Program

Program

Úvodní slovo

Dalibor Z. Chvátal Dalibor Z. Chvátal

Šéfredaktor serveru Měšec.cz

Internet Info

Dalibor Z. Chvátal

Dalibor Z. Chvátal se po ukončení strojírenského studia postupně začal věnovat oblasti osobních financí a bankovnictví. Působil v dopravě, pojišťovnictví a jako vedoucí majetkoprávního oddělení Biskupství ostravsko – opavského. Od poloviny roku 2005 vedl finanční server FinExpert a jako zástupce šéfredaktora zároveň časopis Osobní finance. Je autorem řady článků a publikací o platebních kartách a osobních financích. Od roku 2007 je šéfredaktorem serveru Měšec.cz.

Platby v digitálním světě

V následujích několika letech se očekává, že bude existovat více jak 30 miliard chytrých zařízení, které budou připojené na Internet a budou mezi sebou komunikovat. Součástí této komunikace může být i platba. Nicméně v tomto světě plastová platební karta a POS terminál nejsou relevantní a prezentace Platby v digitálním světě bude o evoluci platebních karet, POS terminálů a akceptace obecně pro svět digitálních plateb.

David Brendl David Brendl

Manažer pro inovace

Visa

David Brendl

David Brendl je zodpovědný za inovace ve společnosti Visa. Ve společnosti Visa zastřešil například první evropský NFC SIM centric pilotní projekt v Evropě na GSMA výstavě v Barceloně v roce 2010, následně první komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb na Slovensku v květnu 2012 a první komerční spuštění NFC mobilních plateb v ČR v srpnu 2012. Minulý rok zastřešil komerční spuštění mobilních bezkontaktních plateb ČSOB a Komerční banky a v současnosti zajišťuje plnou digitalizaci českého, slovenského a maďarského trhu.

Dříve pracoval ve společnosti O2 CZ, kde uvedl NFC technologii jako concept a realizoval např. vůbec první NFC pilotní projekt v ČR na O2 Sázava Festu nebo pilotní projekt NFC Plzeňské karty.

PSD2 quo vadis

Nový zákon o platebním styku otevřel třetím stranám přístup ke klientským datům. Jak velký je zájem o licence v České republice a jaké finanční služby banky a FinTech nabídnou spotřebitelům? Bankovní asociace vydala open-banking standard sjednocující pravidla pro přístup k platebním účtům. Jaké technologické prostředky budou banky využívat pro komunikaci s třetími stranami a pro silné ověření zákazníků?

Martin Vurm Martin Vurm

Senior Manager - FS Advisory

PwC Česká republika

Martin Vurm

Martin má více jak 15 let zkušeností v oblasti bankovnictví a telekomunikací. Účastnil se celé řady strategicky orientovaných projektů v regionu střední a východní Evropy. Martin působí v PwC jako Senior Manager a primárně se věnuje řízení projektů a programů, optimalizaci provozu a strategie. Martin získal magisterský titul na Vysoké Škole Ekonomické v Praze, a absolvoval MBA na univerzitě DePaul v Chicagu.

Business finance řešení pro malé a střední podniky, případová studie

Přednáška věnována zejména způsobům financování malých a středních firem. Představení alternativních možností financování ke klasickým dluhovým a podílovým nástrojům. Představení případové studie jedné nebo více malých firem z praxe a jejich způsob financování.
Adam Šoukal Adam Šoukal

CEO

Platební instituce Roger

Adam Šoukal

Adam Šoukal má mnohaletou zkušenost v oblasti firemních bankovních produktů, kterou nasbíral především v Londýnském City, kde pracoval pro Banco Santander na corporate lending products. Předtím působil jako konzultant v pražském PWC v oddělení restrukturalizací. V současné době působí jako CEO v Platební instituci Roger a.s. kterou také založil v roce 2013.

Který člověk je největší hrozbou pro počítačovou bezpečnost?

Programování je čistě lidská práce, žádná fyzika, žádná chemie. Když budeme na tvůrce software a celých informačních systémů stejně nároční jako jsme na výrobce letadel, automobilů nebo dětských hraček, tak se situace v oblasti bezpečnosti rychle zlepší.

Jiří Nápravník Jiří Nápravník

CEO

SALAMANDR group

Jiří Nápravník

Vystudoval obor sdělovací a zabezpečovací systémy. Praxi začal v Armádě ČR a Vojenském výzkumném ústavu VVÚ060. Později pracoval ve společnosti Burza cenných papírů Praha a následně jako konzultant pro různé systémové integrátory. Od roku 1998 do roku 2002 působil jako soudní znalec a později jako konzultant v oblasti počítačových sítí, jejich zabezpečení a v oblasti optimalizace výrobních postupů. Pomáhal vyšetřovatelům Policie ČR s objasněním případů kdy byly vykradeny bankovní účty přes internetová bankovnictví. V letech 2006-08 pracoval jako ředitel výrobních závodů Světlá nad Sázavou a Jihlava pro společnosti SCA Packaging ČR. Následně jako interim manager na Ukrajině. V současné době pracuje jako krizový manažer a konzultant . Zaměřuje se na ICT a hledání rezerv ve fungování výrobních firem.

Měření finančního zdraví v aplikaci Spendee

Jak lze na základě transakčních dat automaticky na míru vypočítat uživatelům aplikace jejich finanční zdraví a doporučit kroky k jeho zlepšení? Jak přitom zachovat intuitivnost a jednoduchost aplikace? Jak lze toto vše využít ke zvyšování engagementu uživatelů s aplikací?
Jakub Sechter Jakub Sechter

Chief Strategy Officer

Spendee

Jakub Sechter

Jakub Sechter prošel několika startupy pozicemi v oblasti businessu, product developmentu a strategického plánování. Na pozici VP of Business Development byl například jedním z klíčových členů týmu stojícího za úspěchem chytré kamery Angee na Kickstarteru, kde tým vybral přes $0,5M za dva měsíce kampaně. V současné době je spoluzakladatelem a šéfem pro strategii ve fintechovém startupu Spendee, který svým uživatelům umožňuje lépe porozumět vlastním financím.

Investování pro lidi

Na trhu existuje nespočet možnosti, jak investovat svoje finance, ale jen málo z nich jsou srozumitelné pro laickou veřejnost. Martin Pejša z Creative Dock bude mluvit o možnostech a produktech, které Creative Dock vyvíjí, aby investování zpřístupnil obyčejným lidem.

Martin Pejša Martin Pejša

Majitel a výkonný ředitel

Creative Dock

Martin Pejša

Martin Pejša založil a vede Creative Dock. Před tím roky pracoval ve velkých firmách, naposledy jako obchodní ředitel ve Vodafone CZ, kde vedl více než 1 000 lidí v obchodech a call centrech. Pak ale prodal byt, vzal veškeré úspory a slibně rozjetou korporátní kariéru vyměnil za podnikání. Postupem času se díky Martinovu uvažování stalo z Creative Docku místo, kde vznikají startupy na objednávku velkých firem i startupy vlastní. Po čtyřech letech Creative Dock přivedl na trh 30 startupů a pracuje zde přes 250 lidí.

Ochrana mobilních bankovních aplikací

Bezpečnost mobilních zařízení ne vždy a ne dokonale drží krok s trendem svěřovat těmto nástrojům stále více citlivých dat a řídit přes ně důležité bankovní operace. Z pohledu architekta takových aplikací je proto důležité znát slabiny mobilních platforem a způsoby, jak se s nimi vyrovnat. V přednášce se budeme přehledově věnovat specifickým rysům mobilní kryptografie, ochraně integrity kódu aplikací a také biometrické autentizaci.

Tomáš Rosa Tomáš Rosa

Kryptolog

Raiffeisenbank

Tomáš Rosa

Je doktorem v oboru kryptologie s Cenou rektora ČVUT za rok 2004. Studoval na FEL ČVUT a MFF UK v Praze. Věnuje se matematicko-fyzikálním metodám počítačové bezpečnosti, speciálně pak vestavěným a rádiovým aplikacím. Jeho práce pomohla také zlepšit několik celosvětových standardů, konkrétně protokol TLS, platební schéma EMV a bezdrátový standard Bluetooth. Je hlavním kryptologem kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International.