Program

Program

8:30 - 9:00

Registrace účastníků

9:00 - 9:05

Zahájení konference - úvodní slovo

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učí na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

9:10 - 9:30

Jeden rok – a tolik změn!

Stojaté vody českého mobilního rybníka se za poslední rok přeci jen trochu rozčeřily. Upustili si trochu vody sami operátoři? Jsou první virtuálové skutečnými štikami, nebo jen trpěným planktonem? Byl první pokus o aukci pouhým plácnutím do vody?

Jiří Peterka

Organizátor projektu

9:35 - 9:45

Internet v mobilu v reálných číslech za všechny tři operátory

Prezentace dat za všechny operátory představí zástupce Aliance provozovatelů mobilních sítí (APMS).

Slavomír Doležal Slavomír Doležal

Manažer reklamních služeb

T-Mobile Czech Republic

Slavomír Doležal

Slavomír Doležal vystudoval obor Informační a řídící systémy na Žilinské Univerzitě. Ve společnosti T-Mobile pracuje od roku 2001. Dříve měl na starost přípravu, obsah a řízení vybraných nehlasových služeb a od roku 2009 odpovídá za přípravu a řízení reklamních služeb pro realizaci reklamy třetích stran. Za T-Mobile je členem pracovní skupiny APMS pro mobilní reklamu.

9:50 - 10:10

Internet v mobilu - vše, co jste se chtěli dozvědět o jeho uživatelích

Internet v mobilních telefonech je velké téma posledních let. V prvních dvou čtvrtletích tohoto roku jsme se na toto téma zaměřili i my v Seznamu. Realizovali jsme několik výzkumů na toto téma a debatovali s řadou uživatelů (včetně dětí ze základních škol). Snažili nejen zjistit, kolik takových lidí je, ale chtěli jsme i vědět, co pro ně internet v mobilu znamená, kdy a co na internetu v mobilu dělají, jestli se liší uživatelé jednotlivých platforem atp. Kromě toho jsme se snažili deklarace lidí porovnat s jejich skutečným chováním na našich službách.

Michal Buzek Michal Buzek

Head Of Business Intelligence

Heureka

Michal Buzek

V oblasti internetu se pohybuje od roku 2007, kdy ukončil studium ekonomie a nastoupil jako analytik obchodu do společnosti Seznam.cz. V roce 2010 se stal vedoucím analytického oddělení, které zajišťuje obchodní analýzy, výzkum trhu, měření služeb Seznamu v NetMonitoru a nástrojích webové analytiky. Předsedá kategorizační komisi SPIRu.

10:15 - 10:30

Nejnovější novinky z oblasti mobilních telefonů

Co vše můžeme v blízké době očekávat od výrobců mobilních telefonů? Zhodnocení současného trhu, novinek a predikce dalšího vývoje.

Otakar Schön Otakar Schön

Editor

Economia

Otakar Schön

Otakar se věnuje informačním technologiím jako novinář posledních 18 let. Zběhl ze studií ÚISKu i žurnalistiky na FFUK, a místo toho si jako správný příslušník generace odkojené prvními "písíčky" udělal ze zábavy zaměstnání. Před příchodem do Hospodářských novin působil ve Světě Namodro a Živě.cz/Computeru, vyzkoušel si i práci copywritera v PR agentuře. Vedle toho deset let přispíval do herních médií jako je Level a Bonusweb.

10:30 - 11:00

Coffee break

11:00 - 11:40

Keynote - What makes Evernote the Nike of your brain

Evernote, the Sillicon-Valley based tech company that celebrated 5 years of existence and 65 million users worldwide this year, is becoming the signature brand for knowledge-workers who self-identify (or aspire to be) smart and productive. Aiming at being the 100 year start-up, Evernote is bringing augmented intelligence to the next level via a combination of physical and digital products that help people overcome the modern life-work challenges. Cristina Riesen, General Manager for Evernote in Europe, will give you a sneak-peak into what makes Evernote successful and what to expect from your "external brain" in the future.

Prezentace bude v anglickém jazyce bez tlumočení.

Cristina Riesen Cristina Riesen

General Manager

Evernote

Cristina Riesen

For the last 10 years Cristina has been completely immersed in the world of public relations and communications and involved in several online community management and social media strategy projects for international companies. She joined Evernote, her dream company, as International Marketing and Public Relations Coordinator in February 2012. In her current role of General Manager for Evernote in Europe, she is hands on strategic development, marketing and communications, aiming at making the world smarter.

11:45 - 12:05

Mobilní strategie

Jak vypadá mobilní strategie jednoho z největších českých mediálních domů. Jak úspěšné jsou dosavadní mobilní aktivity vydavatelství (aplikace, marketing, ...). Co Ringier Axel Springer plánuje na tomto poli dělat do budoucna a jaká jsou očekávání mediálního domu v kontextu českého trhu.

Jana Bartheldyová

CZECH NEWS CENTER a. s.

CZECH NEWS CENTER

12:10 - 12:30

Umíme už i u nás pohodlně nakupovat z mobilu?

Mobilní telefony nám dnes umožňují uskutečnit nákup přes prémiové SMS za parkování, jízdenky, případně prostřednictvím smartbankingu přesouvat peníze nebo zaplatit přes QR kód za fakturu. Svět mobilních aplikací a mobilních internetových obchodů, však u nás stále čeká na skutečné využití nákupního potenciálu. Proč se nám nedaří vytvořit jednoduchý způsob, aby zákazník pohodlně nakoupil z mobilu v online obchodě / mobilní aplikaci? Kde nejvíce zákazníků končí a proč? Má to vůbec smysl a pro které segmenty? To vše jsou otázky, na které se pokusíme zodpovědět.

Viktor Gřešek Viktor Gřešek

Product manager

MOPET CZ

Viktor Gřešek

Viktor působí v oblasti produktového managementu technologií od roku 2005, přičemž na projektu Mobito od jeho prvopočátků v roce 2010, kdy přijal nabídku podílet se na mind-shiftingovém projektu jakým mobilní placení a nakupování je. Od začátku je zodpovědný za produktovou oblast, analýzu a specifikaci až po převzetí dodávek a následné prosazení služby u klientů. Ve volném čase se věnuje své rodině, přátelům, pohybu v přírodě a dění v oblastech vývoje společnosti, technologií, trhů a financí.

12:35 - 12:45

Bezpečnost je míra, ne vlastnost

Jenže Míru vlastně nikdo nezná... Chcete vědět, co a kdo udělal špatně při tvorbě mobilních aplikací? A chcete taky vědět, jak to měl udělat správně? Výborně, pohodlně se tedy usaďte a poslouchejte.

Michal Špaček Michal Špaček

Hacker

michalspacek.cz

Michal Špaček

Michal umí vyvíjet webové aplikace a zajímá se o jejich bezpečnost. Nebojí se o tom mluvit veřejně, hledá hranice tak, že je posouvá. Jeho cílem je naučit webové vývojáře stavět bezpečnější a výkonnější weby a aplikace.

12:45 - 13:30

Oběd

13:30 - 13:45

Novinky v LTE aneb kam jsme se posunuli od minulého roku

Během uplynulých 12 měsíců se T-Mobile podařilo spustit LTE síť v Mladé Boleslavi a na části území Prahy. Jedná se přitom o plnohodnotnou LTE síť podporující všechny typy zařízení jako jsou modemy, tablety i smartphony (podporuje tedy i využívání hlasových služeb). Maximální přenosová rychlost podporovaná naší LTE sítí je v současné době 100 Mbit/s. Šíři LTE pokrytí a zejména pak pokrývání méně hustě obydlených oblastí však negativně ovlivnila regulátorem zrušená aukce LTE frekvencí.

Milan Hába Milan Hába

Ředitel technologických a obchodních inovací

T-Mobile Czech Republic

Milan Hába

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Fakulty informatiky. Ve společnosti T-Mobile Czech Republic pracuje od roku 2002. Během svého působení vystřídal několik pozic a zodpovědností od mobilních datových služeb, přes řízení segmentů tarifních zákazníků i předplacených karet, či new business development. Nyní zastává pozici ředitele technologických a obchodních inovací. V minulosti se věnoval také publikační činnosti, kdy působil jako redaktor serverů wapserver.cz a mobil.cz. Je autorem knihy WAP – Tvorba stránek pro mobilní zařízení.

13:50 - 14:05

Praxe LTE technologie – krásy sítě 4. generace

Hynek Urban Hynek Urban

Solution Manager, Radio Networks

Nokia Networks

Hynek Urban

Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, 2 roky pracoval pro Radiomobil (nynější T-Mobile) v oddělení radiových sítí. Od roku 1999 je zaměstnancem firmy Nokia ve funkci Radio access solution manager. Zabývá se technickou podporou prodeje rádiových sítí.

14:10 - 14:35

Rozhovor s Ondřejem Malým, moderuje Petr Koubský

Stejně jako loni, i letos budeme hovořit s členem rady Českého telekomunikačního úřadu Ondřejem Malým. Zeptáme se ho nejen na to, co je nového na ČTÚ, ale také na to, zda se postoj odborné veřejnosti k budoucnosti telekomunikací změnil. Ondřej loni vyzval zástupce internetových firem ke spolupráci. Jak to dopadlo?

Petr Koubský Petr Koubský

Vedoucí rubriky Věda a technologie

Deník N

Petr Koubský

Dlouhá léta vedl známé Softwarové noviny, v anketě Křišťálová Lupa se stal Osobností roku. Byl editorem a spoluvydavatelem magazínu 067. Moderuje odborné konference. Učí na VŠE a na FF UK, vedl také vzdělávací instituci iCollege. V Deníku N je vedoucím rubriky Věda a technologie.

Ondřej Malý Ondřej Malý

Nezávislý konzultant

Ondřej Malý

Ondřej Malý vystudoval žurnalistiku a americká studia na Fakultě sociálních věd UK. V letech 2007 – 2012 působil jako redaktor v Lidových novinách a Hospodářských novinách. Od roku 2012 do roku 2017 byl členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. V dubnu roku 2017 byl jmenován koordinátorem digitální agendy na Úřadu vlády ČR. V roce 2018 zastával pozici náměstka ministra průmyslu a obchodu. V současnosti je nezávislý konzultant.

14:40 - 15:00

"Bankovní souboj"

Jak má vypadat správná aplikace pro mobilní bankovnictví v roce 2013 — a v letech následujících? Kam až lze zajít nad rámec pouhé obsluhy účtu? Na to se budeme souběžně ptát zástupců dvou důležitých tuzemských hráčů, kterými jsou Raiffeisen Bank a ČSOB se svou aplikací Era smartbanking. Porovnáme stav obou aplikací i plány do budoucna, přimějeme zástupce bank ke vzájemné diskusi. „Bankovní souboj“ před vašima očima!

Vratislav Kříž Vratislav Kříž

Product Manager

Raiffeisenbank

Vratislav Kříž

Vratislav Kříž pracuje v Raiffeisenbank a.s. od roku 2007 jako produktový manažer přímého bankovnictví. Vystudoval VŠE v Praze, obor Mezinárodní obchod. Své první pracovní zkušenosti získával v České spořitelně, kde pracoval na projektech, které zaváděly jedny z prvních aplikací přímého bankovnictví v České republice. V oblasti webových a nyní i mobilních bankovních aplikací se tak pohybuje více než 10 let.

Jan Vimr Jan Vimr

Výkonný manažer

ČSOB

Jan Vimr

Jan vystudoval Vysokou školu finanční a správní, obor komerční bankovnictví. Po celou dobu své kariéry působí v ČSOB, kdy začínal na pobočce a poté na různých expertních pozicích v rámci správy elektronických kanálů. Několik posledních let byl zodpovědný za vedení vývoje a správy webů skupiny ČSOB. Během této doby se podařilo realizovat několik úspěšných projektů oceněných klienty i odbornou veřejností. Při zakládání značky Era realizoval v rámci týmu novou podobu internetových stránek Poštovní spořitelny.

15:00 - 15:20

Coffee break

15:20 - 15:40

State of mobile - Czech Republic vs rest of the world

What is the position of the Czech Republic amongst other countries in mobile development? Are we one of the last or do we provide unique solutions and case studies? Let's have a look at this topic from several point of views:
- Platforms
- Enterprise apps
- Consumer apps
- Mobile web
- Where do we go from here?

Prezentace bude v anglickém jazyce bez tlumočení.

Abhishek Balaria Abhishek Balaria

CEO

Zentity a.s.

Abhishek Balaria

Abhishek má přes 14 let zkušenosti v IT a to hned v několika oblastech. Několik let pracoval na IT pozicích v bankovním a telekomunikačním sektoru. Díky práci napříč Evropou, v Silicon Valley a v Indii přináší do své společnosti komplexní pojetí dodávaných služeb a silné mezinárodní partnerství.

15:45 - 16:05

Byznysové možnosti Instagramu

Co nám přináší nová služba Obrazení? Kde se nejvíce vyskytují čeští uživatelé Instagramu? Může být mobilní aplikace Instagram platformou pro nový byznys?

Josef Šlerka Josef Šlerka

Ředitel

Nadační fond nezávislé žurnalistiky

Josef Šlerka

Josef Šlerka je zběhlý divadelník, vystudovaný estetik, bývalý šéf výzkumu ve společnosti Socialbakers a nynější ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a vedoucí Studia nových médií na Univerzitě Karlově.

16:10 - 16:25

OK Glass, what can you (really) do?

Představení chytrých brýlí Google Glass. Možnosti využití z pohledu koncových uživatelů i byznysu. Aspekty spojené s vývojem aplikací. Dostupnost zařízení na trhu.

Martin Pelant Martin Pelant

Android developer

eMan

Martin Pelant

Martin je Android developer ve společnosti eMan a student ČVUT/FIT. Během ročního studijního pobytu v USA se na konferenci Google I/O 2012 zapsal do programu Glass Explorer, díky čemuž se stal prvním vlastníkem Google Glass v ČR. Vedle vývoje aplikací pro chytré brýle od Google se zabývá vývojem mobilních aplikací pro Android. Podílel se na vývoji řady aplikací, jako jsou například Horská služba, Česká pošta, Uniqa nebo dTest

16:30 - 16:50

Brands go mobile!

Přístup k informacím, k zábavě i naše chování prošly změnami, které firmám přinesly obrovské marketingové příležitosti a možnosti cílení. Nebudou chybět ukázky, jak toho marketéři ve světě, ale už i v tuzemsku využívají.

Wei Hai Chu Wei Hai Chu

Prezident

Crazy Tomato

Wei Hai Chu

Jako prezident společnosti má na starosti strategické směřování firmy, business development a podporu klíčových projektů. Věnuje se také investování a práci pro menší, střední nebo začínající společnosti. Dříve působil jako obchodní ředitel Karneval Media, kde hrál stěžejní roli v budování společnosti před jejím úspěšným prodejem UPC. Předtím působil ve společnostech WorldOnline (dnes Tiscali), Shell a British Telecom. Wei-Hai získal ekonomické vzdělání na Seton Hall University v USA a Netherlands Institute of Marketing (NIMA). Ve volném čase se věnuje golfu, cestování, návštěvám koncertů a četbě

16:55 - 17:15

Jak se dělá reklama v Kataru

Vyhlášený marketingový guru, autor nejznámějších reklam poslední doby Martin Jaroš přesídlil po svých misích ve Vodafonu a T-Mobilu do katarského Qtelu. Jak se jeho pohled na marketing a reklamu proměnil vlivem tropických teplot nám přiletí říci až z daleké Arábie.

Martin Jaroš Martin Jaroš
Martin Jaroš

Martin je podepsán pod reklamami s Chuckem Norrisem i čivavou a Petrem Čtvrtníčkem. Je také autorem bestselleru o korporátních krysách Černý Petr - Jak udělat kariéru. Od roku 2001 působil u Oskara a českého Vodafonu, později řídil komunikaci Vodafonu v Turecku a Maďarsku. V létě 2010 se vrátil domů jako ředitel marketingové komunikace v T-Mobile Czech Republic. Je absolventem pražské VŠE. Vše podstatné o něm najdete na www.martinjaros.cz.

17:30

Předpokládaný konec konference

18:00

After party