Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

18:00 - 18:10

Zahájení programu

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učil na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

18:10 - 18:30

Lze přežít ve zdraví budování a růst firmy?

Příklad firmy působící v oblasti jazykových služeb 22 let. Zaměření na dynamický růst v prvních deseti letech, co s sebou přinesl, co se během růstu zanedbalo, příprava na zpomalení růstu, případný propad. Procesy, náklady, akvizice, komunikace a v neposlední řadě osobní zvládnutí situace, zachování si duševní rovnováhy a potřebného nadhledu.

Lenka Doležalová Pavilková Lenka Doležalová Pavilková

Jednatelka

Channel Crossings

Lenka Doležalová Pavilková

Vzdělání získala na Fakultě tělesné výchovy a sportu pražské UK, kde vystudovala obor tělesná výchova – anglický jazyk. Ve studiu pokračovala na California State University San Marcois. Prošla manažerskými kurzy ve Spojených státech a Izraeli, v ČR a Německu i kurzy tlumočnickými a jazykovými. V současné době je majitelkou a jednatelkou agentury Channel Crossings, která získala ocenění Vzdělávací instituce roku 2013. V roce 2014 se umístila na třetím místě v soutěži Ocenění Českých Podnikatelek. Mluví anglicky, německy a rusky. Je matkou dvou dětí, ve volném čase vede oddíl sportovní gymnastiky v Praze-Radotíně.

18:30 - 18:50

Z dětského pokoje nejsilnějším českým médiem

Seznam.cz působí na českém trhu už osmnáct let. Z party nadšenců, které dal dohromady jeden kluk se spoustou skvělých nápadů, zblázněný do génia Járy Cimrmana, se za oněch osmnáct let stala úspěšná obchodní společnost s tisícovkou zaměstnanců a s ročním obratem přesahujícím tři miliardy korun, společnost, která nepřetržitě inovuje své produkty a dlouhodobě roste interně i cestou fúzí a akvizic. I přes tyto úspěchy si v sobě zachovává něco z dob svých začátků, vládne v ní neformální atmosféra, seznamáci jsou jako jedna velká rodina.

Lucie Krupková Lucie Krupková

HR specialista senior

Seznam.cz

Lucie Krupková

Po absolvování Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze pracovala přes dva roky v personální agentuře, kde získala první zkušenosti v oblasti personalistky, především v náboru. Od roku 2010 působí ve společnosti Seznam.cz. Na pozici HR specialista senior poskytuje podporu v pracovně právní oblasti a HR služby především produktovému oddělení, do kterého spadá i vývoj. Krom náboru zaměstnanců se věnuje aktivitám v rámci HR marketingu, zaštituje spolupráci se studenty a školami, aktuálně připravuje Trainee program a podílí se na dalších HR projektech.

18:50 - 19:10

Jak ustát růst z $0 na $3 mio během 3 let?

Jak přežít rychlý růst firmy bez externích peněz a neztratit u toho více vlasů, než je nutné. Z $0 na $3 mio, ze 3 na 30 lidí, ze 2 na 8 hodin spánku (alespoň většinou :)). Podělím se s vámi o provozní i osobní hacky, které nám pomohly.

Zdenek Cendra Zdenek Cendra

CDN77.com

Zdenek Cendra

Zakladatel hostingových a internetových firem SuperHosting.cz (*2004), CDN77.com (*2012), 10Gbps.io (*2014) a spolu-zakladatel komerčního peeringového uzlu Peering.cz (*2013).

19:10 - 19:30

RiteTag: Budování mezinárodní firmy na dálku

Úspěšnou službu pro optimalizaci příspěvků na sociálních sítích, RiteTag, založil Michal Hudeček (Čech žijící v ČR) společně se Saulem Fleischmanem (Američanem žijícím v Japonsku) před třemi lety, aniž by se oba dodnes potkali. RiteTag tým se dnes rozrostl na 15 členů rozesetých po celém světě. K tomu ovšem vedla složitá cesta plná překážek při výběru lidí na dálku, slaďování dle časových zón, zavádění online nástrojů, procesů a kontrolních mechanismů, které umožňují firmě zůstat efektivní a udržet kvalitu výstupů. Jako jedna z mála českých firem byl RiteTag nedávno zmíněn i v americkém časopise Forbes.

Michal Hudeček Michal Hudeček

Internetový podnikatel

RiteTag

Michal Hudeček

Pomáhá startupům i zavedeným firmám promýšlet koncepty jejich online byznysu. Má více než 12 let zkušeností v internetových projektech. Je spoluzakladatel online aplikace na výuku rychlého čtení Rozečti.se a online platformy pro výuku angličtiny English in Levels. Dále je poluzakladatel nástroje na optimalizaci hashtagů RiteTag. Přednáší na univerzitách i konferencích o internetu, UX a crowdsourcingu a v neposlední řadě je autor knihy "Webová režie: Základy koncepčního myšlení v online projektech".

19:30 - 19:50

CleverMaps: Jsou věci ve kterých jsme nejlepší

Uslyšíte příběh společnosti CleverMaps, která si na sebe od začátku vydělá. Uslyšíte příběh firmy, která do rozvoje svých zaměstnanců investuje více, než mnohé nadnárodní korporace. Dále se dozvíte podle čeho si softwarová firma, jejíž zakladatelé jsou obchodníci, vybírá platformu pro vývoj, platformu pro Cloud či CRM. Po dvou letech fungování firma meziročně roste o 100%, zaměstnává přes 25 lidí, zakládá nové firmy a navíc vyznává koncept svobodné firmy.

Ondřej Tomas Ondřej Tomas

Zakladatel

CleverMaps, a.s.

Ondřej Tomas

Ondřej se od roku 2014 věnuje technologickým startupům ve skupině CleverMaps. Vždy se jedná o mapové aplikace, které zjednodušují rozhodování a protínají celou řadu odvětví od zemědělství až k bankingu. Ondřej dříve pracoval ve společnostech Geodis, Oracle nebo GfK. Zajímá se o technologie, analytiku, lodě, hudbu a rodinu.

19:50 - 21:00

Networking