Tato akce již proběhla. Další akce Cloud Computing 2024 se koná 6. 6. 2024.

Program

9:00 - 9:10

Zahájení konference

Jan Mazal Jan Mazal

Moderátor

Jan Mazal

Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.

9:10 - 9:40

Modernizace aplikací v multicloudovém prostředí

Zákazníci nasazují aplikace ve veřejných, privátních a edge cloudech tak, jak to nejlépe vyhovuje jejich obchodním cílům a potřebám aplikací. Strategii, která kladla cloud na první místo, nahrazuje strategie, která k využití cloudu přistupuje chytře. Celkové výdaje na cloud, závislost na konkrétním dodavateli a obtíže spojené s přechodem k jinému se postupně stávají stále závažnějším problémem. Společnosti hledají v oblasti cloudu flexibilitu a agilitu, ale zároveň potřebují mít kontrolu nad svou budoucností. Firmy, které úspěšně zvládnou modernizaci svých aplikací a vhodně zvolí prostředí, kde je vyvíjet, provozovat a zabezpečovat, získají nemalou konkurenční výhodu. Představíme Vám jak VMware pomáhá svým zákazníkům realizovat strategie modernizace aplikací, jejich provoz v multi-cloud prostředí a to vše při zachování jednotné management vrstvy pro tato různorodá prostředí včetně automatizační a orchestrační platformy.

Vlastimil Horák Vlastimil Horák

Country Manager pro Českou republiku a Slovensko

VMWARE INTERNATIONAL MARKETING LIMITED Czech Republic, odštěpný závod

Vlastimil Horák

Vlastimil Horák má na starosti další rozvoj společnosti VMware na rychle rostoucím českém a slovenském trhu. Je zodpovědný za řízení společnosti VMware v České republice a na Slovensku, obchodní operace a strategické plánování se zaměřením na posilování vztahů, větší spolupráci s partnery a zvyšování strategické hodnoty pro zákazníky.

Vlastimil nastoupil do společnosti VMware v roce 2021 po více než osmiletém působení ve společnosti Tech Data, kde naposledy zastával pozici advanced solutions director pro český a slovenský trh. Předtím zastával manažerské pozice ve společnostech Oracle, Sun Microsystems a T-Systems.

Vlastimil má bohaté zkušenosti a jedinečné znalosti místního ICT průmyslu, pomáhá posilovat a rozvíjet VMware jako strategického poradce pro své zákazníky a rozvíjet cenné příležitosti pro své partnery. Vlastimilovým cílem je zvýšit povědomí o komplexním portfoliu, které dnes VMware nabízí, zejména v oblasti správy hybridního cloudu, virtuálních sítí, správy koncových bodů, zabezpečení a moderních aplikací.

Karel Rudišar Karel Rudišar

Solution Architect - Cloud Management

VMWARE INTERNATIONAL MARKETING LIMITED Czech Republic, odštěpný závod

Karel Rudišar

Ve společnosti VMware pracuje více jak 7 let, převážně na pozici Cloud Management Solutions Architect. Pomáhá zákazníkům a partnerům z regionu Východní Evropy s technickými aspekty multi-cloudových řešení. Je členem komunity VMware EMEA Modern Apps and Platforms.

9:40 - 10:10

Multicloud jako nová strategie firem

Jeden dokonalý cloud neexistuje. Pro každé IT potřeby je nutné zvolit odpovídající cloud s optimálními parametry. A následně cloudy propojit. O strategiích výběru jednotlivých cloudů si popovídáme na mé přednášce. Pojďte se inspirovat o strategiích multicloudu a odneste si odborný moderní náhled na IT multicloudovou strukturu.

Petr Pilin Petr Pilin

Jednatel a majitel

iPodnik cloud

Petr Pilin

Petr Pilin je leader na trhu v oblasti cloudových technologií a tyto technologie v rámci své společnosti iPodnik cloud nabízí na českém a slovenském trhu od roku 2009. Mezi zákazníky iPodniku patří společnosti, jako je Zásilkovna, Klier, Prague City Tourism a mnoho dalších. Díky přehledu dokáže Petr, a stejně tak celá firma iPodnik cloud, nabídnout (multi)cloudové řešení na míru každého zákazníka a zajistit tak jeho IT řešení pro bezpečný růst, hladký provoz a práci odkudkoliv.

10:10 - 10:40

Hybridní licencování Microsoft 365

Základní licencování Microsoft 365 pomocí balíků Business nebo Enterprise je na první pohled snadné. Víte ale, jaké služby tyto balíky poskytují a využíváte je? Víte, že se tyto balíky skládají ze samostatně prodejných služeb? A že díky Hybridnímu licencování (kombinace on-premise licencí z volného trhu a předplatného) lze ušetřit desítky procent nákladů a nepřijít o žádné využívané služby v cloudu?

Martin Predný Martin Predný

CEO

PREDNY SLM

Martin Predný

Vystudovaný právník, dříve spolumajitel digitální agentury a několika start-upů, se v oboru licencování pohybuje již od roku 2013. V roce 2019 se spojil s lídrem na trhu výkupu a prodeje on-premise licencí, německou PREO software a prostřednictvím PREDNY SLM a paragrafů utváří podobu trhu s druhotnými licencemi ve střední a východní Evropě.

10:40 - 11:10

Přestávka

11:10 - 11:40

IBM Technologie pro 2022 – Umělá intelligence Watson, CloudPaky, Bezpečnost a IBM Cloud

V rámci přednášky představíme hlavní trendy v IBM, řešení na bázi umělé intelligence Watson, technologie IBM pro cloud-nativní řešení a v neposlední řadě technologie pro bezpečný provoz IT technologií v dnešním hybridním IT světě.

Petr Leština Petr Leština

IBM Public Cloud Architect & Technical Presale

IBM Česká republika

Petr Leština

Petr Leština se pohybuje v IT 25 let, v oblasti cloud computingu pak více jak 10 let. V IBM má aktuálně na starosti IBM Public Cloud se zaměřením na Watson, Red Hat, Kubernetes a VMware. Jeho profesní historie pokrývá oblasti Javy/J2EE, podnikové integrace (EAI) a e-commerce. Aktuálně působí na pozici architekta a technického specialisty pro Českou republiku a Slovensko.

Simona Tomaníková Simona Tomaníková

Business Development Manager divize IBM

Tech Data

11:40 - 12:10

Red Hat OpenShift Platform Plus

V tomto příspěvku bude přiblížen nový produktový balíček přestavující nástroje, jednotné prostředí a uživatelské rozhraní pro správu hybridních cloudů postavených na kontejnerové platformě Kubernetes. Kromě samotné populární platformy Red Hat OpenShift jsou zahrnuty i další nástroje: Red Hat Advanced Cluster Management a Advanced Cluster Security for Kubernetes zaměřené na správu a zabezpečení generických instalací Kubernetes, dále Red Hat Data Foundation pro management softwarově definovaných perzistentních úložišť a Red Hat Quay coby centrálního registru podporujícího mimo jiné bezpečnostní skenování a integraci do DevSecOps postupů.

Lukáš Smiga Lukáš Smiga

Cloud & Middleware Evangelist / DevOps Architect / Sailor

ELOS Technologies

Lukáš Smiga

Lukáš se už skoro 20 let plaví po vodách výroby podnikového software a v Elosu slouží v pozici evangelisty Cloud & Middleware technologií a DevOps hnutí. Na palubě především trimuje přední plachtu, aby mohla naše kocábka rychle zamířit za správným řešením. Je také potápeč a rád se noří do hlubin problémů našich pasažérů, pomáhá konzultovat možnosti a způsoby zavedení moderních technologií v jejich softwarových projektech. Mimo konzultování, zavádění, kázání a plachtění je také instruktorem Red Hat produktů.

12:10 - 12:40

Zero Trust Network Access v cloudu i mimo něj

Představím principy ZTNA (Zero Trust Network Access) technologie. Jak v GoodAccess využíváme ZTNA pro zajištění kybernetické bezpečnosti malých a středních firem při práci na dálku a na cestě z on-premise do multi-cloud infrastruktury.

Michal Čížek Michal Čížek

CEO

GoodAccess

Michal Čížek

Pocházím z Ústí nad Labem. Vystudoval jsem telekomunikace na VUT v Brně. Více než 14 let se věnuji síťové bezpečnosti, cloudové VPN infrastruktuře, Zero Trust Network Access (ZTNA) a SASE. V roli CEO buduji společně s kolegy inovativní globální startup GoodAccess poskytující Zero-Trust cybersecurity platformu pro malé a střední firmy po celém světě.

12:40 - 13:10

Přestávka

13:10 - 13:40

Moderní cloudová bezpečnostní platforma pro firmy a partnery

Stručný pohled na bezpečnost, všestrannost a ekonomické aspekty přijetí moderní cloudové bezpečnostní platformy.

Pavel Jirsák Pavel Jirsák

Product Manager

AVAST Software

Pavel Jirsák

Produktový manažer s více než 10 lety zkušeností s dodáváním úspěšných produktů ve finančním, farmaceutickém, lokalizačním a kybernetickém průmyslu. Dokončil několik horských ultramaratonů, tvůrce YouTube a cestovatelský ambasador.

13:40 - 14:10

Cloud ve veřejné správě – nová pravidla kybernetické bezpečnosti

Cloudové služby jsou stále více regulovány z hlediska kybernetické bezpečnosti, a to zejména při nasazování ve státní správě nebo jiných strategických sektorech. Nově není možné do státní správy dodávat cloudové služby, které nejsou zapsané v tzv. Katalogu cloud computingu. V letošním roce se očekává další regulace cloudu ve státní správě a zároveň i přijetí certifikačního mechanismu v rámci celé EU. Prezentace Vám poradí, jak se s těmito regulačními výzvami vyrovnat a jaký bude jejich dopad na dodavatele i zákazníky.

Jana Pattynová Jana Pattynová

Partner

PIERSTONE

Jana Pattynová

Mgr. Jana Pattynová, LL.M. je renomovanou advokátkou a partnerkou mezinárodní advokátní kanceláře PIERSTONE. Zaměřuje se na právo informačních technologií, telekomunikací a ochrany soukromí. Jana Pattynová je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, University Ludvíka Maxmiliána v Mnichově a King’s College v Londýně. Hovoří anglicky, francouzsky a německy a v uplynulých 15 letech se podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Je autorkou řady odborných publikací, včetně komentáře k GDPR, aktivní členkou v odborných a profesních sdruženích, působí v orgánech International Bar Association a je uznávanou přednášející na mezinárodních konferencích týkajících se nových technologií. Mezinárodní advokátní žebříčky uvádí Janu Pattynovou jako předního odborníka na právo technologií, médií a telekomunikací ve střední a východní Evropě.

14:10 - 14:40

Když se řekne „Ochrana dat v Cloudu“

Cloud je často prezentován jako „NEJ“ řešení všech IT starostí. Co ale ve skutečnosti nabízí a jak je to s ochranou vašich dat ve veřejných cloudech? Řekl vám již některý poskytovatel cloudové služby o modelu sdílené odpovědnosti? …i o něm bude tato stručná prezentace.

Boris Mittelmann Boris Mittelmann

Senior Systems Engineer

Veeam Software

Boris Mittelmann

Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

14:40

Předpokládaný konec konference