Tato akce již proběhla. Další akce Digitální transformace 2023 se koná 3. 5. 2023.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení konference

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

9:10 - 9:40

Doba cloudová

Začátek nového tisíciletí přinesl zrod cloudových služeb. Rok 2020 je prvním kdy celosvětová útrata zákazníků za cloudové služby překročila tu za tradiční datová centra, což jasně potvrzuje, že cloud není jen „Buzzword“. Zvládnutí cloudových řešení se stane faktorem nutným nejen pro zvýšení ale samotné udržení konkurenceschopnosti společností. Ve střední Evropě jsme stále jen na začátku této cesty, ačkoliv zdá se pandemie Covid-19 byla budíčkem i pro nás. Podívejme se společně jako to s cloudovými službami v regionu vypadá, jaké jsou klíčové bariéry pro jejich využívání a co dělat pro jejich překonání.

Juraj Vaško Juraj Vaško

Cloud, Infrastructure & Engineering Lead, ČR&SK

Accenture

Juraj Vaško

Juraj Vaško se už více než 20 roků pohybuje v oblasti IT infrastruktury, vývoje a bezpečnosti s projekty realizovanými napříč všemi odvětvími lokálně, v Evropě i mimo ni. Získané spektrum technických, ale i kulturních zkušeností využívá v komplexních transformačních projektech s cílem pomoct zákazníkům realizovat hodnoty v souvislosti s nasazením nových technologií. Aktuálně je ve společnosti Accenture zodpovědný za služby poradenství, transformace a provozu v oblasti cloudu, infrastruktury a inženýringu pro zákazníky v regionu střední Evropy a soustředí se se svým týmem primárně na podporu zákazníků při nasazování a optimalizaci využívání cloudových řešení v rámci regionu.

9:40 - 10:10

Jak efektivně spravovat různé Kubernetes clustery napříč datovými centry a public cloudy?

Provozujete větší množství Kubernetes clusterů a řešíte, jak jednoduše tyto clustery spravovat? Řídit centrálně přístupová práva, aktualizace, nasazování aplikací atd. V prezentaci Vám představíme řešení Rancher od společnosti SUSE. Rancher je jedničkou v oblasti open source řešení pro správu Kubernetes clusterů napříč datovými centry i cloudy. Rancher je jediné řešení, které Vám umožňuje spravovat libovolnou CNCF certifikovanou Kubernetes distribuci jak on premise, tak i v rámci public cloud (AWS, Azure atd.). Součástí přednášky bude i několik demo ukázek využití řešení v praxi.

Martin Zikmund Martin Zikmund

Pre-Sales Manager, region Central Europe

SUSE

Martin Zikmund

Martin Zikmund vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze obor Informační systémy a technologie. Již během studia pracoval v presales oddělení ve společnosti IBM (softwarové divizi). Po krátké roční zkušenosti na straně zákazníka se vrátil zpět na stranu dodavatelů, kde nejprve působil téměř 5 let ve společnosti SAP. Zde měl na starosti rozvoj tehdy nové oblasti řešení pro mobilní přístup k SAP aplikacím, následně pak utilitní zákazníky a platformu SAP HANA a S/4HANA. Nyní již více jak 6 let působí ve společnosti SUSE, kde má na starosti presales oddělení v rámci regionu střední Evropy. Martin se zajímá o kritickou infrastrukturu a zároveň i o nové trendy v podobě kontejnerizace aplikací a platforem pro jejich provoz.

10:10 - 10:40

Zálohování v Cloudu, do Cloudu a mezi Cloudy…

Jak jsou vaše data chráněna v Cloudu a proč by vás to mělo zajímat? Co je to model sdílené odpovědnosti a jak souvisí se zálohováním?

Oplatí se zálohovat do Cloudu? Jaká jsou rizika Backup as a Service služeb? Jaký je rodíl mezi vysokou dostupností, retencí a zálohou?

Kdo je odpovědný za data provozovaná v SaaS službách? Na tyto a mnohé další nejasnosti týkající se ochrany dat v návaznosti na využívání cloudových služeb se budeme snažit najít odpovědi v tomto vstupu.

Boris Mittelmann Boris Mittelmann

Senior Systems Engineer

Veeam Software

Boris Mittelmann

Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

10:40 - 11:00

Přestávka

11:00 - 11:30

Bezpečnost v AWS Cloudu

Ptáte se, jestli je veřejný cloud bezpečný nebo spíš představuje bezpečnostní riziko? Řekneme si, jak k bezpečnosti přistupuje Amazon Web Services. Projdeme si základní koncepty bezpečnosti, dále se podíváme na certifikace a nakonec se zaměříme na granulární bezpečnost, jíž lze dosáhnout pouze v cloudu (AWS IAM Policy, AWS IAM Role, AWS IAM User aj.). Na závěr si představíme case studies stávajících klientů a příklady, jak můžete granulární bezpečnost začlenit do svého Dev(Sec)Ops procesu.

Miro Mašat Miro Mašat

Solutions Architect

Amazon Web Services

Miro Mašat

Miro Mašat už 4 roky pomáhá AWS zákazníkům v enterprise segmentu porozumět cloudu, migrovat existující aplikace, či navrhovat cloud native systémy. Soustřeďuje se hlavně na datovou analytiku, ML a IaaC. Miro se rád ve volném čase věnuje turistice, cestování a vyrábění IoT zařízení a aplikací.

11:30 - 12:00

Sofa - oběh, podepisování a archivace dokumentů

Vaše dokumenty a procesy bezpečně dostupné odkudkoliv? Představení cloudové aplikace Sofa umožňující jednoduchý přechod od papíru k práci s dokumenty v digitální podobě. Elektronické podpisy se schvalovacím workflow a dokumentovým trezorem. Ve firmě, na úřadě nebo na home office. Jednoduše. Digitálně.

Michal Vejvoda Michal Vejvoda

Business Development Manager

Software602

Michal Vejvoda

Více jak 12 let ve společnosti Software602 na mnoha pozicích, pomáhající uživatelům jednoduše pracovat s elektronickými dokumenty, pomocí nástrojů pro jejich oběh, podepisování a archivaci.

12:00 - 12:30

Současné trendy, budoucnost cloudu a multicloudu

Jaké jsou současné trendy cloudu? Kam se za poslední dekádu posunul jeho vývoj? Kde všude se s cloudem setkáváme v běžném i pracovním život. A je budoucnost skutečně cloudová nebo multicloudová?

Vladimír Kvas Vladimír Kvas

CEO a zakladatel

Geetoo

Vladimír Kvas

Vladimír Kvaš, CEO a spoluzakladatel Geetoo (dříve G2 server) se v oblasti informačních technologií pohybuje více než 18 let. V roce 2004 začal se společníkem Michalem Hamplem provozovat malou moravskou IT firmu. Její náplní bylo poskytování webhostingových služeb. Postupem času se firma přestěhovala do Prahy a zaměřila se na poskytování cloudových služeb. Díky inovativnímu přístupu obou majitelů dosáhlo Geetoo řady prestižních certifikací a ocenění od světových vendorů jako je VMware, HPE nebo Veeam. Geetoo je jako jediná firma v ČR držitelem prestižního ocenění od americké softwarové korporace VMware v oblasti moderního vývoje aplikací – Modern Application award 2020. Geetoo se v současné době zabývá poskytováním nejen Infrastructure as a Service (IaaS), ale i Platform as a Service (PaaS) a hybridními řešeními, kde je leaderem českého trhu.

12:30 - 12:50

Přestávka

12:50 - 13:20

Mějte stoprocentní kontrolu nad svým Cloudem

Bezpečí, výkonnost, efektivita. Priority, se kterými se zrodila služba Hybrid Share od společnosti Synology, která v sobě spojuje výhody lokálního a cloudového úložiště – rychlosti lokálního zařízení Synology NAS a škálovatelnosti služby Synology C2 Storage. A to při zachování výlučného vlastnictví svých dat.

Díky funkci průběžného zálohování jsou data uživatelů nepřetržitě zálohována, čímž je minimalizováno riziko ztrát, a to navíc bez drahých licencí. Pomocí funkcí monitorování výkonu a automatizovaného výstražného systému hostovaných v Cloudu můžete spravovat zařízení Synology NAS odkudkoliv na světě. Objevte, jak vypadá naše řešení, která připraví vaši firmu na budoucnost.

Stanislav Mazouch Stanislav Mazouch

Key Account Manager CZ/SK

Synology

Stanislav Mazouch

Stanislav Mazouch je součástí týmu Synology dva roky. Jako Key Account Manager pro Česko a Slovensko poskytuje současným partnerům Synology maximální podporu pro další rozvoj jejich podnikání a úspěšně nachází efektivní řešení pro nové klienty. Jako aktivního sportovce Stanislava od dětství lákala dobrodružství a zdolávání výzev. Synology je pro něj tak tou správnou volbou, neboť dynamicky reaguje na technologické výzvy spojené s rostoucími požadavky firem na správu dat a neustále vyvíjí nová, vysoce kvalitní a efektivní řešení, která určují trendy ve spravování dat.

13:20 - 13:50

Právní aspekty cloudových technologií

Nasazování technologií využívajících veřejný cloud s sebou přináší řadu výhod, ale také výzev, zejména v oblasti regulace ochrany osobních údajů a kyberbezpečnosti, přičemž přísnější požadavky jsou kladeny na uživatele z veřejného sektoru. Otázky spojené se zabezpečením dat a možnostmi přístupu státních orgánů třetích zemí jsou důvodem stále častějších úvah o vzniku státních nebo evropských cloudových struktur. V rámci přednášky se zaměříme na konkrétní dopady regulace cloudu na interní procesy společnosti, zejména z hlediska technologií poskytovaných poskytovateli usazenými v USA.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

13:50 - 14:20

Jak poskytovat cloudovou službu na cloudové platformě (a jak se tam dostat)?

Ukážeme si, jak v Memsource provozujeme a vyvíjíme cloudovou službu. Co pro nás znamenal přesun z pronajatého hardwaru do public cloudu (AWS) a jaké typické problémy jsme řešili a řešíme. Dotkneme se jak organizace takové migrace, tak samotného technického řešení.

Martin Surovčák Martin Surovčák

IT Infrastructure Manager

Memsource

Martin Surovčák

Martin je v Memsource zodpovědný za infrastrukturu a provoz. Před dvěma lety řídil migraci z pronajatého hardware do AWS a v současnosti organizuje přechod na Kubernetes a kontejnerizaci. Nejvíce zkušeností posbíral jako Platform Engineer v GoodData a DevOps Engineer v Memsource. Rád pracuje v příkazové řádce a Infrastructure as a Code nevnímá jen jako buzzword. Ve volném čase se rád toulá přírodou na kole, vaří a v poslední době se věnuje rodině.

14:20

Předpokládaný konec konference