Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Michal Feix

Michal Feix je od ledna 2012 výkonným ředitelem společnosti Seznam.cz. Je pravou rukou Pavla Zimy, generálního ředitele společnosti, a stará se o chod všech složek firmy, vyjma produktové části, kterou si napřímo řídí Pavel Zima. Před pozicí výkonného ředitele ve společnosti Seznam.cz působil jako provozní ředitel. Před příchodem do společnosti Seznam.cz v roce 2004 působil na technických pozicích u obou českých konkurenčních portálů. Je absolventem ČVUT FEL a MBA.

Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš Ferjenčík je místopředseda České pirátské strany. Podílel se na začlenění českých Pirátů do mezinárodního pirátského hnutí. Spolupracuje s pirátskými europoslanci ze Švédska ve snaze zastavit ACTA a především se zasazuje o to, aby měla veřejnost skrze Piráty své zástupce v debatě o podobě copyrightu a související regulace Internetu. Působí i jako šéfredaktor Pirátských novin (www.piratskenoviny.cz). Studuje na Fakultě humanitních studií UK.

Kateřina Hrubešová

V reklamě, marketingu a v médiích se Kateřina Hrubešová pohybuje přes 20 let. Nasbírala zkušenosti v mediální a reklamní agentuře, v mediazastupi­telství a v neposlední řadě i ve vydavatelství tištěných titulů. Ze specializace na klasickou marketingovou komunikaci a ATL média se, vzhledem ke svým zájmům, vyprofilovala na manažera pohybujícího se v tzv. nových médiích – internetu, v mobilním světě a v sociálních sítích. V jejích postojích se zrcadlí pohled praktika starých médií a fanouška virtuálních světů s mírně skeptickým přístupem k věci. Zastávala pozice v PR, marketingu a ve vrcholovém managementu firem. Má zkušenosti jak s nadnárodními společnostmi, tak s neziskovým sektorem. Dnes je výkonnou ředitelkou Sdružení pro internetový rozvoj, řídí profesní organizaci, která určuje trendy na internetovém trhu v České republice.

Pavel Kohout

Pavel Kohout, 39 years, married, 3 sons. He has been working at the position of Executive Manager of New Media in the Czech Television (= ČT, Česká televize). He passed to ČT from Prima Online where he worked as head of development department ad formerly as head of Internet department at FTV Prima. Previously, he worked as manager of a software company. He started his professional career as programmer. In 1996, he stood at the cradle of the first Czech multimedia encyclopaedia on CD-ROM. He likes to devote his leisure time to his family, floorball and music.

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Antonín Král

Antonín Král je ředitelem společnosti Alnair a.s., která stojí za vývojem platformy nangu.TV. Stojí za návrhem jejích klíčových komponent. Ph.D. získal na FJFI ČVUT na téma distribuované souborové systémy na experimentech v CERN, BNL a RIKEN. Navrhoval také části páteřních sítí telekomunikačních společností jako T-Systems a Deutche Telekom.

Martin Krautwurst


Od roku 1992 pracoval v různých technických funkcích ve společnosti Kabel Plus, a.s. a UPC Česká republika, a.s. V devadesátých letech mimo jiné stál u zrodu prvního digitálního satelitního vysílání v ČR. V roce 2002 byl jmenován ředitelem pro širokopásmový internet. Od roku 2010 zastává funkci Network and Provisioning Manager. Jeho prvořadým úkolem je provoz a rozvoj datové a hlasové sítě UPC. Ing. Martin Krautwurst je absolventem VUT Brno.

Pavlína Kvapilová

Pavlína Kvapilová řídí v České televizi divizi Nová média. V letech 2007-2011 se podílela na budování zpravodajské stanice ČT24. Vedla velké speciály jako byly Obama v Praze, Benedikt XVI., Studio Volby 2010, Planeta Země 2011 a další. Na ČT24 se věnovala kromě řady jiných aktivit i postupnému zavádění interaktivních prvků, ze kterých stanice těžila v různých formátech. Na obrazovce se objevovala jako jedna z tváří Hyde Parku ČT24. Pracovala také v Českém rozhlase, mimo jiné jako zpravodajka v Bruselu. Studovala ekonomii a italianistiku, její vášní je fotografie, cestování, psychologie či yoga.

Jan Potůček

Jan Potůček je account managerem v PR agentuře Taktiq Communications, zabývá se mediální podporou a konzultacemi klientům - např. ESET software, ADATA, Air Telecom. V minulosti dlouhá léta působil jako novinář zaměřený na média. Zakládal a deset let vedl odborný web DigiZone.cz o digitálním televizním vysílání, působil jako reportér v týdeníku Reflex, vedoucí přílohy Media a redaktor domácí redakce Lidových novin, aj. Spoluzakládal a vedl weby RaM.cz a RadioTV.cz.

Radek Přikryl

Radek Přikryl (*1973) podniká od roku 1992. Vlastnil reklamní a vydavatelskou agenturu, podílel se na budování obchodní sítě a infrastruktury vysílačů T-Mobile, pracoval jako poradce v investičních fondech. Od roku 2004 se pohybuje v multimédiích. Byl spoluzakladatelem služby Topfun, jedné z prvních VoD služeb na území ČR a SR. Jako akcionář společnost opustil v roce 2014. Mimo jiné také vybudoval nejpoužívanější aplikaci s přehledem TV programů u nás, která má už více jak 2 mil. stažení, Tiviko. V roce 2015 přijal výzvu nastartovat VoD službu s globálním dosahem, Banaxi Limited, z pozice generálního ředitele (CEO) a tuto funkci dodnes zastává. Je ženatý, má čtyři děti a rád cestuje za teplem.

Josef Šlerka

Josef je sémiotik a odborník na analýzu dat ze sociálních sítí. Vedl Nadační fond nezávislé žurnalistiky a předtím také výzkum ve firmě Socialbakers. Mimo jiné působí jako vysokoškolský pedagog (vede obor Studia nových médií) na Karlově univerzitě, kterou také vystudoval. V roce 2014 získal titul osobnost roku v rámci cen českého internetu Křišťálová lupa. Založil překladatelský časopis Plav.

Daniel Vondráček

Daniel Vondráček zodpovídá v Telefónice za služby IPTV, služby mobilního obsahu a mobilní platební služby. V telekomunikacich,se pohybuje od roku 2000. V roce 2005 se podílel na spuštění služby O2TV definicí programové skladby a vyjednáváním s dodavateli obsahu. Vystudoval Elektrotechnickou fakultu VUT Brno.

Lukáš Záhoř

Lukáš Záhoř je šéfproducent Fameplay. Vede kreativní a produkční tým který pomáhá vymýšlet a tvořit obsah internetových televizí značek, tváří a témat. Tato aktivita navazuje na jeho předchozí zkušenosti, kdy byl v rámci Mall.tv zodpovědný za vyhledávání, vyvoj a vyrobu pořadů vhodných pro online publikum. Připomeňme, že coby šéfproducent se Lukáš Záhoř v uplynulé dekádě zasadil o přeměnu Stream.cz z videoserveru v nejsledovanější tuzemskou internetovou televizi. Tomuto období předcházelo čtyřleté působení ve Filmové škole Zlín, kterou řídil v letech 2003–2007. Stojí i za seriálem večerníčků Krysáci, včetně jeho knižní podoby.