Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

Program

13:00 - 13:10

Zahájení programu

Jan Brychta Jan Brychta

Šéfredaktor

DigiZone.cz

Jan Brychta

Jan Brychta je od ledna 2016 šéfredaktorem serveru DigiZone.cz. Předtím působil jako redaktor týdeníků Marketing&Media a Strategie i jako reportér pořadu Občanské judo. Pochlubit se může zkušenostmi z marketingu a PR z doby svého působení v Českém rozhlase. Je absolventem Vyšší odborné školy publicistiky a sociálních a mediálních studií.

13:10 - 14:00

Technologický blok: Ultra HD je tu, jak si s ním poradíme?

Panelovou debatu moderuje Jan Brychta, DigiZone.cz

BUDEME SE VĚNOVAT TĚMTO OTÁZKÁM:
 • Co brání většímu rozšíření tohoto vysílání? 
 • Které platformy a v jaké formě v současnosti nabízejí 4K obsah?
 • O kolik nákladnější je vysílací cyklus v Ultra HD (4K) oproti dnešnímu HD?
 • úskalí při přenášení UHD signálu (předávání dat, větší nároky na odbavovací středisko, …)?
 • Neskončí Ultra HD stejně jako například 3D, od které výrobci v současnosti spíše upouštějí?
 • Nástup OLED televizorů byl oproti původním odhadům velmi pomalý a adekvátní cenová náhrada za plasmu neexistuje.
 • Jaký bude další vývoj a masové rozšíření této technologie?
Martin Benko Martin Benko

Product and Pricing Specialist, CEE

TP Vision Europe B.V.

Martin Benko

TP Vision - Product and Pricing Specialist, CEE, February 2013 – Philips Slovakia - Product Manager CLS, July 2008 – March 2012 Philips Slovakia - Product Specialist and Trainer CE March 2006 – June (Job during study) Mediabox,DTP - graphic designer s.r.o., 2005 – 2006

Leszek Bujak Leszek Bujak

Generální obchodní ředitel CEE

SES ASTRA

Leszek Bujak

Během posledních 6 let je Leszek Bujak v regionu střední a východní Evropy (CEE) zodpovědný za obchod a rozvoj podnikání globálního satelitního operátora SES. Vede obchodní tým působící v 15 zemích a soustředí se zejména na distribuci mediálního obsahu pro televizní vysílatele a DTH, kabelové a telekomunikační operátory.

Předtím působil jako Broadband Services Manager v regionu CEE a úspěšně realizoval projekty pro poskytovatele internetového připojení, operátory pevných linek a operátory mobilních sítí. Odborné zkušenosti získává již od roku 1996, kdy začal jako Product and Account Manager pracovat na IT integrátorech a řešeních na klíč.

Leszek Bujak vystudoval University of Minnesota - Carlson School of Management (MBA) a varšavskou School of Economy (SGH).

Andrej Doležal Andrej Doležal

Ředitel sekce technické realizace

Rozhlas a televízia Slovenska

Andrej Doležal

Od roku 2012 zastává funkci ředitele Sekce technické realizace v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS), pro obě média současně. Strategicky určuje směřování veřejnoprávního média jako celku v oblasti inovace rozhlasového a televizního vysílání (rozvoj HbbTV, implementace interaktivních TV aplikací, pilotní vysílání v standardu T-DAB+ a Ultra HD), definuje systematickou obnovu technologií, tak aby splňovali standardy technologického rozvoje a potřeb vysílatele. V TV Markíza působil od roku 2008 jako projektový manažer při implementaci multikanálové strategie, později na pozici ředitele techniky. Začínal jako systémový integrátor ve společnosti Siemens PSE na mezinárodních projektech v oblasti interaktivních aplikací pro DVB-T/DVB-H a později jako konzultant při implementaci IPTV řešení. Vystudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky STU v Bratislavě, odbor automatizace.

Vlastimil Lakatoš Vlastimil Lakatoš

Head of TV Services

ANTIK Telecom

Vlastimil Lakatoš

Vysokoškolské studium ukončil v roce 2014 na Technické univerzitě v Košicích. Následně absolvoval 4 letý pracovně-studijní pobyt ve Velké Británii, který ukončil získáním renomovaných jazykových certifikátů na Univerzitě v Cambidge – Certificate of Advanced English – CAE, Business English Certificate Vange – BEC Vantage. Od roku 2009 pracuje jako Head of TV Services ve společnosti Antik Telecom, v rámci které v tomto samém roce spoluzakládal Antik TV službu – jednu z nejdynamičtěji se rozvíjejících IPTV služeb na Slovensku. Tato služba byla v roce 2011 rozšířena i o OTT distribuci na hardverové set-top boxy, či mobilní aplikace jako služba Antik TV GO. Pro kompletaci platforem Antik Telecom opět v roce 2015 spoluzaložil hybridní satelitní službu AntikSAT, která jako první na Slovensku využívá atraktivní a mimořádně oblíbenou službu archívu.

Zsolt Nagy Zsolt Nagy

Riaditeľ sekcie

Towercom

Zsolt Nagy

Vystudoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislavě (1996). Dlouohodobě působí v telekomunikačním odvětví (od roku 1996). Pracoval jako ředitel technologického oddělení a rozvoje technologické infrastruktury pro společnost Towercom a Slovak Telekom. Od roku 2011 je technickým ředitelem Towercom, a.s.

Marcel Procházka Marcel Procházka

Ředitel pro regulaci a strategii

České Radiokomunikace

Marcel Procházka

Marcel Procházka je ředitelem regulatorních záležitostí a strategie Českých Radiokomunikací. V minulých letech se v ČRa významně podílel na rozvoji WiMAX sítě, zahájení poskytování cloud computing, DC služeb a DVB-T vysílání. Dnes pracuje na budoucí migraci terestrického vysílání z DVB-T na DVB-T2, nových TV a OTT službách a digitalizaci rozhlasového vysílání. Před příchodem do ČRa působil ve vedení kabelových společností Kabel Plus/UPC a Karneval Media s odpovědností za technický provoz a rozvoj nových služeb.

Branislav Valo Branislav Valo

Manažer produktového vývoje O2TV

O2 Czech Republic

Branislav Valo

Branislav Valo pracuje ve společnosti O2 Czech Republic. Již v roce 2006 se podílel na vzniku služby O2TV a aktuálně je zodpovědný za její další produktový rozvoj.

Během své práce pro O2 a předešlého působení ve společnosti Slovak Telekom vystřídal různé pracovní pozice, zejména v oblasti produktového marketingu, projektového řízení a zákaznických řešení.

14:00 - 14:45

Trendy Ultra HD technologie: Jaké jsou klíčové faktory pro satelitní televizi?

30 minutován přednáška bude probíhat v anglickém jazyce. Tlumočení bude zajištěno. Poté bude prostor pro dotazy.

Thomas Wrede Thomas Wrede

Viceprezident pro přijímací systémy společnosti SES

SES ASTRA

Thomas Wrede

Thomas Wrede je viceprezidentem pro přijímací systémy satelitního operátora SES v Betzdorfu v Lucembursku. Tam společně se svým týmem zodpovídá za vývoj a implementaci produktů a řešení satelitního příjmu.

Thomas Wrede nastoupil do SES v roce 1992 jako seniorní systémový inženýr. Byl silně zapojen do rozvoje digitální satelitní televize, domácí distribuce signálů, digitálního satelitního rádia, satelitní technologie zpětného kanálu, internetového příjmu přes satelit a televize s vysokým rozlišením.

Thomas je zodpovědný za projekt SES SAT>IP (www.satip.info) – na starosti má technické aspekty zavádění satelitní Ultra HD televize.

Thomas zastupuje SES v obchodním modulu DVB (www.dvb.org) jako předseda podskupiny CM-S. Mimo to vede fórum Technology and Innovation v německé Asociaci komerčních vysílatelů a audiovizuálních služeb (www.vprt.de).

14:45 - 15:00

Coffee break

15:00 - 15:45

Obsahový blok: Jsou Češi připraveni na Ultra HD?

Panelovou debatu moderuje Jan Brychta, DigiZone.cz

BUDEME SE VĚNOVAT TĚMTO OTÁZKÁM:

 • Kdy se diváci dočkají reálného vysílání v UHD a na jakých platformách?
 • Co všechno se dnes natáčí a vyrábí v Ultra HD?
 • Má vůbec vysílání v takto vysokém rozlišení smysl?
 • Technologie HDR, tedy High Dynamic Range je též velmi zajímavá a posouvá kvalitu obrazu ještě dále.
 • Budou se v tomto formátu nabízet i filmy v UHD, případně HD? 
 • Jaké je role UHD u televizních aplikací a on-line obsahu? Budou tímto způsobem lidé konzumovat 4K obsah nebo jde spíše o doplňkovou službu?
Petr Moravec Petr Moravec

Consultant

Petr Moravec, MBA

Petr Moravec

Působí více než 20 let v oboru, od roku 2000 přímo v oblasti placené televize a obsahu v CEE regionu, se zaměřením na CZ a SK trhy. Na různých manažerských pozicích byl zodpovědný za sales, marketing, business development a distribution, působil mj. ve společnostech WARNER BROS, HBO, ELECTRONIC ARTS a CME. Během své kariéry se podílel na vývoji a spuštění mnoha nových placených, tematických FTA kanálů a SVOD služeb, zejména během svého působení na pozicích Sales and Marketing Director CZ&SK ve společnosti HBO a Head of Distribution NOVA a MARKÍZA pro CME. Od roku 2014 působí jako nezávislý konzultant a pro společnost SPI International, kde se podílí na rozvoji placených tematických a prémiových služeb včetně UHD obsahu.

Felix Nevřela Felix Nevřela

Project Manager

FELIX INTERNATIONAL

Felix Nevřela

ročník 1970
1985 grafika a online střih pro TV, lineární páskové střižny
1987 obsluha digitálních TV efektů jako ADO 100, ABEKAS A51
1992 operátor Quantel Henry - nelineární efektové pracoviště pro obrazovou postprodukci, později Discreet Logic - Flame, cca 1.500 reklamních spotů
2004 DI - Digitální Intermediat HD - Post Coitum, Choking Hazard 2007 supervize technologii pro ULICE - TV NOVA supervise DI
2008 DI 2K - Bathory, DI 4K - Tobruk spolupráce s CESNET na 4K projektech jako remote color grading v nekompreseném 4K z poslední doby krom TV projektů jako například natáčení MasterChef 1,2, film Lida Baarová - 4K, kompletní DI a data management, koncert Michala Prokopa UHD 50P

Kamil Obluk Kamil Obluk

Electronic Media & Broadcast Technology Professional

CrossTech Group

Kamil Obluk

Kamil Obluk je dlouholetým profesionálem v oboru broadcastu a elektronických medií. Pracoval pro nejvýznamnější společnosti v oboru broadcast technologií jako Sony Broadcast nebo Tandberg Television. V současnosti řídí společnost CrossTech Group s pobočkami v ČR a SR. Realizoval řadu významných televizních projektů v ČR, SR, Polsku, Maďarsku či Bulharsku.

Jonáš Svatoš Jonáš Svatoš

Vedoucí Digilabu

Národní filmový archiv

Jonáš Svatoš

Jonáš Svatoš je vedoucím digitální laboratoře Národního filmového
archivu, která zajišťuje jak digitalizaci, data-management a uchování
digitální reprezentace původně analogových materiálů, tak i archivaci
digital-born obsahu který NFA spravuje v rámci tzv. nabídkové povinnosti.
Je absolventem Centra audiovizuálních studií FAMU, zároveň má
dlouholetou zkušenost se systémovou administrací ze společnosti Etnetera
a.s.

Erik Uxa Erik Uxa

New Business Acquisition Manager

Banaxi Limited

Erik Uxa

Erik Uxa má mnohaleté manažerské akviziční a provozní zkušenosti v oblasti zpracování a distribuce digitálních médií pro velké B2B klienty z mnoha zemí světa. Do roku 2011 spoluvyvíjel a zajišťoval technologickou / distribuční platformu ve společnosti On Demand Group v Londýně (dnes Vubiquity). Po svém následném působení ve společnosti Topfun Media, provozující Videopůjčovnu Topfun jako projektový manažer, přijal pozici produktového a akvizičního manažera a je členem představenstva ve společnosti Banaxi Ltd., provozovatele globální videopůjčovny Banaxi - služby videí na vyžádání a lineárního streamingu pro velké B2B partnery. Podílel se na spuštění VOD služeb pro M7 Skylink, T-Mobile, Orange a mnohé další.

15:45 - 16:00

Coffee break

16:00 - 16:45

DVB-T2

Panelovou debatu moderuje Jan Potůček, Taktiq Communications

BUDEME SE VĚNOVAT TĚMTO OTÁZKÁM:

 • Reálné zkušenosti s vysíláním ve 4K rozlišení
 • Funbox v Praze, olympiáda v Bratislavě
 • Možnosti kódování a využití DVB-T2 jako placené platformy
 • Současný stav a výhled přechodu na DVB-T2
 • Finanční náročnost celého přechodu
 • Připravenost jednotlivých hráčů – operátorů, výrobců i diváků
 • Formát HEVC má několik verzí a profilů. Jakou verzi budete používat a proč? Dochází k vzájemné koordinaci mezi výrobci techniky a jednotlivými operátory?
Pavel Dvořák Pavel Dvořák

Předseda expertní skupiny

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Pavel Dvořák

Velkou část profesní kariéry strávil ve Federálním statistickém úřadu, kde se věnoval otázkám statistického zpracování dat a aplikacím informačních technologií. V devadesátých letech prošel zaměstnáními ve firmách v oblasti informačních technologií (např. APP, ICZ).

V letech 1998–2002 působil jako poradce ministra vlády ČR a člen odborné skupiny ČSSD pro informační a komunikační technologie. Byl spoluautorem Státní informační politiky, podílel se na tvorbě zákonů v oblasti informační společnosti. Od roku 2003 do 30. 4. 2005 pracoval jako poradce správních orgánů společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s.

Od 1. 5. 2005 byl ve funkci člena Rady, 1. 4. 2006 byl vládou ČR poprvé jmenován do funkce předsedy Rady ČTÚ, opakovaně byl vládou jmenován předsedou Rady ČTÚ v roce 2009 a v dubnu 2010. Vedl technickou skupinu, která řídila správu kmitočtů v procesu digitalizace zemského televizního vysílání, v této souvislosti se podílel na práci Národní koordinační skupiny. Členem Rady ČTÚ byl od roku 2005 do roku 2015. Předsedou ČTÚ byl sedm let, v období duben 2006-duben 2013.

Od roku 2015 je poradcem na Ministerstvu průmyslu a obchodu, od července 2016 jako předseda koordinační expertní skupiny MPO pro realizaci Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání.

Ivo Ferkl Ivo Ferkl

Ředitel techniky

Česká televize

Ivo Ferkl

1974 - 1991 Česká televize, záznamová a vysílací technika
1991 - 1993 IVC s.r.o, sales manager
1993 - 2012 TV Nova, ředitel techniky
2012 - 2016 Česká televize, ředitel techniky

Jaromír Glisník Jaromír Glisník

Člen představenstva

M7 Group SA

Jaromír Glisník

Absolvent Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze. Od roku 1991 působí v různých vedoucích funkcích v oboru kabelové a satelitní televize. V letech 1991 až 2003 v Kabel Plus / UPC Česká republika, v letech 2003 až 2007 ve společnosti Karneval Media. Od roku 2007 pracuje pro satelitní platformu Skylink, která je od roku 2011 součástí portfolia lucemburské společnosti M7 Group S.A. Ve společnosti M7 Group S.A. zastává funkci člena představenstva.

Petr Horák Petr Horák

Ředitel nových projektů

Stanice O

Petr Horák

Ředitel sekce nových projektů je zodpovědný za online portfolio skupiny Nova a nově připravovaných projektů. Vedl spuštění NOVA Plus a VOYO v zemích střední a východní Evropy, kde skupina působí. V CME pracuje od roku 2008, předtím na manažerských pozicích působil například v telekomunikačních společnostech Vodafone nebo Český Telecom (dnes Telefónica O2).

Jakub Juhas Jakub Juhas

Technical Director

Digital Broadcasting

Martin Ornass-Kubacki Martin Ornass-Kubacki

Viceprezident a regionální ředitel CEE, SES Astra

SES ASTRA

Martin Ornass-Kubacki

Martin Ornass-Kubacki svou kariéru v SES Astra zahájil v roce 2003, kdy nastoupil jako generální ředitel regionu střední a východní Evropy (Astra CEE). S odpovědností za podnikání, předprodej, marketing a PR zodpovídal za 5 zemí (Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko). Poté, co došlo ke sloučení Astra CEE a Astra Polska, působí v tomto regionu společnost pod značkou Astra CEE se sídlem Varšavě. Region CEE byl v polovině roku 2010 rozšířen o území Polska, Maďarska, Rumunska, Bulharska a Balkánu, přičemž právě Martin Ornass-Kubacki, jako viceprezident a regionální ředitel, od té doby řídí všechny operace. Martin Ornass-Kubacki má více než 17 let zkušeností z mediálního průmyslu (z výroby, novinařiny nebo distribuce) s pevnými kořeny ve střední a východní Evropě. Svou kariéru zahájil v EBN TV v Londýně a poté byl zaměstnán v At Entertainment Inc., která založila a spoluvlastnila první DTH platformu v regionu CEE (polská Wizja TV). Jako generální ředitel 1. tematického digitálního sportovního kanálu (Wizja Sport) byl společně se svým týmem zodpovědný za provoz tohoto průkopnického projektu. Později působil ve společnosti UPC Direct v Polsku, kde z pozice generálního ředitele zodpovídal za Wizja sport a podílel se na agregaci obsahu a produkce napříč celou televizní platformou Wizja. Stal se také členem dozorčí rady sesterské firmy Wizja TV Programming. Martin vystudoval Vizuální komunikaci na HdK v Berlíně a Kulturní management na Hagen University, má magisterský titul z Vizuální komunikace.

Jaroslav Pech Jaroslav Pech

Jednatel

dvbexpert

Jaroslav Pech

Více než 11 let manažerské praxe u národních společností poskytující telekomunikační služby, zejména IPTV, Internet, DVB-C/T systémy. Od roku 2016 jsem jednatelem společnosti dvbexpert s.r.o., věnuji se projektu FreedomTV.cz včetně projekce a realizace obdobných systémů IPTV nebo DVB s možností přidaných služeb jako je scrambling, HbbTV, EPG, atd.

Jan Potůček Jan Potůček

Account manager

Taktiq Communications

Jan Potůček

Jan Potůček je account managerem v PR agentuře Taktiq Communications, zabývá se mediální podporou a konzultacemi klientům - např. ESET software, ADATA, Air Telecom. V minulosti dlouhá léta působil jako novinář zaměřený na média. Zakládal a deset let vedl odborný web DigiZone.cz o digitálním televizním vysílání, působil jako reportér v týdeníku Reflex, vedoucí přílohy Media a redaktor domácí redakce Lidových novin, aj. Spoluzakládal a vedl weby RaM.cz a RadioTV.cz.

Marcel Procházka Marcel Procházka

Ředitel pro regulaci a strategii

České Radiokomunikace

Marcel Procházka

Marcel Procházka je ředitelem regulatorních záležitostí a strategie Českých Radiokomunikací. V minulých letech se v ČRa významně podílel na rozvoji WiMAX sítě, zahájení poskytování cloud computing, DC služeb a DVB-T vysílání. Dnes pracuje na budoucí migraci terestrického vysílání z DVB-T na DVB-T2, nových TV a OTT službách a digitalizaci rozhlasového vysílání. Před příchodem do ČRa působil ve vedení kabelových společností Kabel Plus/UPC a Karneval Media s odpovědností za technický provoz a rozvoj nových služeb.

Petr Valoušek Petr Valoušek

CE Regional Leader

TP Vision Czech Republic

Petr Valoušek

Regionální leader pro střední Evropu ve společnosti TP Vision (Philips) Dlouholetý obchodní profesionál, který většinu své kariéry spojil s výrobci televizorů. Působil jako obchodní a marketingový manažer pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Changhong Europe Electric, v české pobočce Samsungu pracoval jako senior key account manažer a u českého zastoupení společnosti Sony byl z pozice channel manažera odpovědný ua český a slovenský trh.

16:45 - 17:30

Závěrečný networking

18:00

Ukončení programu