Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Přednášející

Moderátor

 • Petr Krčmář

  Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá téměř dvacet let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je aktivním členem sdružení vpsFree.cz, ve kterém členové spravují vlastní VPS infrastrukturu.

  Šéfredaktor serveru Root.cz

  Internet Info

Přednášející

 • Kamil Brejcha

  Kamil Brejcha je zakladatel online pracovního tržiště NejPomocníci, které jako první P2P tržiště na světě integrovalo platbu Bitcoinem. Specializuje se na informační technologie, telekomunikace, nové trendy, jako sdílená ekonomika a decentralizované aplikace. S Bitcoinem přišel poprvé do styku při pobytu ve Velké Británii v roce 2010, díky nelegálnímu tržišti SilkRoad a zvědavosti, jak vlastně Bitcoinové platby fungují. Vystudoval BBA na Czech Management Institutu a Online Technology Entreprenurship kurz na Standforské Univerzitě.

  Zakladatel a jednatel

  NejPomocník.cz

 • Pavel Hejl

  Pavel Hejl je právník advokátní kanceláře Bird & Bird, s.r.o. Specializuje se na oblast duševního vlastnictví, informačních technologií a telekomunikací. Rovněž má zkušenosti z oblasti insolvenčního práva a ochrany hospodářské soutěže. Do Bird & Bird přišel z firmy Weinhold Legal. Vedle právní praxe působil pět let jako vývojář IT systémů, mj. se podílel na informačním systému Nejvyššího soudu. Je absolventem Právnické fakulty UK a Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

 • Hynek Horák

  Hynek Horák (CrownCoin.com) má zkušenosti z online i offline businessem, vlastní měna je jeho “dětským snem”. Proč můžou banky tisknout peníze a my nemůžeme? Donedávna to byla neřešitelná otázka, dnes je tomu trochu jinak…. Z kryptoměn investoval zatím převážně do Bitcoinu a Ripplu. Je pravidelným přispěvatelem článků o kryptoměnách a za velkou zábavu považuje prodírat se nekonečností bitcointalku (největší forum na kryptoměny) a dalších "kryptofór".

  Vrchní žvanil

  Trh Nápadů

 • Daniel Houška

  Daniel Houška je zakladatel a investor brněnského startupu Bitcoinpay. Od roku 2010 je spolumajitelem společnosti poskytující platební služby. S Bitcoiny přišel poprvé do styku v roce 2010. Specializuje se na oblast informačních technologií, legislativy a platebních služeb. Je absolventem fakulty informatiky a statistiky VŠE. Ve volném čase rád cestuje, jezdí na lyžích, snowboardu a vyhledává aktivní sporty.

  Co-founder

  Bitcoinpay.com

 • Jan Hrach

  Jan Hrach je studentem MFF UK. Zabývá se vývojem hardwaru a počítačovou bezpečností, ke které samozřejmě patří i decentralizované měnové systémy. Je autorem několika popularizačních článků o Bitcoinu i odvozených měnách. Ve svém volném čase působí v pražském hackerspace brmlab, kde se věnuje projektům od stavby rentgenu přes 3D tisk po digitální zpracování rádiových signálů.

 • Marek Palatinus

  Marek, also known as slush, is the inventor of the bitcoin mining pool concept and operator of the Slush’s mining pool, designer of the lightweight Stratum protocol and the core programmer of TREZOR. With nearly 15 years experience in IT, Marek has co-developed several successful internet startups and worked as an enterprise architect for one of the largest banks in Central Europe. Since his introduction to Bitcoin in 2010, he has dedicated his entire time to developing useful services and tools that can make bitcoin widely adopted.

  Architekt

  SatoshiLabs

 • Igor Uherčík

  Ing. Igor Uherčík je zkušený podnikatel v internetových oborech. Je spolumajitelem bitcoin burzy Bitstock, dále je spolumajitelem významného internetového prodejce zájezdů Agentura Zájezdy.cz, a.s. a některých menších byznysů. Celé svoje podnikání věnuje hledání stále nových a nových výzev, což digitální měny aktuálně jsou. K bitcoinům se dostal postupně z drobného zájmu, přes větší obchody na zahraničních burzách až po vytváření infrastruktury pro tento byznys v Česku.

  Podnikatel

  Bitstock.cz