Přednášející

Moderátor

Jan Mazal

Začínal ve výzkumné agentuře Mediaresearch (dnes Nielsen Admosphere) v oddělení PR & MarCom. Pak ale "přeběhl" do médií – nejstaršího ICT vydavatelství IDG (dnes Internet Info DG) – kde se postupně stal šéfredaktorem magazínu ChannelWorld a začal moderovat kulaté stoly, webcasty a odborné konference. Po osmi letech se vrátil do vod marketingové komunikace, dva roky působil jako CCO ve společnosti VPGC, která je ICT distributorem síťových a kyberbezpečnostních řešení, poté jako marketing manager software housu Sense4code a nyní jako senior product marketing manager ve společnosti Safetica, která vyvíjí řešení chránící před únikem citlivých dat a vnitřními hrozbami. Nárazově moderuje a přednáší na ICT konferencích.

Přednášející

Jiří Beneš

Absolvent Masarykovy univerzity v Brně. Celou profesní dráhu působí v oblasti informačních technologií, především v oblasti strategie, implementace a rozvoje velkých informačních systémů a IT služeb. 20 let pracoval ve společnosti MONET+ , která dodává IT řešení a služby zejména pro státní a bankovní sektor. Aktivně se podílel na projektech elektronických občanek a pasů, systémech pro výběr elektronického mýta a řešení pro zabezpečení elektronického bankovnictví pro řadu bank v Čechách a na Slovensku. Ve společnosti Bankovní identita, a.s. se specializuje na oblast digitalizace zdravotnictví.

Jakub Karlec

Jakub Karlec pomáhá firmám i startupům s designem. Je spolumajitel 2FRESH, společnosti, která dodává firmám UX designery a výzkumníky. Jako lead designer už 20 let navrhuje a testuje informační systémy, weby a aplikace. Pomáhal s designem nemocničních systémů, rozhraní v autech i zákaznických aplikací bank a operátorů. Design je podle Jakuba hlavně nástroj, který pomáhá byznysu – zlepšuje použitelnost produktů, zákaznickou spokojenost a pomáhá získávat nové klienty.

Zdeněk Kopta

Před více než 25 lety zajišťoval správu IT v rodinné firmě a po vystudování FEL na Západočeské univerzitě působil jako konzultant se zaměřením na implementaci řešení pro správu a zabezpečení firemních enterprise prostředí. Postupem času se z technické pozice posunul na posici presales konzultanta aby nakonec zakotvil v pozici obchodního ředitele ve společnosti TAKTIK. Jeho cílem je vždy najít pro zákazníka ideální řešení pro zamýšelný účel a v rámci obchodních aktivit těží také z technických znalostí získaných v praxi. Jeho doménou jsou moderní unikátní řešení v oblasti bezpečnosti a datových center.

Peter Lechman

V ICT působí víc než 15 let. Začínal v Cisco kde během 7 let prošel různými obchodními pozicemi včetně starosti o největší společnosti v ČR. V roce 2014 byl první zástupce Palo Alto Networks ve Východní Evropě kde postupně vybudoval úspěšný obchodní tým v regionu a v posledních třech letech budoval prodejní kanál ve Východní Evropě, Turecku a CIS regionu. V září 2022 nastoupil do SentinelOne na pozici obchodního ředitele pro Východní Evropu s ambicí získat prvenství na poli XDR a ochrany koncových bodů.

Boris Mittelmann

Boris Mittelmann pracuje více než 20 let v IT. Zaměřuje se primárně na optimalizaci datových center, vysokou dostupnost, BC/DR, zálohování a ochranu dat.

Petr Mojžíš

Petr se více než deset let věnuje informační a kybernetické bezpečnosti, ať v už bance či po většinu profesní dráhy jako konzultant. Je autorem jednoho z rozšířených e-learnigových kurzů v oblasti ochrany osobních údajů a garantem obsahu vzdělávací platformy Clashing, jejíž cílem je vzdělávat uživatele na základní návyky v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti formou hry. V současné době jako Security Architect pomáhá společnostem napříč sektory analyzovat jejich bezpečnostní rizika a stanovovat bezpečnostní strategie.

Tomáš Pácal

Během posledních 10 let pracoval pro jednoho z mobilních operátorů v ČR, na pozicích souvisejících s rozvojem ICT služeb u klíčových zákazníků. Podílel se na projektech od desktopové nebo serverové virtualizace až po řešení pro Průmysl 4.0. Nyní je součástí francouzské vývojářské IT společnosti skupiny WISPER a nyní rozvíjí obchodní aktivity produktu pro bezserverovou virtualizaci a centralizovanou správu stolních počítačů a notebooků ceBox a komunikační platformu XiVO v rámci České republiky, Slovenska a Polska.

Martin Predný

Vystudovaný právník, dříve spolumajitel digitální agentury a několika start-upů, se v oboru licencování pohybuje již od roku 2013. V roce 2019 se spojil s lídrem na trhu výkupu a prodeje on-premise licencí, německou PREO software a prostřednictvím PREDNY SLM a paragrafů utváří podobu trhu s druhotnými licencemi ve střední a východní Evropě.

Pavel Štros

Vystudoval MFF UK a následně bezpečnost počítačových sítí na Univerzitě obrany v Brně. Po prvotních profesních zkušenostech se špičkovými firewally a autentizačními systémy pracoval od roku 2000 ve společnosti DATASYS na pozici seniorního konzultanta pro dodávky provozních a bezpečnostních dohledových systémů. Je jedním z architektů bezpečnosti a hlavním tvůrcem ISMS Informačního systému datových schránek.

Martin Zeman

Vystudoval Elektrotechnickou fakulta ČVUT v Praze, obor technická kybernetika - lékařská biokybernetika a Brno International Business School, management zdravotnických zařízení. Přes 30 let pracuje ve zdravotnictví, převážně ve zdravotnické informatice a managementu nemocnic. Do jeho působnosti na Ministerstvu zdravotnictví spadá Národní centrum elektronického zdravotnictví. Je předsedou České společnosti zdravotnické informatiky a vědeckých informací ČLS JEP.

Václav Zubr

Po studiu informačních technologií nastoupil do společnosti ESET software, kde se věnuje kybernetické bezpečnosti. Osm let pracuje na pozici technického specialisty a Pre-Sales Engineera, ve které objasňuje schopnosti dnešního malwaru, moderních útoků a detekčních systémů. Napomáhá zajistit bezpečnost IT infrastruktury zákazníků. Cyber security technologie jsou spolu s fotbalem jeho velkým koníčkem.