Tato akce již proběhla. Podívejte se na připravované akce.

Program

9:00 - 9:15

Úvodní slovo

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

9:15 - 9:35

PSD2 quo vadis

Nový zákon o platebním styku otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků?

Martin Vurm Martin Vurm

Senior Manager - FS Advisory

PwC Legal

Martin Vurm

Martin má více jak 15 let zkušeností v oblasti bankovnictví a telekomunikací. Účastnil se celé řady strategicky orientovaných projektů v regionu střední a východní Evropy. Martin působí v PwC jako Senior Manager a primárně se věnuje řízení projektů a programů, optimalizaci provozu a strategie. Martin získal magisterský titul na Vysoké Škole Ekonomické v Praze, a absolvoval MBA na univerzitě DePaul v Chicagu.

9:40 - 10:10

Platby v digitálním světě

V následujících několika letech se očekává, že bude existovat více jak 30 miliard chytrých zařízení, které budou připojené na Internet a budou mezi sebou komunikovat. Součástí této komunikace může být i platba. Nicméně v tomto světě plastová platební karta a POS terminál nejsou relevantní a prezentace Platby v digitálním světě bude o evoluci platebních karet, POS terminálů a akceptace obecně pro svět digitálních plateb.

David Brendl David Brendl

Manažer pro inovace

Visa Europe Services Inc., organizační složka

David Brendl

David Brendl je zodpovědný za inovace ve společnosti Visa. Ve společnosti Visa zastřešil například první evropský NFC SIM centric pilotní projekt v Evropě na GSMA výstavě v Barceloně v roce 2010, následně první komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb na Slovensku v květnu 2012 a první komerční spuštění NFC mobilních plateb v ČR v srpnu 2012. Minulý rok zastřešil komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb ČSOB a Komerční banky a v současnosti zajišťuje plnou digitalizaci českého, slovenského a maďarského trhu.

Dříve pracoval ve společnosti O2 CZ, kde uvedl NFC technologii jako concept a realizoval např. vůbec první NFC pilotní projekt v ČR na O2 Sázava Festu nebo pilotní projekt NFC Plzeňské karty.

10:15 - 10:35

Česká spořitelna - průkopník otevřeného bankovnictví

Regulace trh obvykle neotvírají a přeceňovaná směrnice PSD2 je toho do jisté míry důkazem. Zda se bankovní sektor opravdu otevře a digitalizuje, záleží v prvé řadě na bankách samotných. Revoluci nedělají úředníci, ale lidé s vůlí, chutí a přesvědčením. Mnoho z nich je i v bankách a zkušenosti České spořitelny dokazují, že cesta k větší otevřenosti bankovnictví nemusí být diktována shora.

Martin Medek Martin Medek

Open Banking Leader

Česká spořitelna

Martin Medek

Martin Medek je od října 2017 manažerem Otevřeného bankovnictví České spořitelny, kde je jeho hlavním úkolem definovat a řídit pozici banky v této nově vznikající oblasti obchodních příležitostí. Absolvoval studia na Mendelově univerzitě v Brně a Chapman University v Kalifornii. Od roku 2011 pracuje pro skupinu Erste a v jejích dceřiných společnostech ve střední a východní Evropě. Věnoval se oblasti řízení rizik, kde měl mimo jiné na starosti strategický rozvoj, řízení dat a implementaci nových regulací, a také oblasti firemního bankovnictví.

10:40 - 11:00

Měření finančního zdraví v aplikaci Spendee

Jak lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení? Jak přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? Jak lze toto vše využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací?
Jakub Sechter Jakub Sechter

Chief Strategy Officer

Spendee

Jakub Sechter

Jakub Sechter prošel několika startupy pozicemi v oblasti businessu, product developmentu a strategického plánování. Na pozici VP of Business Development byl například jedním z klíčových členů týmu stojícího za úspěchem chytré kamery Angee na Kickstarteru, kde tým vybral přes $0,5M za dva měsíce kampaně. V současné době je spoluzakladatelem a šéfem pro strategii ve fintechovém startupu Spendee, který svým uživatelům umožňuje lépe porozumět vlastním financím.

11:05 - 11:35

Coffee Break

11:35 - 12:05

Marketing Fintechs v roce 2018

Startupy Fintech mají v roce 2018 více příležitostí k růstu a získání financování než kdykoli v minulosti. V této prezentaci se zaměříme na zkušenosti s hledáním zdrojů financování pro primární úpisy digitálních mincí a na klíčovou roli, kterou u tohoto typu financování hraje marketing.

Sean Patterson Sean Patterson

Head of Strategy

Euro Digital Partners

Sean Patterson

Sean pracuje jako ředitel pro strategie ve společnosti Euro Digital Partners a zároveň byl mluvčím společností WorldCore, českého poskytovatele platebních služeb. Zahájil kariéru ve společnosti Apple a později realizoval projekty ve společnostech ETS, Tetra Pak, Porsche, Virtual Mobility Solutions, GenJuice, Ample Bay, Harper Architects, Green City Guide, Ohzohappy, MacMedia, Vene, Skřivánek, Česko Thajské obchodní komoře a Thunderbird Angel Investor Network. Sean je držitelem certifikátu online marketingu od společnosti Google a absolventem programu MBA v mezinárodním managementu zakončeného diplomem z Thunderbird v Arizoně a ve Švýcarsku. Rovněž navštěvoval University of Warwick ve Velké Británii.

12:10 - 12:30

Business finance řešení pro malé a střední podniky, případová studie

Přednáška věnována zejména způsobům financování malých a středních firem. Představení alternativních možností financování ke klasickým dluhovým a podílovým nástrojům. Představení případové studie jedné nebo více malých firem z praxe a jejich způsob financování.
Adam Šoukal Adam Šoukal

CEO

Platební instituce Roger

Adam Šoukal

Adam Šoukal má mnohaletou zkušenost v oblasti firemních bankovních produktů, kterou nasbíral především v Londýnském City, kde pracoval pro Banco Santander na corporate lending products. Předtím působil jako konzultant v pražském PWC v oddělení restrukturalizací. V současné době působí jako CEO v Platební instituci Roger a.s. kterou také založil v roce 2013.

12:35 - 13:35

Oběd

13:35 - 13:55

Finanční startupy z pohledu spotřebitele

Aktuální přehled finančních startupů, u kterých je mobil na prvním místě. Pohled uživatele, který si s nimi hraje a používá je. Výhody i rizika pro stávající finanční společnosti.

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a v majetkoprávních oblastech. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

14:00 - 14:20

Dejte sbohem hotovosti

Chcete mít víc času na samotný byznys? Nebaví vás řešit oběh hotovosti ve firmě? Vaši zaměstnanci každý měsíc tráví spoustu času vyúčtováním služebních výdajů? A Vaše účetní je zavalená hromadou papírových účtenek? To přece do 21. století nepatří! Zavřete oči a představte si, že řídíte firemní finance on-line, v reálném čase a bez papírů, máte neustálý přehled za co a jak vaši zaměstnanci utrácí a hotovost distribuujete prostřednictvím pár kliků.... Že to není možné? Ale je! S chytrou aplikací od Direct finance a předplacenými kartami Mastercard to můžete zažít i ve Vaší firmě.

Petr Herzmann Petr Herzmann

Chief Operations Officer

Fidoo

Petr Herzmann

Petr Herzmann je partnerem společnosti VIGO Investments a zároveň je místopředseda představenstva Direct finance Europe a místopředseda dozorčí rady Direct pojišťovny. Před založením VIGO Investments působil 4 roky v České pojišťovně, kde mimo jiné řídil centrální podporu obchodu. V letech 2006–2009 se v rámci Unipetrolu podílel na řízení integrace s PKN Orlen a na vybudování projektové kanceláře.

14:25 - 14:45

Ochrana mobilních bankovních aplikací

Bezpečnost mobilních zařízení ne vždy a ne dokonale drží krok s trendem svěřovat těmto nástrojům stále více citlivých dat a řídit přes ně důležité bankovní operace. Z pohledu architekta takových aplikací je proto důležité znát slabiny mobilních platforem a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. V přednášce se budeme přehledově věnovat specifickým rysům mobilní kryptografie, ochraně integrity kódu aplikací a také biometrické autentizaci.

Tomáš Rosa Tomáš Rosa

Kryptolog

Raiffeisenbank

Tomáš Rosa

Tomáš je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004, studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Rozvíjí matematické modelování coby klíč k informacím uloženým v datových záznamech pozorovatelných veličin mnoha druhů. Přirozenou aplikací tohoto přístupu je kryptoanalýza pomocí postranních a skrytých kanálů. Jeho práce pomohla zlepšit řadu celosvětových standardů: PGP, TLS, platební schéma EMV, Bluetooth a GNSS. Tomáš je hlavním matematikem kryptologického kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.

14:50 - 15:20

Coffee Break

15:20 - 15:50

Digital payments - mobile first

Proč je mobilní aplikace lepší než mobilní web - aneb jak uspět v digitálním světě.

Richard Walitza Richard Walitza

VP, Mobile payments and Innovation

Mastercard Europe

Richard Walitza

Ve společnosti Mastercard má na starost rozvoj mobilních plateb a vývoj nových digitálních platforem. Před nástupem do Mastercard pracoval ve společnosti Telefónica, kde se věnoval vývojí platebních řešení a vedl oddělení NFC & Financial Services. 15 let profesionálního života ztravil v Německu, kde se věnoval oblasti zásilkového a internetového prodeje. Mezinárodní obchod vystudoval na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt.

15:55 - 16:15

Který člověk je největší hrozbou pro počítačovou bezpečnost?

Programování je čistě lidská práce, žádná fyzika, žádná chemie. Když budeme na tvůrce software a celých informačních systémů stejně nároční jako jsme na výrobce letadel, automobilů nebo dětských hraček, tak se situace v oblasti bezpečnosti rychle zlepší.

Jiří Nápravník Jiří Nápravník

CEO

SALAMANDR

Jiří Nápravník

Vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy. Praxi začal v Armádě ČR a Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060. Později pracoval ve společnosti Burza cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998 do roku 2002 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů. Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů kdy byly vykradeny bankovní účty přes internetová bankovnictví. V letech 2006-08 pracoval jako ředitel výrobních závodů Světlá nad Sázavou a Jihlava pro společnosti SCA Packaging ČR. Následně jako interim manager na Ukrajině. V současné době pracuje jako krizový manažer a konzultant . Zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních firem.

16:20

Předpokládaný závěr akce