Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Připravované legislativní novinky roku 2015 ve mzdové účtárně

Téma
Připravované legislativní novinky roku 2015 ve mzdové účtárně

Cílem semináře je seznámit účastníky se změnami v oblasti mezd, zejména změnami daňovými, v sociální oblasti, v nemocenském pojištění a změnami v exekučních a insolvenčních srážkách. Seminář je určen zejména pro mzdové účetní, ale i další, které zajímá problematika mezd.

Dagmar Kučerová

PhDr. Dagmar Kučerová

Lektorskou činností se zabývá od roku 2009. Zaměřuje se na oblast mzdového účetnictví a personalistiky, včetně legislativních novinek a aktuálních právních výkladů z dané oblasti. Středoškolské ekonomické vzdělání a několikaletou účetní praxi doplnila studiem pedagogiky na filosofické fakultě se specializací v oboru vzdělávání dospělých. Je držitelkou certifikátu Bilanční účetní, členkou Komory certifikovaných účetních. Několik let přednášela na UTB Zlín na fakultě managementu a ekonomiky, Ústav financí a účetnictví. Působí také jako redaktorka serveru Podnikatel.cz, kde publikuje články převážně z oblasti pracovněprávní a daňové problematiky.

Co všechno se bude na worshopu probírat?

  • Daňové změny v souvislosti se zavedením dětských skupin – osvobození nepeněžního plnění, daňově uplatnitelné náklady, sleva za umístění dítěte, prokázání slevy – uplatnitelné již v roce 2014 atd.  
  • Novela zákona o daních z příjmů – změny ve zdanění závislé činnosti, zdanění důchodu, osvobozené příjmy, benefity zaměstnavatele, zdanění autorských honorářů plátcem, omezení daňových paušálů, nezdanitelné části základu daně (darování krve, penzijní a životní pojištění – omezení a nová lhůta pro dodanění), doplňkové spoření, solidární daň, spolupracující osoby, daňové slevy, diferencované daňové zvýhodnění, vyživované osoby a pěstounská péče, změny v ročním zúčtování a další připravované změny daně z příjmů od roku 2015 (příp. 2014).
  • Změny v sociálním a zdravotním pojištění – vyměřovací základ pro sociální a zdravotní pojištění, sazby pojistného, elektronická podání, změny v odvodech u dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti, soustavná příprava na budoucí povolání na vyšší střední škole, neplacené volno a další.
  • Nové redukční hranice pro nemocenské pojištění, náhrada mzdy 2015, nové zálohy na pojistné, maximální vyměřovací základ.
  • Novinky v hlášení o pracovních úrazech (nová příloha), nový seznam nemocí z povolání.
  • Sazby zahraničního a tuzemského stravného v roce 2015.
  • Změny v exekučních a insolvenčních srážkách 2015.
  • Další připravované novinky pro rok 2015.
  • Pro účastníky bude zpracován podrobný materiál.

Co je v ceně workshopu

- výuka zkušeným a profesionálním lektorem
- certifikát absolventa
- elektronické, příp. tištěné materiály a podklady
- oběd v restauraci, teplé i studené nápoje po celý den

Místo konání

Místo a kontakt

Školicí místnost Internet Info
Milady Horákové 116/109
Praha 6
160 00

Lenka Petrašová

Event Director