Tato akce již proběhla. Další akce ICT ve školství 2024 se koná 3. 12. 2024.

Přednášející

Moderátor

Jan Mazal

Jan se zaměřuje na produktový marketing a moderování akcí. V současnosti pracuje jako senior product marketing manager ve společnosti Gen Digital, kde spravuje portfolio produktů SMB a PC utilit pro značky jako Avast, AVG, Norton a Avira. Od roku 2016 také moderuje a přednáší na ICT konferencích. Před nástupem do Genu pracoval jako PMM ve společnostech Safetica (řešení pro ochranu před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami), Sense4code (software house) a VPGC (ICT distributor). Do IT marketingu se vrátil po osmi letech, kdy pracoval v nejstarším ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) jako šéfredaktor magazínu ChannelWorld.

Přednášející

Jiří Beneš

Absolvent Masarykovy univerzity v Brně. Celou profesní dráhu působí v oblasti informačních technologií, především v oblasti strategie, implementace a rozvoje velkých informačních systémů a IT služeb. 20 let pracoval ve společnosti MONET+ , která dodává IT řešení a služby zejména pro státní a bankovní sektor. Aktivně se podílel na projektech elektronických občanek a pasů, systémech pro výběr elektronického mýta a řešení pro zabezpečení elektronického bankovnictví pro řadu bank v Čechách a na Slovensku. Ve společnosti Bankovní identita, a.s. se specializuje na oblast digitalizace zdravotnictví a školství.

Jiří Mach

Absolvent programu Systémové inženýrství a informatika. IT pracovník. Lektor předmětů z oblasti projektového řízení, systémového inženýrství a vzdělávání. Projektový manažer evropských projektů na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze.

Alena Reslová

Zakladatelka iniciativy Odpovědné občanství, která uvedla do výuky první digitální osobnost – DigiHavla. Propagátorka změny stylu výuky na českých školách „Přemýšlení místo biflování“. Spoluautorka Kompetenčního modelu pro odpovědné občanství a metodické podpory k jeho zavedení v českém vzdělávacím systému.

Anna Stočesová Martinková

PaedDr. Anna Stočesová Martinková, PhD. působí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jako vrchní ministerský rada a je vedoucí oddělení podpory digitálního vzdělávání. Společně s kolegy má na starosti zlepšení podmínek pro digitální vzdělávání ve smyslu Strategie vzdělávací politiky 2030+. Podílí se na řízení DigiKoalice Národního pedagogickém institutu ČR a zastupuje MŠMT na vystoupeních k Národnímu plánu obnovy v rámci ČR při setkávání s učiteli, řediteli škol, ICT metodiky a koordinátory. Je aktivní propagátorkou digitalizace v oblasti vzdělávání - videa s příklady dobré praxe ze škol: MŠ, ZŠ a SŠ a na pravidelných setkávání s pedagogickou veřejností prosazuje efektivní využívání digitálních technologií ve vzdělávání. Čerpá přitom ze svých dřívějších pedagogických a manažerských zkušeností z praxe ředitelky školy nebo učitelky informatiky, jako lektorka nebo odborný asistent na UK v Praze. Je nadšeným propagátorem proměny obsahu vzdělávání v kontextu digitalizace.

Jan Tyl

Honza Tyl je tvůrce digitálních lidí a filozofů umělé inteligence; zakladatel Alpha Industries.

Honza je výzkumník, podnikatel a propagátor umělé inteligence a oceněný tvůrce digitálních lidí poháněných umělou inteligencí. Ve své práci často usiluje o to, aby AI byla přístupnější a srozumitelnější široké veřejnosti.

V roce 2018 Jan v oboru založil Alpha Industries. Jen o rok později, v roce 2019, společnost vyhrála AI Awards za nejlepší nápad v oblasti umělé inteligence za projekt Digital Philosopher , který přivádí slavné filozofy zpět k životu pomocí AI, včetně slavného hrdiny sametové revoluce Václava Havla. Později následoval Digital Writer a Digital Writer 2.0, spolupracující s významnými českými spisovateli.

Pro Českou televizi vytvořil digitálního člověka pro volební Superdebatu 2021, která kladla politikům neobvyklé otázky. Jan také vytvořil řadu dalších řešení na bázi AI, jmenovitě detektor emocí, detektor urážek, DigiGoethe a DigiHavel.

Marek Valášek

Učitel a popularizátor matematiky. Zlatý Ámos 2022. Zakladatel vzdělávacích portálů Mathematicator a LearnTube. Tvůrce videí o matematice na YouTube. Školitel pedagogických pracovníků. Člen odborné rady SYPO při Národním pedagogickém institutu.