Tato akce již proběhla. Další akce Cyber Security 2024 se koná 17. 10. 2024.

Přednášející

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Přednášející

Jan Brejcha

Honza se věnuje návrhům a zajištění realizace kyberbezpečnostních řešení. Zákazníkům pomáhá s výběrem nejlepších technologií dle specifických potřeb jejich sítě. Výborně rozumí požadavkům na moderní zabezpečení, aktuálním hrozbám a současným trendům v oblasti ochrany dat. V awin IT dosáhl nejvyšších obchodních certifikací nabízených řešení.

Jan Falc

V IT se pohyboval již během svého studia na VŠE, kde vystudoval systémovou analýzu na fakultě informatiky. Bezmála na 20 let zakotvil na Pražském hradě, kde se po implementaci několika systémů dostal k práci na technologiích pro zpracování utajovaných informací. Od roku 2008 byl ve funkci IT ředitele odpovědný za chod IT a kyberbezpečnost Správy Pražského hradu a Kanceláře prezidenta republiky. IT podpora a zajištění kyberbezpečnosti při konání státních návštěv, summitů a konferencích měla přesah i do fyzické bezpečnosti. S příchodem zákona o kybernetické bezpečnosti a souvisejících vyhlášek a GDPR zaváděl technická a organizační opatření směrem k uživatelům a plnil roli manažera kybernetické bezpečnosti. V SoftwareOne působí na roli BDE a konzultanta ke kyberbezpečnostní problematice, ISMS, NIS2 a ISO27001, kde úročí své předchozí praktické zkušenosti a to jak z pohledu uživatele, tak i implementátora. Řídí se heslem: Bezpečnost musí být praktická, přínosná a uživatelsky přívětivá aby byla překážkou pro útočníky, nikoliv pro zaměstnance.

Kateřina Hůtová

Mgr. Kateřina Hůtová, LL.M. CISA vystudovala právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a následně postgraduální program CEVRO Institutu zaměřený na ochranu dat. Je certifikovanou ISMS manažerkou a zakladatelkou konzultační společnosti Cybrela, která se zabývá poskytováním poradenství v oblasti informačně-kybernetické bezpečnosti. Působila jako ISMS Manager, auditor, risk manager, data protection officer, GDPR specialist a podnikový právník v několika společnostech, ale v současnosti se zaměřuje hlavně na procesní nastavení informační bezpečnosti ve společnostech. Hlavními tématy, kterými se momentálně zabývá jsou ISO 27001, TISAX, Risk management, NIS2 a návrh nového kybernetického zákona.

Jakub Jiříček

Jakub Jiříček pracuje v oboru bezpečnosti informačních technologií již více než 20 let. Zkušenosti nasbíral u několika různých výrobců (Digital Equipment, Symantec, Palo Alto Networks), obvykle na pozici pre-sales konzultanta. Zajímá se o témata z oblasti ochrany koncových bodů, zabezpečení sítí a identity.

Lubomír Karas

Lubomír Karas již více než devět let ve společnosti ALVAO těží ze své předchozí dvacetileté praxe, kdy jako člen vedení českých i nadnárodních společností zastával pozici Chief Information Officer. Má bohaté zkušenosti s řízením IT v mezinárodním i ryze českém prostředí. 

Na předcházejících zkušeností z prostředí řízení IT, pomáhá českým firmám i státním organizacím zlepšit komunikaci, definovat a automatizovat nejen IT procesy. V ALVAO Zaměřuje se na společnosti, které rostou a potřebují organizovat interní týmy služeb nebo mít přesný přehled o tom, jakým majetkem disponují, kdo je za něj zodpovědný a kde se zrovna nachází.

Zdeněk Kučera

Partner pražské kanceláře Dentons, působí jako vedoucí Sekce práva ICT na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a garant výuky právních předmětů na Fakultě informačních technologií ČVUT. Ve své praxi se zaměřuje zejména na řešení sporů, obchodní právo a IT právo. V rámci IT práva se specializuje zejména na strukturování komplexních projektů, akvizic IT společností, softwarové právo, otázky elektronické kontraktace, odpovědnosti na internetu, ochrany osobních údajů a právní úpravu on-line marketingu. V roce 2017 získal ocenění Právník roku v oblasti práva informačních a komunikačních technologií. Digitalizaci procesů se v advokátní praxi věnoval například pro retailové, či bankovní klienty.

David Pecl

David Pecl vystudoval informační bezpečnost na Vysokém učení technickém v Brně. Od začátku svého působení v oblasti bezpečnosti se věnuje převážně ochraně koncových stanic před moderními typy útoků a problematice vulnerability a patch managementu. Podílí se na návrhu architektur implementovaných řešení, implementaci samotné, jejich integraci na další nástroje, hardeningu systémů a školeních v oblasti bezpečnosti. Mimo jiné pravidelně přednáší na odborných konferencích i workshopech a věnuje se publikační činnosti. Je držitelem certifikace CompTIA CASP+ a CISSP.

Jiří Petrásek

Před více než patnácti lety se ve firmě Arrow (tehdy ještě Softtronik s.r.o.) podílel na uvedení produktů firmy F5 na český a slovenský trh. Od té doby se těmto produktům plně věnuje jako systémový inženýr a certifikovaný lektor.

David Průša

David Průša, Data Protection System Engineer ve společnosti Dell Technologies s více než 20letými zkušenostmi v IT. David se specializuje na Cyber Recovery řešení.

Vladimír Rohel

Vladimír Rohel je ředitelem sekce Bezpečnost v Národní agentuře pro komunikační a informační technologie, s.p. a má více než 25 let zkušeností s ICT a kybernetickou bezpečností v různých veřejných institucích. Svou kariéru začal jako učitel. V roce 1995 změnil zaměstnání a nastoupil na Generální štáb Armády České republiky na pozici IT administrátora. Po třech letech byl povýšen na vedoucího ICT oddělení. Od roku 2000 pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí, kde mimo jiné pracoval na projektu českých víz. V letech 2003 až 2008 působil na Stálé delegaci České republiky při NATO v Bruselu jako osoba odpovědná za ICT a pracoval na českých velvyslanectvích v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku. Před svým jmenováním do současné funkce se v roce 2008 vrátil zpět do České republiky a nastoupil do Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) jako ředitel ICT. Od roku 2011 začal budovat kybernetickou bezpečnost v České republice a současně působil jako ředitel ICT. V roce 2012 byl jmenován do pozice ředitele Národního centra kybernetické bezpečnosti. V lednu 2017 pan Rohel opustil svou práci pro Národní bezpečnostní úřad a Národní centrum kybernetické bezpečnosti ČR a přešel do státního podniku NAKIT, s.p. na svou současnou pozici ředitele sekce Bezpečnost. 

Vladimír Rohel je aktivní i mimo svou práci v NAKIT. Od roku 2009 je členem rady ředitelů AFCEA, členem pracovní skupiny Kybernetická bezpečnost AFCEA a členem soutěžního výboru Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti „Kybersoutez.cz“. Přednáší a píše články s tématem kybernetické bezpečnosti.

Jiří Sláma

Jiří Sláma působí ve firmě ALVAO více než deset let a od začátku se věnuje digitalizaci IT oddělení a procesů. Realizoval řadu úspěšných transformačních projektů v oblasti IT Service Managementu a s našimi zákazníky a jejich problémy, které řeší, je v denodenním kontaktu. Jeho cílem je nalézt optimální a vyvážený vztah mezi lidmi, procesy a nástroji.

Pavel Škorpil

Pavel Škorpil je bezpečnostním specialistou v IS4 security. Pavel má mnoholeté zkušenosti v oblasti IT, kde se věnoval především správě a projektování sítí, ale také řízení týmu v pozici vedoucího systémového inženýra. Po několika letech praxe v oblasti sítí se rozhodl zaměřit na bezpečnost IT a posunout svou kariéru tímto směrem. Nyní pracuje jako bezpečnostní specialista v oblasti sítí, kde se zabývá zejména ochranou sítí před vnějšími hrozbami, detekcí a prevencí útoků, monitorováním sítí a správou bezpečnostních incidentů.

Dominik Vítek

Dominik působí jako vedoucí advokát v AK Pierstone, kde se specializuje na právo ochrany soukromí a osobních údajů, práva ICT, IP, telekomunikací a kybernetické bez­pečnosti. Pravidelně publikuje a přednáší na odborná témata související s ochranou soukromí, technologiemi, digitalizací a umělou inteligencí. Je spoluautorem několika odborných publikací, včetně nově vydávané knihy Kybernetický bezpečnostní incident 3D: IT, právo a complian­ce (Wolters Kluwer, 2022)