Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Profily přednášejících

Moderátoři:

Petr Koubský, TUESDAY Business Network

Petr Koubský Vystudoval VŠCHT v Praze. Pracoval jako programátor, v letech 1990 – 2007 byl odborným novinářem zaměřeným na IT. Řídil časopisy Softwarové noviny a Inside. Od roku 2008 působí jako analytik a konzultant na volné noze. Externě přednáší na katedře informačních technologií pražské Vysoké školy ekonomické. Mezi jeho odborné zájmy patří sociologie a ekonomie informatiky, bezpečnost a mobilní technologie.

Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz

Petr Krčmář působí jako šéfredaktor serveru Root.cz. Vystudoval elektroniku se zaměřením na počítačové systémy. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Propaguje nasazení otevřeného software a svobodný přístup k informacím. Je provozovatelem vlastního informačního webu Debian-linux.cz, který propaguje Debian v České republice.

Přednášející:

Štěpán Bechynský, Microsoft

Štěpán Bechynský pracuje ve společnosti Microsoft na pozici Developer Evangelist. Náplní jeho práce je osvěta mezi programátory směrem k novým technologiím. Zjednodušeně řečeno, připravuje vývojáře na to, co bude na trh uvedeno za půl roku až rok. V letech 1995 až 2006 pracoval jako programátor a lektor na volné noze. Pracoval pro české i mezinárodní firmy a školil vývojáře ve společnosti Gopas. Podílel se na projektech na různých platformách (Windows, Linux), v různých jazycích (VBA, Visual Basic 6.0, PHP, Perl, JAVA, C#) a různě velkých týmech – od „jednomužných“ až po tým o 15 lidech.

Daniel Dočekal, Nezávislý publicista a konzultant

Daniel Dočekal je internetový publicista a zakladatel internetového magazínu Svět Namodro, který prodal agentuře M.I.A. (později koupena Českým Telecomem (Telefónica O2 Czech Republic)). V Telefónica O2 Czech Republic Daniel Dočekal zůstal a vytvořil portál Quick.cz. Vymyslel a vytvořil kolektivní weblog Prostý Občasník Originálního Humoru (Pooh.cz). Od prosince 2006 se věnoval projektu DigiWeb.cz a později působil jako šéfredaktor iHNed.cz. V současnosti spolupracuje s časopisem Inside věnovanému trendům a strategiím na českém trhu IT. Většinu současných aktivit věnuje sociálním sítím, webdesignu, novým médiím, reklamě a internetovému marketingu pro Proximity Prague a řadě aktivit na sociální sítí Facebook a Twitter.

Filip Hráček, Google ČR

Filip Hráček je Account Strategist v Google ČR. Má rozsáhlé zkušenosti s vedením online kampaní, měřením a optimalizací webů pro vyhledávače. V letech 2006–2007 vedl e-marketing pro řetězec parfumerií FAnn Retail, a.s. Od roku 2007 začal ve spolupráci s firmou NICOM, a.s., učit po České republice kurzy internetového marketingu pro manažery. Ve společnosti Google vytváří a konzultuje kampaně pro top české klienty od roku 2008. Kromě reklamního systému Google AdWords se specializuje také na služby Google Analytics nebo Google Website Optimizer. I nadále vede školení a workshopy, tentokrát však pod hlavičkou Googlu.

Martin Hujer, VŠE v Praze

Martin Hujer v současné době studuje informatiku na VŠE v Praze. Kromě toho se věnuje programování v PHP a Zend Frameworku. Zabývá se možnostmi využití Windows Azure v PHP. Také spolupracuje se společností w3w na vývoji e-commerce řešení Shopio.

Michael Juřek, Microsoft

Pracuje jako softwarový architekt ve společnosti Microsoft s.r.o., předtím působil jako lektor serverových produktů Microsoft.Specializuje se na nástroje pro podporu životního cyklu aplikací a technologie cloudu.

Tomáš Kantůrek, Microsoft

IT technologiím se věnuje od roku 1998, nejprve jako správce sítě, později systémový architekt se zaměřením na bezpečnost. V Microsoftu působí od roku 2006, nejprve jako Account Technology Specialist pro OEM partnery v rámci CEE regionu, později externě jako specialista na Windows Phone zařízení, aktuálně na pozici IT Pro Evangelist.

Jan Kodera, Abakowiki

Jan Kodera je Java programátor a spoluzakladatel startupu Abakowiki. Je absolventem CVUT FEL. Neúnavně propaguje cloud computing a enterprise 2.0 a jejich nasazení v Českých firmách.

Adam Kliment, Virtualmaster

Adam Kliment je Ruby programátor a spoluzakladatel společnosti Virtualmaster, kde utváří strategii a vede vývoj. GNU/Linuxu se věnuje téměř deset let. V minulosti pracoval jako unixový administrátor, open source konzultant a systémový analytik ve společnostech Praguebest a CHL. Nyní se věnuje cloud technologiím a vysokozátěžovým systémům. Adam je bubeník a cyklista

Jiří Koutný, Collabim

Jiří Koutný provozuje webový SEO nástroj Collabim (http://www.collabim.cz/), na kterém testuje možnosti Amazon cloudu. Předtím pracoval dva roky jako SEO konzultant ve firmě H1.cz.

Rudolf Kotulán, CÍGLER SOFTWARE

Rudolf Kotulán pracuje ve společnosti CÍGLER SOFTWARE jako vedoucí projektu iDoklad. V minulých letech se podílel na vývoji moderního ERP Money S5. Oba tyto projekty spojuje platforma .NET a MS SQL. Jeho oblíbený nástroj pro podporu vývoje a životního cyklu produktu je Team Foundation Server.

David Šmehlík, Fleveo

David Šmehlík žije děním na (nejen) českém internetu, šéfuje vývojářům a copywriterům ve Fleveu, psal pro 30minut.cz, miluje nové technologické hračky a věří v budoucnost sociálních sítí. Již několik let se podílí na organizaci konference Junior Internet, která pomáhá mladým internetovým nadšencům prorazit se svými projekty. Najdete ho na Twitteru, na LinkedIn či na jeho osobním blogu.

Aleš Vocásek, T-Systems Czech Republic

Aleš Vocásek vystudoval aplikovanou informatiku a poté informační management na Univerzitě Hradec Králové. IT se profesionálně věnuje více než deset let, během kterých pracoval v mezinárodních firmách na různých pozicích. Od roku 2006 pracuje ve společnosti T-Systems Czech Republic a.s. kde vedl několik mezinárodních projektů a aktuálně působí na pozici vedoucího Presales a Produktového managementu.