Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Muriel Anton

Muriel Anton je od 1. června 2008 generální ředitelkou českého Vodafonu a nedávno byla již potřetí Hospodářskými novinami zvolena za nejvlivnější ženu českého byznysu. Rozená Kanaďanka nastoupila do českého Oskara v roce 2000 na pozici viceprezidentky pro finanční záležitosti a podílela se na jeho prodeji nadnárodnímu Vodafonu. Věnuje se mimo jiné také rozvoji mentoringového programu pro ženy Odyssey 2010.

Veronika Bednářová

Vystudovala divadelní vědu na FF UK v Praze a umělecký management na New York University v New Yorku (Fulbrightovo stipendium). Od roku 1996 pracovala jako zahraniční reportérka časopisu Reflex, nyní je reportérkou Lidových novinách. Píše cestopisné reportáže z Ameriky i Afriky a exkluzivní, profilové rozhovory se zajímavými lidmi – například s Madeleine Albrightovou či Woody Allenem. Od roku 2002 je šéfredaktorkou česko-anglického Festivalového deníku na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Od ledna 2006 přednáší umění reportáže na New York University (NYU) v Praze. Vyšla jí kniha reportáží Má americká krása, s fotografiemi Jana Šibíka. Je vdaná a má čtyřletou dceru.    

Eva Kejkrtová Měřičková

Eva Kejkrtová Měřičková je ředitelkou Dejvického divadla, jedné z nejuznávanějších uměleckých scén v České republice. V jeho čele stojí od jeho založení v roce 1992. Pod jejím vedením v divadle vznikla divácky i kritikou ceněná představení (mezi nejvýraznější osobnosti patří umělecký šéf a režisér Miroslav Krbot, režisér Petr Zelenka, herec Ivan Trojan), divadlo bylo zvoleno již třikrát Divadlem roku v rámci vyhlašování cen Alfréda Radoka.

Hana Malinová

Hana Malinová je výkonnou ředitelkou občanského sdružení Rozkoš bez rizika, které z její iniciativy vzniklo v roce 1992. Sdružení prostřednictvím terénní sociální práce a diagnostiky zajišťuje prevenci a léčbu sexuálně přenosných chorob a HIV/AIDS, především se zaměřením na osoby s velmi rizikovým sexuálním chováním a životním stylem. V evidenci je dnes přes 4 400 osob.

Petra Procházková

Petra Procházková je výjimečnou novinářkou, která se stala známou svým zpravodajstvím založeném na osobním svědectví z válečných konfliktů, především na Kavkaze, ale třeba i ve Východním Timoru nebo Afghánistánu. V čečenském Grozném se věnovala humanitárním aktivitám, založila zde i dětský domov pro válečné sirotky. Po nuceném odchodu z Ruska se nadále věnuje novinářské práci a rozvíjí činnost občanského sdružení Berkat, které pomáhá dětem, ženám v Čečensku, Afghánistánu a uprchlíkům v České republice.