Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

12:10 - 13:10

Oběd

13:10 - 13:30

Čeští hráči a nové trendy v herním průmyslu

Herní průmysl v posledních letech zasáhly změny, které procházejí celým zábavním průmyslem. Trh ovlivňuje internet, který umožňuje lidem snadněji vyhledávat to, co je skutečně zajímá. Lidé mění své nákupní zvyky a tomu se musí přizpůsobovat i herní vývojářské týmy a vydavatelé. Tvůrci her tak mění zažité způsoby monetizace a hráči využívají nové distribuční modely, jež mnohdy prospívají nezávislé vývojářské scéně. S drobným zpožděním oproti vyspělým západním trhům změny, které charakterizuje nástup digitální distribuce, crowdfunding nebo využívání free-to-play modelu, zasáhly i Českou republiku. Chcete vědět jak?

Marek Švrkala Marek Švrkala

QA Specialist

Actum

Marek Švrkala

Už od malička ho fascinoval internet - ať už coby nadšeného chataře na XChatu, prvního registrovaného uživatele Aukra v České republice nebo tvůrce blogu o hubnutí. Po absolvování žurnalistiky na FSV UK se přesunul za novými médii na FF UK. Na @stunome ho nejvíce zajímaly počítačové hry, jimiž se zabýval nejen v diplomové práci, ale i v profesním životě jako autor Hrej.cz. Dnes se věnuje zejména testování webů v digitální agentuře Actum, svět her ho ale stále fascinuje, což dokazuje i při lovu Pokémonů. Vedle her virtuálních stíhá hrát první ligu florbalu a starat se o dva kocoury a pět včelstev.

13:35 - 13:55

Jak kočky zaplavily český Tinder

Seznamka Tinder se jen hemží samými kočkami. Co když se ale mezi ně připletou ty čtyřnohé? Ukážeme si, jak jsme propašovali útulkové nalezence mezi početnou skupinu lidí toužících po pohlazení. A jak projekt Chcipohlazeni.cz posunul pravidla hry v českém marketingu.

Jaké jsme zaznamenali reakce? Jak vypadalo zákulisí projektu? A změnil nějak životy svých protagonistů? Stavte se a to všechno se dozvíte – samozřejmě mezi záběry roztomilých koťátek.

Lenka Kotvová Lenka Kotvová

Senior Content Strategist

VISIBILITY

Lenka Kotvová

Tančí životem a světem sociálních sítí. Ve Visibility působí jako vedoucí social media oddělení, její hlavní specializací je strategie sociálních sítí. Při ní denně využívá i svůj lingvistický a PR background; tyto obory vystudovala v Praze a v Berlíně. Po studiích zamířila do velkých síťových agentur, od té doby pod jejíma rukama prošly desítky známých klientů. Je také autorkou a vedoucí projektu Chcipohlazeni.cz. Ani ve volném čase Lenka neopouští roli teamleadera; vede vlastní taneční skupinu, je choreografkou a momentálně trénuje již třetí generaci národních reprezentantů.

14:00 - 14:20

Doba uchazečů o zaměstnance

Že nás na netu všude pronásleduje ta košile, kterou tajně už dva dny checkujeme a čekáme, až ji zlevní, nás asi nepřekvapí. Chystá se ale na nás totéž i s pracovními pozicemi? Dokáže Facebook nebo Google vytušit, že vás to v práci už prudí, nebo že máte novou známost v jiném městě a zvažujete, že se za ní přestěhujete? Vypadá to, že ano, a proto se sociálním sítím a novým technologiím v HR mrknem na zoubek. Všemu navíc nahrává skutečnost, že se momentálně firmy o lidi vyloženě perou a na číhanou se nevydávají už jen na pracovní portály.

Lenka Holubová Lenka Holubová

Product Marketing Manager

LMC

Lenka Holubová

Markeťačka, která prolítla herním marketingem pro deskovky i aplikace, založila s přáteli vlastní start-up, který se věnoval gamifikaci, zažila (a přežila) Kickstarter kampaň a momentálně je zamilovaná do B2B produktového a HR marketingu. Taky pomáhá firmám zlepšit brand zaměstnavatele, protože firmy hledají a nenachází, a tak je třeba jim trochu píchnout. Má ráda borůvkovou marmeládu.

14:25 - 14:45

Média po pádu sociálních sítí aneb postapokalyptický svět informací

Až jednou zmizí Facebook (a on zmizí), jaký to bude mít dopad na šíření informací? Hoaxy najednou ztratí hlavní distribuční kanál, pravda bude jen pro nejbohatší. Bude mít práce novináře (jak ji známe dnes) ještě vůbec smysl? Kdo bude vlastnit média? A jakou budou mít média strukturu? Je nasnadě, že současný model je přežitek, který se dlouho neudrží. Součástí prezentace budou i možnosti, aby budoucnost nebyla tak temná.

Martin Šinkovský Martin Šinkovský

Creative Cheerleader

Elite Solutions

Martin Šinkovský

První médium, které jsem konzumoval, byla televize. Dodnes si pamatuju, jak jsem sledoval přenos státního pohřbu Jurije Andropova (1984). Následoval Večerníček, Videostop, Sluníčko, Mateřídouška a noční Aktuality, v nichž jsem jednou vystupoval jako malý žák obdivující jakousi nepodstatnou výstavu v rodném Šumperku. V pubertě jsem konzumoval především různé hudební časopisy a také Bravo (jeden fotoromán se dokonce fotil na naší střední škole).

Následovalo vlnivé období sympatií i antipatií k různým médiím. V roce 2007 jsem začal psát pro portál RadioTV.cz, kde jsem to dotáhl na šéfredaktora. Následovala intenzivní zkušenost v Olomouckém deníku, kde jsem strávil rok na postu krimi redaktora. Pak jsem se zase ponořil do světa digitálních médií a content marketingu - weby Vseovareni.cz, RadioDixie.cz a aktuálně sportovní magazín O2TVSport.cz. Kromě toho se věnuji všemožné kreativě ve své domácí agentuře Elite Solutions, píšu knihy pro děti, scénáře pro komiksy atp.

Podařilo se mi splnit už dva dětské sny - napsal jsem Večerníček (Krysáci) i komiks pro Ábíčko (Mlžný ostrov zbarvený do ruda). Další sny tiše vyčkávají, až je probudím k životu.

14:50 - 15:20

Coffee break

15:20 - 15:40

Železná koule: I tělocvičnu můžete mít upřímně rádi

Lidi máte, produkt máte, marketingové poučky taky. Co když ale pracujete s cílovkou, jejímž hlavním KPI je míra vlastní lenosti?

Povím vám, jak se nám v Železné kouli daří skrz online svět motivovat lidi, aby se k nám přihlásili, cvičili s radostí a ještě u toho vydrželi několik let. A nevynechám ani ukázky toho, jak několik promyšleně zacílených reklam odstartovalo proměny našich studentů z dimenzí vyčerpaných kancelářských krys do sfér superhrdinů. U nás to Facebookem totiž všechno teprve začíná.

Lenka Krsová Lenka Krsová

Datová analytička

Lenka Krsová

Má titul z divadelní teorie a kritiky, s větší pravděpodobností ji ale znáte jako Dataholku. Se sociálními sítěmi začala v týmu Nových médií České televize, ale z oblasti plánování obsahových strategií se postupně přesunula do oblasti datové analýzy sociálních sítí v Socialbakers. Momentálně ji najdete jako marketingovou hlavu v síti tělocvičen Železná koule, kde využívá všechno, co se doteď naučila. Pokud zrovna necvičí, plánuje cesty do Švédska, hodně čte nebo pobíhá za psem.

15:45 - 16:05

Proměna hudebního vzdělávání s příchodem nových médií

Možnosti (sebe)vzdělávání v oblasti hudby se s rozšířením internetu a sociálních sítí radikálně změnily. Jak moc může být studium harmonie, osvojování si hry na kytaru nebo komponování vlastních skladeb jiné v online prostředí? Hudební kyberprostor je často přístupný zcela zdarma a komukoliv, kdo ví, kde hledat.

Marta Kolárová Marta Kolárová

Ph.D. student

Studia nových médií FF UK

Marta Kolárová

Absolventka oboru Studia nových médií (@stunome) na FF UK. Hlavní oblastí jejího zájmu je spojení moderních technologií a hudby. V rámci diplomové práce se zabývala využíváním nových médií na českých hudebních školách a potenciálem jejich začlenění do výuky. V současné době pokračuje v Ph.D. studiu na Informační vědě, kde se specializuje na možnosti datového zpracování hudby a její strukturální analýzu. V roce 2014 vyměnila komerční sféru za @stunome, kde se podílí na tom, co je právě aktuální.

16:10 - 16:30

#Foodporn: Šíření informací online na příkladu české foodie komunity

Každý z nás je najde ve svém feedu. Přátele, kteří ze záhadných důvodů dokumentují své brunche, #coffeewithfriends i večeře. Proč to dělají? Kdo se řadí mezi nejvlivnější české foodies? A jaký dopad má online komunikace o jídle na svět offline, tedy na majitele gastronomických podniků a jejich byznys? Přednáška, u které dostanete hlad.

Hana Němečková Hana Němečková

Vedoucí sociálních médií a digitálních projektů@Seznam Zprávy

Seznam.cz

16:35 - 16:55

Vkontakte a Facebook – srovnání uživatelského chování

V naší prezentaci, s panem doktorem Pavlíčkem, ukážeme výsledky výzkumu, ve kterém jsme porovnávali uživatelské chování na dvou rozdílných sociálních sítích – Vkontakte a Facebooku. Snažili jsme se najít podobné rysy i rozdíly v chování jejich uživatelů. Předmětem výzkumu byly oficiální účty velkých brandů (Adidas, Zara, Sony, National Geographic atd.) na obou sítích. Hlavní podmínkou byla totožnost obou komunit jak na Vkonktakte, tak na Facebooku (oficiální stránka, stejné značky, stejné kategorie). Úkolem výzkumu bylo analyzovat klíčové ukazatele zvyšující engagement uživatelů. Jako faktory jsme určili: aktivitu podle dnu v týdnu, čas aktivity, „liky“, sdílení, komentáře, aktivita podle typu obsahu.

(Prezentace v anglickém jazyce bez překladu)

Aleksei Leontev Aleksei Leontev

Student ISM program

Vysoká škola ekonomická v Praze

Aleksei Leontev

Aleksei je studentem magisterského programu VŠE zaměřeného na informační management. Má letité zkušenosti v oblasti účetnictví, kontrole a řízení financí v různých mezinárodních a ruských společnostech. Aleksei je také spolumajitelem maloobchodních prodejen v Estonsku.

Dr. Antonin Pavlicek Dr. Antonin Pavlicek

VŠ pedagog

Vysoká škola ekonomická v Praze

Dr. Antonin Pavlicek

Odborné zaměření Dr. Pavlíčka vyplývá z interdisciplinarity jeho vzdělání (aplikovaná informatika na FIS VŠE, mediální studia na FSV UK). Pohybuje se na pomezí informatiky a sociálních věd, konkrétně se orientuje problematiku Nových médií, multimédií a informační společnosti. V této oblasti vede řadu bakalářských a diplomových prací, je jmenován konzultantem doktorských disertačních prací v oblasti Social Media a Big Data. Jeho publikační činnost ve světové databázi Web of Knowledge je přístupná skrze aplikaci ResearcherID, případně ORCID či Google Scholar.

Dr. Pavlíček je v programovém výboru mezinárodní konference IDIMT, pořádá konferenci Systémové přístupy.