Tato akce již proběhla. Další akce FIN (R)Evoluce 2024 se koná 29. 2. 2024.

Přednášející

Moderátor

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Přednášející

Ivo Apetauer

Ivo působí v technologickém poradenství společnosti Deloitte, kde se zaměřuje na smysluplné a efektivní využití nových technologií, jeho specializací je oblast FinTechu a odložených plateb. Pomáhá klientům se zorientovat v nových výzvách jako je například Metaverse. Před Deloittem Ivo působil na různých pozicích, kde pomáhal rozvíjet primárně Fintech startupy.

Libor David

Libor David je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT Praha a s firmou SOFTEC spolupracuje od roku 2021 jako Digitální architekt. Dříve působil v poradenské divizi Accenture, od svých začátků až po vedení finančních služeb v regionu. Účastnil se řady digitálních transformací významných finančních institucí ve střední Evropě buď v roli konzultanta nebo zaměstnance dané instituce a zkušenosti sbíral i na projektech v USA. Působí i jako mentor nadějných start-upů a spolupracuje s inovativními start-up akcelerátory.

Martin Franc

Martin se již 20 let profesionálně pouští s nadšením do jakékoliv práce, která ho zaujme a neodchází, dokud není spokojen s výsledkem. Od roku 2007 vedl a dodával IT projekty pro korporace z finanční a telekomunikační sféry v Čechách, na Slovensku, Maďarsku a Rakousku. Od roku 2017 se věnuje ve společnosti Agnostix vývoji virtuálních asistentů a voicebotů

Jan Hlavsa

Honza Hlavsa je spoluzakladatelem českého startupu Fondee, online investiční platformy, která umožňuje jednoduchý a transparentní přístup k investování do akcií a dluhopisů. Po devíti letech života v Londýně se vrátil do Prahy, aby založil Fondee. V zahraničí nasbíral zkušenosti ze světa velkých financí – v Greenstone Resources, private equity fondu o hodnotě 500 milionů dolarů. V mezinárodní korporaci Rio Tinto během čtyř let spolupracoval na světových miliardových transakcích. Předtím se v Evropské bance pro obnovu a rozvoj věnoval regionu východní Evropy. Vystudoval ekonomii na London School of Economics and Political Science. Bakalářské studium absolvoval na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy.

Ondřej Knot

Ondřej Knot: Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a současně právo na Karlově Univerzitě. Titul Ph.D. získal v rámci postgraduálního programu CERGE-EI. Několik let působil jako konzultant u renomovaných konzultačních společností v Praze (BCG) a Londýně (Oliver Wyman). V roce 2013 založil s Ivanem Dovicou společnost Dateio. Ondřej je mimo práci aktivní sportovec. Rád se věnuje běhání, v zimě lyžuje a do kanceláře jezdí převážně na kole. S manželkou a 3 dětmi žije v Praze.

Milan Mahovský

Milan po kariéře personálního manažera v O2 založil dvě personální agentury, které vyrostly do velikosti o 40 konzultantech, a to především díky inovacím a využívání IT. Po úspěšném pilotu využití umělé inteligence s Datasenticsem založil dream.jobs, jehož cílem je usnadnit kandidátům hledání práce, zrychlit a zlevnit recruitment. Milan tvrdí, že není nedostatek lidí, jen je neumíme efektivně propojit s jejich vysněným zaměstnáním „DREAM JOBEM“

Vlastimil Nešetřil

Ve skupině J&T pracuje od roku 2006. Do roku 2017 působil jako výkonný a provozní ředitel J&T Banky. Od roku 2017 zastává pozici CEO a člena BoD J&T Leasing a současně je členem BoD J&T Wine Holding s odpovědností za vinařské aktivity J&T v ČR.

Martin Pejsar

Na začátku své profesní kariéry pracoval více než 10 let na obchodních manažerských pozicích v ČSOB a v mBank. Po následném působení v KPMG, kde se zabýval strategickými a optimalizačními projekty, nastoupil v lednu 2022 do BNP Paribas Cardif Pojišťovny. Absolvoval data-analytický program MBA na Vysoké škole ekonomické v Praze a Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově v Praze.

Je odborníkem na fyzické prodejní kanály a podporu prodeje v online prostředí. Má odborné znalosti v oblasti tvorby zákaznických cest, procesních optimalizacích a produktech bankopojištění (pojištění schopnosti splácet, pojištění platebních karet a osobních věcí, pojištění internetových rizik aj.).

Martin Podolák

V průběhu své více než 15 leté cesty v bankovnictví měl Martin možnost posbírat zkušenosti z různých pozic od řízení úvěrových rizik přes produktový management a vývoj. Poté co strávil první polovinu své kariery v divizi řízení úvěrových rizik, kde mimo jiné vedl týmy schvalující zajištěné a nezajištěné úvěry, se Martin přesunul do obchodní části banky, kde dále rozšiřoval své dovednosti a zkušenosti jako manažer několika různých týmů. V tuto chvíli působí na pozici zástupce generálního ředitele mBank pro Českou republiku zodpovědného za produktový a segmentový management s odpovědností za všechny produkty, procesy a segmenty jak v Čechách, tak na Slovensku. Pole jeho působnosti v mBank začíná u akvizice nových klientů, pokračuje přes denní bankovnictví, úvěry, hypotéky, investice, pojištění, rozvoj mobilního a internetového bankovnictví, e-commerce a další.

Radomír Pravda

Ve společnosti Monet+ je zodpovědný za implementace individualizovaných řešení v oblasti klientské autentizace. Poslední roky se specializuje na autorizaci a autentizaci uživatelů v kanálech přímého bankovnictví; zejména UX ve scénářích pro onboarding nových zákazníků, jejich bezpečné přihlašování a potvrzování klientských operací, a aplikacích postavených na využití API.

Marek Růžička

Výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s., která provozuje Bank iD. Absolvent VŠE v Praze se v oblasti technologií a obchodu pohybuje celou svou kariéru. Profesní dráhu zahájil v globální poradenské společnosti Accenture, kde pracoval jako konzultant pro řízení technologických a organizačních změn. Následně působil v konzultační divizi Hewlett-Packard, dále ve společnosti O2 Czech Republic, kde byl postupně odpovědný za vedení Business divize a jako provozní ředitel také za divizi sítí a IT. V pozici generálního ředitele tři roky rozvíjel českou technologickou společnost Datasys. 

Denisa Škantová

Denisa má více než 20 let zkušeností z působení ve vedoucích pozicích v bankovnictví a pojišťovnictví. Ve funkci ředitelky ČSOB pro informační technologie je od srpna 2021. Před tím byla výkonnou ředitelkou Zpracování operací a nákupu ČSOB, kde řídila tým 700 zaměstnanců, jehož součástí je i Centrální nákup a IPA (Intelligent Process Automation). Do ČSOB přišla Denisa z finanční skupiny Generali/Česká pojišťovna, kde se věnovala oblasti zpracování operací a také digitalizace. Vystudovala magisterský a doktorský program na Universitě Karlově v Praze a následně MBA na University of Pittsburgh.

Lucia Tarbajovská

Lucia má bohaté zkušenosti z marketingu, kdy pracovala na různých marketingových pozicích ve firmách v České republice i v zahraničí, například v Bang & Olufsen, Montblanc, Samsung, Oskar, T-Mobile a Kofola.

Dnes Lucia vede tým designérů služeb v Komerční bance. Pomáhá standardizovat a zavádět metodiku designu služeb v Komerční bance s cílem poskytovat zákazníkům co nejžádanější služby.

Helena Warausová

Helena má na starosti standardizaci service designu jako součást agilního způsobu práce v Komerční bance. Dnes vede 70členný tým designérů, s nimiž buduje novou digitální banku a průběžně transformuje Komerční banku na Design driven organizaci.

Martin Ždímal

Martin se pohybuje v pojišťovnictví od roku 2006, má zkušenosti z českého i zahraničního trhu. Od roku 2013 zodpovídal za vývoj a provoz IT systémů pro pojišťovny pod hlavičkou skupiny Generali PPF v rámci regionu CEE. V RIXO vedl 4 roky produktový a technologický tým, než se v roce 2022 posunul do role výkonného ředitele. Na svět přivedl také první online srovnávač životního pojištění v ČR, který je schopen v reálném čase vytvořit nabídky na míru profilu klienta. Pod Martinovou taktovkou se RIXO stalo technologickým leaderem na trhu pojišťovnictví.