční banky (Srbsko, Slovinsko, Bosna & Hercegovina). Tomáš získal titul MBA z Nottingham Trend University a je držitelem Six Sigma Green & Black Belt.

Richard Walitza

Ve společnosti Mastercard má na starost rozvoj mobilních plateb a vývoj nových digitálních platforem. Před nástupem do Mastercard pracoval ve společnosti Telefónica, kde se věnoval vývojí platebních řešení a vedl oddělení NFC & Financial Services. 15 let profesionálního života ztravil v Německu, kde se věnoval oblasti zásilkového a internetového prodeje. Mezinárodní obchod vystudoval na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.