Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:25 - 9:30

Úvodní slovo

David Slížek David Slížek

Šéfredaktor

Lupa.cz

David Slížek

David Slížek má za sebou bohaté zkušenosti z médií. Začínal v rádiu Alfa s jednou z prvních českých relací o technologiích. Následovalo rádio Regina (Český rozhlas), kde postupně působil na pozicích redaktor, moderátor, editor a vedoucí zpravodajství. Celkem šest let strávil v online deníku Aktuálně.cz, nejprve jako editor (editoval například magazín Datarama.cz), později jako šéfeditor a zástupce šéfredaktora. Připravoval projekt VIP blogů a podílel se i na redesignu Aktuálně.cz v roce 2007. Do společnosti Internet Info přišel z vydavatelství Economia, kde působil na pozici šéfeditora iHNed.cz.

9:30 - 10:00

Jak vyjednat podmínky investice, aby se z budoucí spolupráce nestala noční můra

Podařilo se vám nalézt investora, který má zájem investovat do vašeho podnikání? Gratulujeme. Tím pro vás však nic nekončí, ale všechno naopak teprve začíná. Matyáš Bokůvka shrne, jaké existují základní formy investic (od jednoduchých zápůjček přes konvertibilní úvěry až po přímé vstupy do společnosti s poskytnutím příplatku mimo základní kapitál), jak takový proces sjednání a získání investice obvykle probíhá, a na jaké podmínky je dobré dát si při vyjednávání obzvláště pozor. To vše srozumitelně včetně praktických příkladů.

Matyáš Bokůvka Matyáš Bokůvka

právník

eLegal advokátní kancelář

Matyáš Bokůvka

Matyáš se v AK eLegal specializuje na obchodní právo, Private Equity a právní poradenství v oblasti investic. Široký přehled má i v korporátní oblasti. Poskytuje komplexní právní poradenství zejména podnikatelům, ať už se jedná o dynamicky se rozvíjející start-upy, stabilní rodinné firmy i nadnárodní korporace. Pomůže správně nastavit vztahy uvnitř společnosti i navenek s obchodními partnery nebo investory. Zabývá se také poradenstvím v oblasti obchodních transakcí, kde asistuje klientům jak na straně prodávajících, tak kupujících.

10:00 - 10:30

Bez peněz do hospody nelez. Platí to i u společnosti?

Snad každý z nás slyšel v útlém mládí od svých rodičů „bez peněz do hospody nelez“. Platí to však i pro společnost?

Při řízení podniku je získávání finančních prostředků jedním z klíčových aspektů pro jeho úspěšné fungování. Jaké jsou základní formy financování podniku a jak se rozhodnout, zda využít vlastní nebo cizí zdroje? Na této přednášce budou rozebrány výhody i nevýhody jednotlivých zdrojů financování, včetně bankovních produktů. Posluchačům rád nabídnu vlastní zkušenosti vč. tipů, jak zajistit finanční stabilitu podniku a úspěšně ho rozvíjet.

Pavel Klein Pavel Klein

Jednatel

MOTMOT Plus

Pavel Klein

Jsem absolventem VŠ Mendelovy univerzity v Brně, obor Ekonomika a management. Po vysoké škole jsem pracoval ve dvou firmách, kde jsem prohloubil své zkušenosti v rámci ekonomiky podniku a řízení lidí. V roce 2017 jsme se spolu s bráchou a dvěma dalšími kamarády vrhli do podnikání. Aktuálně spoluvlastníme tři společnosti, ve dvou z nich jsem jednatelem. Mou hlavní pracovní náplní je finanční řízení a ekonomika daných společností.

10:30 - 11:00

Crowdfunding (nejen) jako zdroj kapitálu

Je crowdfunding chytrý způsob, jak rozjet podnikání na začátku bez nutnosti vstupu investorů? Může velmi dobře zafungovat jako marketingová kampaň pro etablovanou firmu? Jaké jsou výhody a nevýhody crowdfundigové kampaně? Na co si dát pozor? Jak se dobře připravit? O tom všem si budeme povídat.

Michal Presse Michal Presse

CMO

Skinners Technologies

Michal Presse

Michal začínal pozici specialisty na sociální sítě v marketingovém oddělení České spořitelny. Další zkušenosti získal v marketingové agentuře UNIFER, kde se postupně stal šéfem digitální divize. V roce 2019 nastoupil na pozici CMO do společnosti Skinners, která vyrábí a prodává unikátní „ponožkoboty“ ve 120 zemích světa a mimo jiné válcuje crowdfundigové portály jako Kickstarter či HITHIT.

11:00 - 11:30

Využívejte dotace pro podnikatele jako zdroj finanční podpory

Co se dozvíte během naší prezentace? Představíme vám dotace, které čekají podnikatele v roce 2023. Jak konkrétně mohou pomoci nastartovat nový projekt a podpořit inovace? Zaměříme se také na ukázky realizovaných projektů našich klientů z praxe. Nenechte si ujít přednášku enovation. Kdo jsme? Profesionálové v oblasti poradenství s čerpáním evropských a státních dotací. Dotacím se věnujeme již od roku 2007 a pomáháme s projekty firmám, podnikatelům a dalším subjektům. Naši odborníci na dotace mají 90% úspěšnost při podávání projektů. Provedeme vás spletitou cestou čerpání finanční podpory a vy můžete svou energii věnovat jiným tématům. 

Alexandra Krejzová Alexandra Krejzová

Project Team Manager

eNovation

Alexandra Krejzová

Jako garant dotačních programů má za sebou 20 let praxe s výzkumnými a vývojovými projekty včetně mezinárodních programů. Vedla více než 45 úspěšných projektů + 3 mezinárodní. Například programy Technologické agentury ČR (TAČR), Sedmý rámcový program (Nyní Horizon Europe), Eurostars nebo Central Europe. Pro firmy získala více jak 1 miliardu Kč. Díky svým zkušenostem má výborný přehled o dotační i nedotační podpoře u nás i v celé EU.

11:30 - 12:00

Úspěšný prodej na online tržištích – doporučení a první nahlédnutí na Kaufland.cz a Kaufland.sk

Mirka z Kaufland Global Marketplace prozradí co je důležité a na co si dát pozor při prodeji na online tržištích. Poté se Mirka bude věnovat podrobnostem a poskytne první nahlédnutí na naše nové online tržiště Kaufland.cz v Česku a Kaufland.sk na Slovensku. Ukážeme vám konkrétní kroky a doporučení, jak s námi začít a jak úspěšně prodávat, abyste oslovili nové cílové skupiny.

Miroslava Birešová Miroslava Birešová

Manažer mezinárodního prodeje CZ / SK

Kaufland Global Marketplace

Miroslava Birešová

Mirka pracuje ve společnosti Kaufland Global Marketplace od roku 2021 jako manažerka mezinárodního prodeje. Během své bohaté profesní dráhy v oblasti e-commerce se podílela na internacionalizaci na třinácti evropských trzích nebo na implementaci dvoustranných obchodních modelů. Pro Kaufland Global Marketplace Mirka získává nové prodejce z Česka a Slovenska pro kaufland.de, kaufland.cz a kaufland.sk a zároveň optimalizuje prodejní výkony stávajících partnerů.

12:00 - 13:00

Oběd

13:00 - 13:30

Peníze jsou jen začátek

Máte už peníze na svůj podnikatelský záměr. Gratuluji. Co ale teď udělat pro to, abyste se dostali mezi tu úspěšnou desetinu firem, která přežije první tři roky? Rozhodně vám pomůže efektivně sestavený business plán, kde si upřesníte své konkurenční výhody, definujete svou značku nebo nastavíte správné ceny. A pokud poznáte i taje behaviorální ekonomie, tak budete umět ovlivňovat iracionální rozhodování svých zákazníků.

Zdeněk Hašek Zdeněk Hašek

Manažer pobočky, konzultant a lektor

OK REAL ESTATE

Zdeněk Hašek

Zdeněk je marketingový matador - pracoval přes 20 let převážně jako marketingový manažer ve zvučných firmách (např. Jan Becher - Pernod Ricard, Groupe SEB, ETA, Toyota, Marks & Spencer nebo Alza.cz). Po odchodu na volnou nohu začal konzultovat, učit na vysokých školách a od roku 2020 jsou jeho prioritou reality. Pracuje jako realitní makléř a manažer pobočky v OK Real Estate. Jeho největší vášní je golf.

13:30 - 14:00

Minimalismus ve finančním řízení

Pokud jste laik, ve finančním řízení se můžete snadno utopit. A rozhodnout se, že nebudete dělat radši nic a ono to nějak dopadne.
Na přednášce o minimalistickém finančním řízení se dozvíte, jaké základní a jednoduché kroky je dobré dělat, abyste získali nad svým podnikáním větší kontrolu. Jak se nezahltit a na co se ve financích soustředit, když podnikání roste.

Lucie Krausová Lucie Krausová

ekonomka a lektorka

Ing. Lucie Krausová

Lucie Krausová

Lucie Krausová je ekonomka, účetní, lektorka a konzultantka s dvacetiletou praxí. Spolupracuje především s podnikateli na volné noze, majiteli malých firem a menšími neziskovkami. Soustředí se na podnikatelskou finanční gramotnost, jednoduché analýzy, finanční plánování a cenotvorbu.

14:00 - 14:30

Možnosti státní podpory podnikatelů ve formě záruk a zvýhodněných úvěrů

Národní rozvojová banka poskytuje podporu zejména malým a středním podnikům ve formě finančních nástrojů (tj. záruk, zvýhodněných úvěrů a kapitálových vstupů) od roku 1992. V současné době se lámou programová období a připravují se a postupně spouští nové programy podpory hlavně z unijních zdrojů. Co vše budou moci čeští podnikatelé prostřednictvím NRB získat? To se dozvíte na přednášce.

Michaela Formánková Michaela Formánková

ředitelka pobočky Praha

Národní rozvojová banka

Michaela Formánková

Michaela Formánková působí v NRB od dubna 2019, od září 2019 na pozici ředitelky pražské pobočky a spolu s kolegy se stará o financování podnikatelů působících zejména v oblastech Prahy, středních a severních Čech. Předtím více než 14 let pracovala v Komerční bance na různých pozicích.

14:30 - 15:00

Ziskovější projekty s Freelem

Během přednášky uvidíte, jak nástroj Freelo pomáhá firmám a podnikatelům zvládat projekty a úkoly s lehkostí. Na konkrétních případech uvidíte jak, snadné může být plánování, průběh i vyhodnocování projektů.

Karel Dytrych Karel Dytrych

Kapitán

Freelo

Karel Dytrych

Kapitán Freelo.io, který se snaží zjednodušovat podnikání druhým. Natáčí podcast Z Podpalubí, školí efektivní organizaci práce a projektové řízení v týmech. Od roku 2017 se snaží vzdělávat a posouvat česko-slovenskou SaaS scénu skrze projekt SaaSkaři.

15:00

Předpokládaný konec konference