Tato akce již proběhla. Další akce FIN (R)Evoluce 2024 se koná 29. 2. 2024.

Přednášející

Moderátor

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Přednášející

David Brendl

David Brendl je zodpovědný za inovace ve společnosti Visa. Ve společnosti Visa zastřešil například první evropský NFC SIM centric pilotní projekt v Evropě na GSMA výstavě v Barceloně v roce 2010, následně první komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb na Slovensku v květnu 2012 a první komerční spuštění NFC mobilních plateb v ČR v srpnu 2012. Minulý rok zastřešil komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb ČSOB a Komerční banky a v současnosti zajišťuje plnou digitalizaci českého, slovenského a maďarského trhu.

Dříve pracoval ve společnosti O2 CZ, kde uvedl NFC technologii jako concept a realizoval např. vůbec první NFC pilotní projekt v ČR na O2 Sázava Festu nebo pilotní projekt NFC Plzeňské karty.

Petr Herzmann

Petr Herzmann je partnerem společnosti VIGO Investments a zároveň je místopředseda představenstva Direct finance Europe a místopředseda dozorčí rady Direct pojišťovny. Před založením VIGO Investments působil 4 roky v České pojišťovně, kde mimo jiné řídil centrální podporu obchodu. V letech 2006–2009 se v rámci Unipetrolu podílel na řízení integrace s PKN Orlen a na vybudování projektové kanceláře.

Martin Medek

Martin Medek je od října 2017 manažerem Otevřeného bankovnictví České spořitelny, kde je jeho hlavním úkolem definovat a řídit pozici banky v této nově vznikající oblasti obchodních příležitostí. Absolvoval studia na Mendelově univerzitě v Brně a Chapman University v Kalifornii. Od roku 2011 pracuje pro skupinu Erste a v jejích dceřiných společnostech ve střední a východní Evropě. Věnoval se oblasti řízení rizik, kde měl mimo jiné na starosti strategický rozvoj, řízení dat a implementaci nových regulací, a také oblasti firemního bankovnictví.

Jiří Nápravník

Vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy. Praxi začal v Armádě ČR a Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060. Později pracoval ve společnosti Burza cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998 do roku 2002 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů. Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů kdy byly vykradeny bankovní účty přes internetová bankovnictví. V letech 2006-08 pracoval jako ředitel výrobních závodů Světlá nad Sázavou a Jihlava pro společnosti SCA Packaging ČR. Následně jako interim manager na Ukrajině. V současné době pracuje jako krizový manažer a konzultant . Zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních firem.

Sean Patterson

Sean pracuje jako ředitel pro strategie ve společnosti Euro Digital Partners a zároveň byl mluvčím společností WorldCore, českého poskytovatele platebních služeb. Zahájil kariéru ve společnosti Apple a později realizoval projekty ve společnostech ETS, Tetra Pak, Porsche, Virtual Mobility Solutions, GenJuice, Ample Bay, Harper Architects, Green City Guide, Ohzohappy, MacMedia, Vene, Skřivánek, Česko Thajské obchodní komoře a Thunderbird Angel Investor Network. Sean je držitelem certifikátu online marketingu od společnosti Google a absolventem programu MBA v mezinárodním managementu zakončeného diplomem z Thunderbird v Arizoně a ve Švýcarsku. Rovněž navštěvoval University of Warwick ve Velké Británii.

Tomáš Rosa

Tomáš je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004, studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Rozvíjí matematické modelování coby klíč k informacím uloženým v datových záznamech pozorovatelných veličin mnoha druhů. Přirozenou aplikací tohoto přístupu je kryptoanalýza pomocí postranních a skrytých kanálů. Jeho práce pomohla zlepšit řadu celosvětových standardů: PGP, TLS, platební schéma EMV, Bluetooth a GNSS. Tomáš je hlavním matematikem kryptologického kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

Jakub Sechter

Jakub Sechter prošel několika startupy pozicemi v oblasti businessu, product developmentu a strategického plánování. Na pozici VP of Business Development byl například jedním z klíčových členů týmu stojícího za úspěchem chytré kamery Angee na Kickstarteru, kde tým vybral přes $0,5M za dva měsíce kampaně. V současné době je spoluzakladatelem a šéfem pro strategii ve fintechovém startupu Spendee, který svým uživatelům umožňuje lépe porozumět vlastním financím.

Adam Šoukal

Adam Šoukal má mnohaletou zkušenost v oblasti firemních bankovních produktů, kterou nasbíral především v Londýnském City, kde pracoval pro Banco Santander na corporate lending products. Předtím působil jako konzultant v pražském PWC v oddělení restrukturalizací. V současné době působí jako CEO v Platební instituci Roger a.s. kterou také založil v roce 2013.

Martin Vurm

Martin má více jak 15 let zkušeností v oblasti bankovnictví a telekomunikací. Účastnil se celé řady strategicky orientovaných projektů v regionu střední a východní Evropy. Martin působí v PwC jako Senior Manager a primárně se věnuje řízení projektů a programů, optimalizaci provozu a strategie. Martin získal magisterský titul na Vysoké Škole Ekonomické v Praze, a absolvoval MBA na univerzitě DePaul v Chicagu.

Richard Walitza

Ve společnosti Mastercard má na starost rozvoj mobilních plateb a vývoj nových digitálních platforem. Před nástupem do Mastercard pracoval ve společnosti Telefónica, kde se věnoval vývojí platebních řešení a vedl oddělení NFC & Financial Services. 15 let profesionálního života ztravil v Německu, kde se věnoval oblasti zásilkového a internetového prodeje. Mezinárodní obchod vystudoval na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.