Menu Zavřít

Blog

Pořádáme odborné akce od školení až po velké celodenní konference. Online i offline. Podívejte se na ně.

Daně, daně a zase ty daně

Daňové formuláře 2019 ke stažení a daňová poradna. Daň z nemovitých věcí (nemovitostí), daň z příjmů fyzických osob, silniční daň, DPH, přehled příjmů a výdajů – všechno máme a další budou přibývat. Již dnes můžete stahovat formuláře, nebo je vyplnit online. Potřebujete radu? Máme pro vás daňového poradce.
23. 1. 2019

Nadále vás server Měšec.cz bude v roce 2019 provázet daněmi. Pokud jste nedočkaví a chcete nebo musíte co nejdříve splnit své daňové povinnosti, nemusíte na nic čekat a můžete využít náš daňový servis.

Daňové formuláře

Na Měšci najdete všechny dostupné typy daňových formulářů. Můžete použít pět typů formulářů:

  1. značkové formuláře Měšce v Excelu od daňověporadenské společnosti Aspekt HM,
  2. offline formuláře k tisku a ručnímu vyplnění,
  3. chytrá PDF k vyplnění na počítači,
  4. online formulář EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy.

Interaktivní formuláře, Excel a chytrá PDF

Finanční správa České republiky pravidelně připravuje formuláře ve formě chytrých PDF. Ke dni publikace článku chytrá PDF od Finanční správy zatím nejsou k dispozici, ale jakmile je Finanční správa uvolní, obratem je připravíme. Sledujte Měšec.

Podobně máme pro vás připravené formuláře od zdravotních pojišťoven a České správy sociálního zabezpečení. Některé zdravotní pojišťovny ještě své formuláře nezveřejnily, proto je za vás opět pohlídáme, až tak učiní.

Jakmile budou k dispozici formuláře v Excelu od společnosti ASPEKT HM, která je pro nás vyrábí, najdete je v přehledu daňových formulářů v odkazech v boxu.

Pokud jste nedočkaví, můžete využít online přiznání pomocí online formulářů EPO pro online podání daňového přiznání přes web Finanční správy. Ty jsou již funkční a kromě elektronického podání si je samozřejmě můžete vytisknout v PDF. Všechny odkazy na správné EPO formuláře najdete v souhrnné sekci Daňové formuláře ke stažení – komplet.

Celý článek si můžete přečíst serveru Měšec.cz