Přednášející

Moderátor

 • Dalibor Z. Chvátal

  Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

  Šéfredaktor serveru Měšec.cz

  Internet Info

Přednášející

 • David Brendl

  David Brendl je zodpovědný za inovace ve společnosti Visa. Ve společnosti Visa zastřešil například první evropský NFC SIM centric pilotní projekt v Evropě na GSMA výstavě v Barceloně v roce 2010, následně první komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb na Slovensku v květnu 2012 a první komerční spuštění NFC mobilních plateb v ČR v srpnu 2012. Minulý rok zastřešil komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb ČSOB a Komerční banky a v současnosti zajišťuje plnou digitalizaci českého, slovenského a maďarského trhu.

  Dříve pracoval ve společnosti O2 CZ, kde uvedl NFC technologii jako concept a realizoval např. vůbec první NFC pilotní projekt v ČR na O2 Sázava Festu nebo pilotní projekt NFC Plzeňské karty.

  Manažer pro inovace

  Visa

 • Petr Herzmann

  Petr Herzmann je partnerem společnosti VIGO Investments a zároveň je místopředseda představenstva Direct finance Europe a místopředseda dozorčí rady Direct pojišťovny. Před založením VIGO Investments působil 4 roky v České pojišťovně, kde mimo jiné řídil centrální podporu obchodu. V letech 2006–2009 se v rámci Unipetrolu podílel na řízení integrace s PKN Orlen a na vybudování projektové kanceláře.

  Chief Operations Officer

  Direct finance Europe

 • Martin Medek

  Martin Medek je od října 2017 manažerem Otevřeného bankovnictví České spořitelny, kde je jeho hlavním úkolem definovat a řídit pozici banky v této nově vznikající oblasti obchodních příležitostí. Absolvoval studia na Mendelově univerzitě v Brně a Chapman University v Kalifornii. Od roku 2011 pracuje pro skupinu Erste a v jejích dceřiných společnostech ve střední a východní Evropě. Věnoval se oblasti řízení rizik, kde měl mimo jiné na starosti strategický rozvoj, řízení dat a implementaci nových regulací, a také oblasti firemního bankovnictví.

  Open Banking Leader

  Česká spořitelna

 • Jiří Nápravník

  Vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy. Praxi začal v Armádě ČR a Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060. Později pracoval ve společnosti Burza cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998 do roku 2002 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů. Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů kdy byly vykradeny bankovní účty přes internetová bankovnictví. V letech 2006-08 pracoval jako ředitel výrobních závodů Světlá nad Sázavou a Jihlava pro společnosti SCA Packaging ČR. Následně jako interim manager na Ukrajině. V současné době pracuje jako krizový manažer a konzultant . Zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních firem.

  CEO

  SALAMANDR

 • Sean Patterson

  Sean pracuje jako ředitel pro strategie ve společnosti Euro Digital Partners a zároveň byl mluvčím společností WorldCore, českého poskytovatele platebních služeb. Zahájil kariéru ve společnosti Apple a později realizoval projekty ve společnostech ETS, Tetra Pak, Porsche, Virtual Mobility Solutions, GenJuice, Ample Bay, Harper Architects, Green City Guide, Ohzohappy, MacMedia, Vene, Skřivánek, Česko Thajské obchodní komoře a Thunderbird Angel Investor Network. Sean je držitelem certifikátu online marketingu od společnosti Google a absolventem programu MBA v mezinárodním managementu zakončeného diplomem z Thunderbird v Arizoně a ve Švýcarsku. Rovněž navštěvoval University of Warwick ve Velké Británii.

  Head of Strategy

  Euro Digital Partners

 • Tomáš Rosa

  Je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004. Studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Věnuje se matematicko-fyzikálním metodám počítačové bezpečnosti, speciálně pak vestavěným a rádiovým aplikacím. Jeho práce pomohla také zlepšit několik celosvětových standardů, konkrétně protokol TLS, platební schéma EMV a bezdrátový standard Bluetooth. Je hlavním kryptologem kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

  Kryptolog

  Raiffeisenbank

 • Jakub Sechter

  Jakub Sechter prošel několika startupy pozicemi v oblasti businessu, product developmentu a strategického plánování. Na pozici VP of Business Development byl například jedním z klíčových členů týmu stojícího za úspěchem chytré kamery Angee na Kickstarteru, kde tým vybral přes $0,5M za dva měsíce kampaně. V současné době je spoluzakladatelem a šéfem pro strategii ve fintechovém startupu Spendee, který svým uživatelům umožňuje lépe porozumět vlastním financím.

  Chief Strategy Officer

  Spendee

 • Adam Šoukal

  Adam Šoukal má mnohaletou zkušenost v oblasti firemních bankovních produktů, kterou nasbíral především v Londýnském City, kde pracoval pro Banco Santander na corporate lending products. Předtím působil jako konzultant v pražském PWC v oddělení restrukturalizací. V současné době působí jako CEO v Platební instituci Roger a.s. kterou také založil v roce 2013.

 • Martin Vurm

  Martin má více jak 15 let zkušeností v oblasti bankovnictví a telekomunikací. Účastnil se celé řady strategicky orientovaných projektů v regionu střední a východní Evropy. Martin působí v PwC jako Senior Manager a primárně se věnuje řízení projektů a programů, optimalizaci provozu a strategie. Martin získal magisterský titul na Vysoké Škole Ekonomické v Praze, a absolvoval MBA na univerzitě DePaul v Chicagu.

  Senior Manager - FS Advisory

  PwC Česká republika

 • Richard Walitza

  Ve společnosti Mastercard má na starost rozvoj mobilních plateb a vývoj nových digitálních platforem. Před nástupem do Mastercard pracoval ve společnosti Telefónica, kde se věnoval vývojí platebních řešení a vedl oddělení NFC & Financial Services. 15 let profesionálního života ztravil v Německu, kde se věnoval oblasti zásilkového a internetového prodeje. Mezinárodní obchod vystudoval na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.

  VP, Mobile payments and Innovation

  Mastercard